Kestliku ja sidusa tulevikulinna kujundamine

Toimumise aeg
Maht
12 EAP (312 tundi)
Õppetöö vorm
lähiõpe
Toimumiskoht
Tartu
Hind
1140 EUR
Õppejõud
Triin Vihalemm (PhD) on kommunikatsiooniuuringute professor ja magistriõppekava "Muutuste juhtimine ühiskonnas" programmijuht.
Margit Keller (PhD) on sotsiaalse kommunikatsiooni kaasprofessor.
Age Poom (PhD) on linnakeskkonna kaasprofessor.
Triin Reitalu (PhD) on taastamisökoloogia teadur.
Merle Karro-Kalberg (MA) on linnaökoloogia nooremteadur.
Õppekava rühm
Sotsiaalteadused, ajakirjandus ja teave, mujal liigitamata
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Anda ülevaade linnapiirkondade kestlikkusega seotud probleemidest ning nende lahendamise-leevendamise võimalustest linnakeskkonda süsteemselt ümber kujundades. Tutvustada uudseid kestliku ruumiloome põhimõtteid ning sekkumise strateegiaid. Interdistsiplinaarne käsitlus seob tervikuks linnakeskkonna kujundamise ökoloogilised, klimatoloogilised, sotsiaalsed ja kultuurilised aspektid.
Sihtrühm:
Kohalike omavalitsuste juhid, arendusnõunikud, planeerijad, spetsialistid; linnakute (Nt Telliskivi, Ülemiste) arendajad; liikuvus-, toidu-, energia-jt teenuseid pakkuvate ettevõtete arendusspetsialistid; ministeeriumide jt ruumiloome ja elukeskkonnaga seotud avalike asutuste spetsialistid; temaatilisi kursusi ja koolitusi pakkuvate haridusasutuste ja koolitusettevõtete juhid ja spetsialistid või neile ametikohtadele kandideerijad. Elukeskkonna innovatsiooniga tegelevate vabaühenduste liikmed.
Kursuse õpiväljundid:
Mikrokraadiprogrammi edukalt läbinu:
* mõistab kestlike linnapiirkondade kontseptsiooni, tunneb linnapiirkondade elurikkuse, kliima, saaste, helide, elanike paiknemise, liikuvuse ja tervise, sotsio-kultuurilise keskkonna arengusuundumusi;
* tunneb kestliku ruumiloome põhimõtteid ja oskab neid rakendada, põimides sotsiaalseid, tehnoloogilisi ja looduspõhiseid lahendusi;
* oskab ruumiloomes kriitiliselt arvestada kaasuvate mõjudega ning arvestada ebakindlate kliima- ja rahvastikumuutuste kontekstiga;
* tunneb sekkumiste mitmetasandilist perspektiivi ja oskab valida strateegilist sekkumispunkti;
* oskab hinnata innovatsiooniniššide küpsust ning valdkonna valmidust muutusteks;
* tunneb tulevikuloome meetodeid ja oskab neid rakendada;
* oskab määratleda sidusrühmi ja partnereid ning tunneb meetodeid nende kaasamiseks.
Õpingute alustamise tingimused:
Bakalaureusekraad või sellele vastav haridus, inglise keele oskus.
Õppejõud:
Margit Keller (PhD) on sotsiaalse kommunikatsiooni kaasprofessor.
Age Poom (PhD) on linnakeskkonna kaasprofessor.
Triin Reitalu (PhD) on taastamisökoloogia teadur.
Merle Karro-Kalberg (MA) on linnaökoloogia nooremteadur.
Toimumiskoha info:
Tartu linn
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Sügissemestril 2024 vastavalt tasemeõppe tunniplaanidele:

LTOM.02.066 Kestlikud linnapiirkonnad globaalmuutuste tingimustes (6 EAP)
SVUH.00.177 Sotsiaalse muutuse programmi loomine: süsteemsed sekkumised (6 EAP)
Nõuded lõpetamiseks:
Lõpetamise eelduseks on kõigi õppeainete edukas läbimine. Mikrokraadiprogrammi edukal läbimisel väljastatakse Tartu Ülikooli tunnistus mikrokraadi omandamise kohta.
Väljastatav dokument:
tunnistus/tõend
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale:
Jah
Registreerimise lisainfo:
Programmi registreerimine on avatud alates 3.juunist kuni 21.augustini 2024. Registreerumine ei taga automaatselt kohta koolitusel. Kõik kandidaadid saavad vastuse oma staatuse ning edasiste toimingute kohta hiljemalt 26. augustiks.
Registreerumise tähtaeg:
21.08.2024
Täiendav info:
Gea Kiisk, gea.kiisk@ut.ee, +372 +372 737 6593
Programmi kood:
SVUH.TK.050
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 29.06.2025 Maht: 12 EAP (312 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele
#kestlikkus #tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Inimesed haaravad psühhoaktiivsete ainete järele just rasketel hetkedel. Selle tagajärg on – vastupidiselt oodatule – probleemide süvenemine ja/või pikaajaliste terviseriskide kasv.
01.10.2023