„Magistriõppes sain tegeleda süvitsi nende teemadega, mis pakuvad mulle tõeliselt huvi. Ained ja seminarid nõudsid võimet mõelda oma peaga ning mitmel juhul kujunes arutelude tulemuseks tõdemus, et uurida on psühholoogias veel väga palju.“
Spetsialiseeruda saad endale meelepärastest valikainetest ja magistritöö teemast lähtudes. Kuna paljusid valikaineid loetakse aga üle aasta, sõltub spetsialiseerumine suuresti su sisseastumisaastast. Paaritul aastal õpinguid alustanul on võimalik saada rohkem kliinilise psühholoogia valikaineid. Paaris aastal sisseastunul on võimalik saada rohkem nõustamise, koolipsühholoogia või spordi- ja soorituspsühholoogia alaseid valikaineid.
Õpingud lõpevad magistritöö kaitsmisega.
Instituudi traditsiooniliste ürituste hulka kuuluvad muu hulgas esmakursuslaste tutvumisõhtud, nn rebaste psühhimine ja jõulupidu.
Meil valitseb vaba akadeemiline õhkkond. Eri kursuste üliõpilased käivad omavahel tihedalt läbi ning ka erinevate põlvkondade psühholoogid ja üliõpilased saavad erialaselt mõtteid vahetada ja anda panuse eriala arengusse.
Psühholoogia on paljude inimkäitumise mõistmise ja mõjutamisega seotud valdkondade alus, aga peale selle omandad siin muidki kasulikke oskusi, sealhulgas andmetega töötamiseks. Tänu sellele võivad psühholoogia eriala vilistlased töötada väga erinevatel ametikohtadel näiteks koolides ja raviasutustes ning reklaami-, koolitus- ja uuringufirmades või ka karjäärinõustajana.
Magistrikraad koos juhendatud praktika-aastaga loob ühtlasi eelduse nõustaja, kliinilise psühholoogi, koolipsühholoogi või spordipsühholoogi kutselitsentsi taotlemiseks.
Teadustöö huvilistel on võimalik kandideerida doktorantuuri.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse erialakatse tulemust (100%).
Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
koosneb kahest osast:
Erialakatse koosneb kahest osast: kirjalik (40 punkti) ja suuline (60 punkti).
Erialakatse kirjalik osa on psühholoogia bakalaureuseastme õppekaval põhinev valikvastustega test ja selle peavad sooritama ainult need kandidaadid, kes ei ole teinud bakalaureuseõppe lõpueksamit psühholoogia erialal Tartu Ülikoolis või Tallinna Ülikoolis. Eksam kestab 3 tundi (180 minutit) ja annab maksimaalselt 40 punkti ehk 40% erialakatsest.
Tartu Ülikooli või Tallinna Ülikooli psühholoogia bakalaureuseõppe lõpueksami teinutel läheb kirjaliku osa tulemusena arvesse lõpueksami tulemus ning nad peavad sooritama ainult erialakatse suulise osa.
Tutvu psühholoogia bakalaureuseeksami teemade ja kordamisküsimustega.
Erialakatse suuline osa toimub intervjuu vormis ja põhineb koos sisseastumisavaldusega esitatud magistritöö visioonil ning kandidaadiküsimustikul. Suuline osa annab erialakatse tulemusest maksimaalselt 60 punkti.
Intervjuu puhul on sisendiks magistritöö visioon, kandidaadiküsimustik ja varasem uurimistöö. Nende põhjal hinnatakse:
Magistritöö visioon on kuni 2 lk pikk (tiitellehte pole vaja, viited võivad lisanduda) ja selles kirjeldatakse:
Visioonis tuleb ära märkida töö võimalik juhendaja ja kas juhendaja on nõusoleku andnud. Võimalike magistritöö teemadega saate tutvuda SIIN.
Kandidaadiküsimustik on kuni 2 lk pikkune ning seal tuleks lühidalt kirjeldada:
Kandidaadiküsimustiku lingi leiate SAISis avaldust esitades erialakatse kirjelduse juurest.
Korduma kippuvad küsimused psühholoogia õppekavale sisseastumise kohta!
Psühholoogia sisseastumise kohta Korduma Kippuvad Küsimused
Psühholoogia instituudi kodulehekülg
Eesti Psühholoogiaüliõpilaste Ühendus
Üliõpilaste nõustamisportaal Lahendus.net
Üliõpilaste algatatud teaduse populariseerimise ettevõte Psühhobuss