Otsi uudist

Rektorite Nõukojale valiti uus esimees, Tallinna Tehnikaülikooli rektor Tiit Land.
  • uudis
Loengus saab teavet komisjoni töö põhimõtete, kontseptsiooni, uurimistegevuse käigu ja avaliku mõju kohta.
  • #avatud teadus
  • #valdkonnast
  • uudis
Euroopa Tuumauuringute Organisatsioon (CERN) võttis Eesti vastu oma täisliikmeks. Tartu Ülikoolile tähendab see nii seniste teadus- ja haridus- kui ka ettevõtluskoostöövõimaluste laienemist.
  • uudis
Tartu Ülikooli Sihtasutuse patrooni Sirje Karise ettepanekul kinnitati Lennart Meri teadustöö auhinna fondi halduskogu uueks juhiks õigus- ja riigiteadlase vandeadvokaat Jüri Raidla.
  • #ülikoolist
  • uudis
2024/2025. õppeaastal asub Tartu Ülikoolis võõrkeelsete õppekavade alusel õppima ligi 500 tasemeõppurit ja väliskülalisüliõpilasena 300 üliõpilast.
  • uudis
Sel nädalal toimub Tartus looduse ökoloogilisele taastamisele keskenduv rahvusvaheline konverents SERE2024.
  • pressiteade
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • uudis
Sel sügissemestril toimub taas mentorlusprogramm, kuhu on võimalik 23. septembrini kandideerida nii üliõpilastel, vilistlastel kui ka ülikooli töötajatel.
  • #õppimine
  • #vilistlane
  • uudis
Kolme minuti loengute konkursile saab registreeruda 19. septembrini.
  • uudis
Sügise hakul tähistame traditsioonilist seenenädalat, mis toimub 12.–14. septembrini. Taas kord avastame seente salapärast maailma seeneretkel ja värvikireval seenenäitusel.
  • #õppimine
  • #muuseum
  • uudis
Esmaspäeval, 2. septembril kell 10.00 algab peahoone ees Tartu Ülikooli 2024/2025. õppeaasta avaaktus.
  • uudis
Afektiivpsühholoogia professor Andero Uusberg peab oma inauguratsiooniloengu „Tundes mõtet tundes“ kolmapäeval, 4. septembril kell 16.15 ülikooli aulas.
  • uudis
23. augustil toimub Narva kolledžis pedagoogiline konverents, kus keskendutakse sellele, kuidas toetada eesti keelest erineva kodukeelega õppimisraskustega lapsi eestikeelsele õppele üleminekul.
  • #täiendusõpe
  • pressiteade
Monika Reppo kaitseb doktoritööd „Klaas ja selle valmistajad Eestis (ca 1550–1950): arheoloogiline uuring“
  • uudis
5. septembril peab maailma üks tuntumaid moraalifilosoofe, Oxfordi Ülikooli professor Jeff McMahan avaliku loengu tapmise eetikast ja õiglase sõja teooriast. Lisaks loengule esitletakse üritusel filosoofiaajakirja Studia Philosophica Estonica erinumbrit, milles keskendutakse Venemaa sõjale Ukrainas. Loeng ja esitlus toimuvad kella 16–18 Tartu Ülikooli muuseumi valges saalis.
  • #avatud teadus
  • uudis
Inimesed, kel ei ole erialast tasemeharidust või kelle oskused on aegunud, saavad tulla tasuta õppima Haridus- ja Teadusministeeriumi riikliku koolitustellimuse raames pakutavatele kursustele.
  • #täiendusõpe
  • uudis
Tartu Ülikool ja Pärnumaa innovatsioonikeskuse InseneeriaKOBAR kutsuvad tootmisettevõtteid 25. septembril kl 17.30 Tartu Ülikooli Pärnu kolledži raamatukokku, kus toimub tehisintellekti- ja robootikakeskuse AIRE klubiürituste sarja 29. kohtumine.
  • uudis
Juba teist aastat korraldavad humanitaarteaduste ja kunstide valdkonna vabatahtlikud keskkonnasõbraliku laada, kus lettidele laotakse kõik, mis kestlik. Nii saadetakse teisele ringile mitmesugused tarbeesemed, lisaks rõõmustavad laadalisi talu-, aia- ja metsasaadused. Laat toimub Philosophicumi õuealal 3. septembril kella 12.00–16.00, oma kaupu müüma saab registreerida 30. augustini.
  • #kultuur
  • uudis
Alates 16. augustist saavad kõik ülikooli töötajad ja üliõpilased katsetada Tartu Ülikooli IT-vikilehel virtuaalset assistenti, mis pakub olemasolevate juhendite põhjal tuge infotehnoloogiliste probleemide lahendamisel.
  • #ülikoolist
  • #esmakursuslane
  • uudis
Reedel, 23. augustil kl 17.00 avatakse Tartu Kunstimajas näitus „Puudutakse“. Külalised saavad näha 40 miljonit aastat vanadest loomaluudest tehtud kaasaegseid kunstiteoseid.
  • #Tartu2024

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated