Otsi uudist

26. augustil kell 14.15 kaitseb Liis Ermus doktoritööd „The phonetic variation of plosives in Estonian" („Sulghäälikute häälduse varieerumine eesti keeles“).
  • uudis
1.–7. juulini toimub Tartus rahvusvaheline geoinformaatika konverents „Free and Open Source for Geospatial (FOSS4G) Europe 2024“,
  • pressiteade
10.–12. juulil korraldab TÜ füüsika instituut rahvusvahelist konverentsi „Nordic Baltic Femtochemistry Conference 2024“, mis koondab Põhja- ja Baltimaade ülikiire spektroskoopia asjatundjad.
  • uudis
Enlight on kümne Euroopa ülikooli võrgustik, mis edendab kõrghariduse ümberkujundamise kaudu õiglast elukvaliteeti, kestlikkust ja avatust maailmale, lisades väärtust nii üliõpilaste, õppejõudude, teadlaste kui ka tugitöötajate õpi- ja tööelule. Projekti kuus põhivaldkonda on tervishoid ja heaolu, digitaalsed lahendused, kliimamuutus, energia ja ringmajandus, võrdsus ning kultuur ja loovus.
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • uudis
Et energia oleks meile stabiilselt kättesaadav, tuleb seda salvestada: panna toodetud energia ülejääk hilisemaks tarvitamiseks hoiule. Praegu oleme teel keskkonnasäästlikumate energiasalvestite poole.
  • uudis
Forte ja Eesti ülikoolide uue rubriigi „Tunne teadlast“ selles osas tutvustab end Tartu Ülikooli robootika kaasprofessor Karl Kruusamäe, kes on pühendunud inimeste ja robootika koostöö arendamisele.
  • #tudengile
  • #instituudist
  • #kooliõpilasele
  • #õppimine
  • #õpetamine
  • meist mujal
Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu avas 11. juunil portaali MinuGeenivaramu, mille kaudu saavad doonorid personaalset teavet haiguste geneetilise eelsoodumuse, ravimite sobivuse ja enda päritolu kohta.
  • pressiteade
Triinu Soomere kaitseb doktoritööd „Doctoral students’ perspectives on learning about teaching in the higher education context“
  • uudis
11.–14. juunil toimub Tartus rahvusvaheline konverents ja doktorikool Mobile Tartu 2024, kus tuleb jutuks, kuidas kasutada igapäevase liikumise käigus kogunevaid suurandmeid parimal moel nii ühise ruumi ja liikumissüsteemi planeerimiseks kui ka kriisiolukordade lahendamiseks.
  • uudis
Eesti tehisintellekti tippkeskuse juht ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kaasprofessor vestles Tartu Postimehega tippkeskuse tööst ja tehisintellekti arengust.
  • meist mujal
Äsja ilmunud uuring näitab, et kuumalainete esinemine on viimase 30 aasta jooksul Balti riikides, eelkõige Eestis, järsult kasvanud. Probleemid suvise kuumusega on pikas vaates ainult süvenemas.
  • meist mujal
Teadus- ja innovatsioonilõhe kahandamiseks on Kesk- ja Ida-Euroopa teadlastel vaja toetusmeetmeid enamaks kui vaid võrgustumiseks
  • uudis
Peagi avatakse laiemale kasutajaskonnale maailma esimene geenidoonorite portaal, mis annab isikustatud teavet tervisega seotud geeniriskide, eri ravimite lagundamise, päritolu ja palju muu kohta.
  • meist mujal
Välkkõnelejad igast valdkonnast on oodatud esitama eesti- või ingliskeelseid kaasahaaravaid ettekandeid, milles tutvustavad enda teadustöö tähtsust ja tulemusi.
  • uudis
Tartu Ülikool ja Eesti Kirjandusmuuseum allkirjastasid 30. mail raamlepingu, mis hõlbustab teadmussiirdedoktorantide koolitamist, et tagada muuseumile oluliste teemade järjepidev uurimine ning spetsialistide pealekasv.
  • uudis
19. juunil kell 16.00 kaitseb Peeter Kenkmann doktoritööd „Autoritaarrežiimi areng Eestis aastatel 1934–1940: põhiseaduse ja kaitseseisukorra roll“
  • uudis
Tartu Ülikooli teadlaste ja Senckenbergi instituudi koostöös valminud uuringust selgub, et meretuulepargi algusaastail on park soodne paik elustikule.
  • meist mujal
13. juunil kell 12.00 kaitseb Valentina Punzi folkloristika erialal doktoritööd „Making (hi)stories in Amdo: voices, genres, and authorities“.
  • uudis
10. juunil kell 10.00 kaitseb Nguyen Hoang Quan Tran ärijuhtimise erialal doktoritööd „Perception of organisational culture in terms of task and relationship orientations in Vietnam“

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated