Kogukonna arendamise ja projektitöö alused praktikutele

Toimumise aeg
Maht
12 EAP (312 tundi)
Õppetöö vorm
lähiõpe
Toimumiskoht
Tartu
Hind
1140 EUR
Õppejõud
Kadi Kass - kogukonnatöö nooremteadur; Merle Linno - sotsiaalse heaolu nooremlektor; Mari-Liis Tikerperi - teadustöö aluste nooremlektor; Kairi Tilga - külalisõppejõud, SA Eesti Koostöö Kogu
Õppekava rühm
Sotsiaalteadused, ajakirjandus ja teave, mujal liigitamata
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Mikrokraadi eesmärk on anda teadmised kogukonna, ankurasutuste ja projektijuhtimise olemusest, ning oskused nende teadmiste praktiliseks rakendamiseks.
Sihtrühm:
Kohalike omavalitsuste tasandil kultuuri- ja noorsoo valdkonnas töötavad spetsialistid (sh raamatukoguhoidjad, muuseumitöötajad, noorsootööspetsialistid jt) ja teised kogukondadega töötavad inimesed.
Kursuse õpiväljundid:
* Teab kogukondade ja ankurasutustega seotud mõisteid ning nende sisu
* Omab olulisi teadmisi projektijuhtimise üldpõhimõtetest.
* Teab ja oskab kavandada tegevusi kogukonnaga koos tegutsemiseks
* Kasutab projektijuhtimise-alaseid üldteadmisi eesmärgistatult konkreetse projekti rakendatavuse analüüsimiseks reaalses situatsioonis.
* Oskab koostada projekti eelarvet ja tegevusplaani.
* Valdab kogukonnaarendaja enesehoiu võtteid.
Õpingute alustamise tingimused:
Sisseastumise eelduseks on huvi käsitletavate teemade vastu või töötamine valdkonnas, õppima oodatakse vähemalt keskharidusega inimesi.
Õppejõud:
Toimumiskoha info:
Tartu linn Õppetöö on jaotatud kahele semestrile. Õppetöö toimub sessioonõppe vormis kaks korda kuus. Õppetöö lähtub iseseisvast ennastjuhtivast õppijast, suur rõhk on praktiliste oskuste omandamisel. Individuaalsed ja rühmatööd toetavad loengutes käsitletud teemade praktilist rakendamist.
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Sügissemestril 2024 vastavalt tasemeõppe tunniplaanidele:
Sissejuhatus kogukonna arendamisse (SVUH.00.249)

Kevadsemestril 2025 vastavalt tasemeõppe tunniplaanidele:
Projektitöö alused (SVUH.00.246)
Nõuded lõpetamiseks:
Osalemine ainetes nõutud mahus, kodutööde esitamine ja positiivne lõpphindamise tulemus. Mikrokraadiprogrammi edukal läbimisel väljastatakse Tartu Ülikooli tunnistus mikrokraadi omandamise kohta.
Väljastatav dokument:
tunnistus/tõend
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale:
Jah
Registreerimise lisainfo:
Programmi registreerimine on avatud alates 3.juunist kuni 21.augustini 2024.

Registreerumine ei taga automaatselt kohta koolitusel. Kõik kandidaadid saavad vastuse oma staatuse ning edasiste toimingute kohta hiljemalt 26. augustiks.
Registreerumise tähtaeg:
21.08.2024
Täiendav info:
Gea Kiisk, gea.kiisk@ut.ee, +372 +372 737 6593
Programmi kood:
SVUH.TK.044
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 11.10.2024 - 31.01.2025 Maht: 1 EAP (26 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 02.02.2025 Maht: 12 EAP (312 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 29.06.2025 Maht: 12 EAP (312 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

#täiendusõpe
Lähiajal algavad koolitused.
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele