Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringud

Magistriõpe

1. veebruar

Algab avalduste vastuvõtt

15. märts

Lõpeb avalduste vastuvõtt

30. aprill

Esimesed vastuvõtuotsused

1. september

Õppeaasta algus
Õppeaste
magistriõpe
Õppekeel
inglise keel
Õpingute kestus ja maht
2 aastat , 120 EAP
Õppetöö vorm
päevaõpe
Toimumiskoht
Tartu
Õppekohtade arv
16
Õppetasu
4200 eurot aastas
Tasuta õppekohtade arv
EL-i, EMP ja Šveitsi kodanikele 1, kodakondsuse piiranguta 5

Sa tutvud süvenenult Aasia ja Lähis-Ida praegusaja riikide majanduse, poliitika, ühiskonna, keele ja kultuuriga. Õppekava võimaldab spetsialiseeruda kas ühele riigile või õppida tundma piirkonna laiemalt. Koos kogu maailmast pärit kaasüliõpilastega käsitled sa ingliskeelsete õpingute käigus ajakohaseid ja meid kõiki puudutavaid teemasid alates üleilmsest majandusest kuni rände ja rahvusvaheliste suheteni. 

„Õpingud avasid mulle ukse väga erilisse maailma, mis on aina enam täis elumuutvaid võimalusi karjääriredelil. Aasia piirkonna üha suurem mõju näiteks majanduse arengule on tunda kõikjal maailmas, sealhulgas Eestis. Õpingutest sain üldteadmised kogu piirkonnast ja spetsialiseerudes ka praktilised teadmised sellest, kuidas saavad ettevõtted minna Hiina turule.“ 

Mihkel Paasma, vilistlane
  • Tartu Ülikoolil on orientalistika-, kultuuri- ja usuõppes pikaajaline kogemus. 
  • Tartu Ülikooli professoritel ja teadlastel on teadmised nüüdisaja Aasia ja Lähis-Ida kultuuridest, sotsiaal-majanduslikest suundumustest ning poliitilistest režiimidest. 
  • Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringute õpe pakub võimalusi teha välitööd Ida- ja Lähis-Aasias. 
  • Magistrikraad avab sulle uksed mitmesugustesse Aasia ja/või Lähis-Ida kultuuridega seotud valdkondadesse. Magistriõppes on võimalik keskenduda kindlale piirkonnale, et valida ettevõtluse arendamise teema või luua oma ettevõte või mittetulundusühing. 

 

Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringute magistriõppekava valmistab sind ette tegutsema sealses kultuuris. Sotsiaalteaduslik käsitlusviis tähendab hariduse saamist ettevõtluse, majanduse, diplomaatia ja rahvusvaheliste suhete vallas. 

Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringute õppekava alusel õpid rahvusvahelises keskkonnas, kus su kaasüliõpilased on pärit peale Eesti ka mujalt Euroopast, Aasiast ja Lähis-Idast. See õppekava: 

  • on põhjalik ning hõlmab Aasia ja Lähis-Ida majandust, poliitikat, kultuuri, ühiskonda ja keeli; 
  • annab võimaluse õppida jaapani, hiina, korea ja araabia keelt ning teisi keeli; 
  • pakub rahvusvahelist õpikeskkonda; 
  • on ingliskeelne ja sa õpid päevaõppes. 

Arutelud, rühmatööd, rollimängud, simulatsioonid ja filmid on õppetöö osa. Meie õppejõud rakendavad nii traditsioonilisi kui ka uudseid juhtumi- ja probleemipõhiseid õppemeetodeid, mis aitab sul teooria kõrval omandada ka praktilisi oskusi.   

Baasõppe moodulist saad kaasa vajalikud tööriistad ja teadmised, et töötada Aasia ja Lähis-Ida riikidega. Ainekursustel käsitletakse arenevaid turge, rahvusvahelist õigust ja rahvusvahelisi suhteid. Lisaks uurid süvitsi selle piirkonna kultuuri ja ühiskonda. Suuna- ja valikainete mooduli raames võid lähtuda enda huvidest. Näiteks saad keskenduda kas rohkem Aasia riikide ärile ja majandusele või sealsele julgeolekupoliitikale ja laiemalt poliitilisele arengule. 

Ühe semestri jooksul on sul võimalus täiendada end meie partnerülikoolides Aasias. Lisaks õpid seal lähemalt tundma just valitud piirkonna ühiskonda, kultuuri ja keelt 

Tänapäeva Aasia ja Lähis-Ida uuringute õppekava õppejõud teevad tihedat koostööd Tartu Ülikooli Aasia keskuse ning orientalistikakeskusega. 

Magistriõppe lõpus kirjutad oma valitud teemal magistritöö, milles valid Aasia või Lähis-Ida fookuse 

Su õpinguid toetavad stipendiumid, mille seas on Erasmus+ ja Jaapani riiklik stipendium.  

Õpingute osa on praktika, mille raames on sul võimalus töötada näiteks idufirmas, ettevõttes või muus organisatsioonis. Eesmärk on arendada magistrandi oskusi ja teadmisi Aasia või Lähis-Ida kultuuride kohta praktilises kontekstis. 

Üliõpilaste aktiivne osalus õppeprotsessis arendab nende läbirääkimis- ja eneseväljendusoskust, parandab üksteisest arusaamist ning aitab mõista erinevaid vaatenurki ja väärtushinnanguid 

 

Külalisloenguid peavad meil diplomaadid, oma valdkonna asjatundjad avalikust sektorist ning tunnustatud lektorid välisülikoolidest, näiteks Kopenhaageni Ärikoolist, Singapurist ja Cambridge’ist. 

 

Õppimine on paindlik ja selle saab ühildada tööeluga 

  • Üliõpilasena on sul võimalus liitudaCreative Destruction LAB-i (CDL) mentoriprogrammiga, kus koos rahvusvaheliste mentoritega kiirendatakse alustavaid teadus- ja tehnoloogiapõhiseid iduettevõtteid. 
  • Wharton Global Course on valminud koostöös partnerülikoolidega The Wharton School of the University of Pennsylvania ja Stockholm School of Economics in Riga. Kursusel õpid Eesti ja Läti majanduse ja poliitika digitaalse innovatsiooni, ettevõtlikkuse ja tehnoloogia rakendamise kohta ning viid end lähemalt kurssi idufirmade ökosüsteemiga. 
  • Tartu Ülikooli majandusteaduskond aitab korraldada ka iga-aastast idufirmade festivali Startup Day ja Delta trendipäeva. Magistrandina oled oodatud lööma kaasa nende ürituste korraldustiimis, kus saad valida nii lihtsamaid ülesandeid kui ka panna end proovile mõnes sisuvaldkonnas 

Õppekava versioon:

See on õppekava viimati kinnitatud ülesehitus. Järgmise õppeaasta versioon sisestatakse õppeinfosüsteemi hiljemalt 15. aprilliks. Õppekava tähtsamatest muudatustest antakse eelnevalt teada siin veebilehel.
Rohkem infot: ÕIS

Õppekorraldus võimaldab mitteametlikku ja vahetut suhtlust ja personaalsemat lähenemist, mis omakorda tagab õppe tippkvaliteedi ning jagatud kogemuste mitmekesise pagasi.  

Sul on võimalik saada osa Tartu kui üliõpilaslinna rohketest vaba aja veetmise võimalustest, mille seas on Tartu ÜRO simulatsioon ja Rahvusvaheliste Suhete Ring (RSR), samuti enesearendamisprogrammidest näiteks DD Akadeemias

Image
tudengid

Õppekava läbinud on mitmes valdkonnas hinnatud Aasia erialateadmistega spetsialistid, kellest on puudus nii avaliku ja era- kui ka kolmanda sektori organisatsioonides. Magistriõpe toetab sinu erialast arengut selles, et sa oskaksid tulevikus pakkuda piirkonnaspetsiifilist pädevust ärisektorile või rajada oma ettevõtte. 

Meie vilistlasi leiab nii Eestist kui ka välisriikidest, rahvusvahelistest organisatsioonides (näiteks Euroopa Liidu välisesindustest) töötamas muu hulgas nõustaja ja spetsialistina. Sul on vilistlasena võimalus tegeleda väga erinevate teemadega alates rahvusvahelistest suhetest ja ärist kuni demograafiliste suundumuste uurimise ja inimõiguste juhtimiseni.  

Kandideerimisavalduse saad esitada, kui sul on
 

  • bakalaureusekraad või sellele vastav kvalifikatsioon. Eeldusaineid ei ole õppekaval kehtestatud.
    NB! Ka siis, kui lõpetad ülikooli alles suvel, saad kevadel juba kandideerida. Sel juhul tuleb sul vastuvõetuks osutumisel hiljemalt 31. juuliks tõestada, et oled bakalaureusekraadi omandanud.
  • inglise keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata inglise keele oskuse tõendamiseks sobivaid teste ja testitulemusi

Koos avaldusega tuleb SAIS-i lisada ka motivatsioonikiri

Motivatsioonikiri tuleb esitada koos avaldusega SAIS-is hiljemalt 15. märtsiks.

Motivatsioonikiri kirjutatakse vabas vormis ja inglise keeles. Selle pikkus on 2500–3500 tähemärki koos tühikutega. Motivatsioonikirja alusel hinnatakse kandidaadi motivatsiooni asuda õppima õppekaval.

Motivatsioonikirjas võib keskenduda järgmistele küsimustele:

  • kuidas on kandidaadi varasemad õpingud ja töökogemus olnud seotud õppekavas käsitletavate teemadega?
  • miks soovib kandidaat asuda õppima just sellele õppekavale?
  • kuidas kavatseb kandidaat õpingute jooksul omandatud teadmisi ja oskusi tulevikus rakendada?
  • millised õppekavas käsitletud teemad pakuvad kandidaadile kõige rohkem huvi?
  • milliseid teemasid soovib kandidaat lähemalt uurida õpingute jooksul?
  • milline oleks magistritöö võimalik uurimisteema/probleem?


Motivatsioonikirja hindamisel võetakse arvesse järgmisi aspekte (maksimaalselt 100 punkti):

  • õppekavale õppima asumise põhjused ja eelneva haridustee ja/või ametialase karjääri ning seniste akadeemiliste tegevuste seostatus õppeprogrammiga (kuni 30 punkti);
  • huvipakkuvas uuritavas valdkonnas (potentsiaalne magistritöö valdkond) uurimisprobleemide püstitamine ja arutelu, kuidas neid probleeme võiks lahendada (kuni 30 punkti);
  • eneseanalüüs, kuivõrd varasema haridustee jooksul omandatud teadmised võimaldavad edukalt õppida õppekaval (kuni 20 punkti);
  • läbivalt hinnatakse essee ülesehitust, analüüsioskust ja keelekasutust (kuni 20 punkti).


Väikseim positiivne tulemus motivatsioonikirja eest on 51 punkti. 

Intervjuu viiakse läbi kandidaatidega, kelle motivatsioonikirja on hinnatud positiivselt (vähemalt 51 punktiga).

Intervjuu kestab kuni 20 minutit ja toimub inglise keeles ja veebi vahendusel 7. ja 17. aprillil 2025. Kutse intervjuule saadetakse nädal aega enne selle toimumist. 

Kandidaat peab olema valmis selgitama oma motivatsiooni ja soovi programmi õppima asumiseks ning täpsemaid huvisid praktiliste teadmiste osas, mida ta soovib programmist saada; samuti millised uurimisteemad talle seoses programmi sisuga huvi pakuvad.

Iga intervjuu juures hinnatakse:

  • Motiveeritust ja ambitsioonide põhjendatust (70%)
  • Uurimisteemade väljatoomist ja programmiga seotud praktiliste teadmiste vajaduste põhjendatud avamist (20%)
  • Suulist eneseväljendusoskust (10%) 

Hindame intervjuud saja punkti skaalal. Väikseim edasipääsemiseks vajalik punktide arv on 51.

Teadmiseks virtuaalsel sisseastumisintervjuul osalejale:

Tartu Ülikool kasutab intervjuude läbiviimiseks erinevaid videosuhtluse programme (Microsoft Teams, Zoom). Sisseastumiskomisjon annab kandidaatidele teada, millist programmi kasutatakse ja millal intervjuu toimub.

Kandidaadil on virtuaalseks intervjuuks vaja:

  • arvutit või nutiseadet koos veebikaamera, kõrvaklappide ja mikrofoniga. Kuna intervjuul tuvastatakse kandidaadi isikusamasus isikut tõendava dokumendi alusel, on kaamera kasutamine kohustuslik, mitte soovituslik;
  • soovituslikult vähemalt 1Mb/s üles-ja allalaadimiskiirusega internetiühendust
     

Veebiintervjuul osalemiseks kandidaat:

  • hoiab käepärast isikut tõendava dokumendi;
  • tagab, et ruumis, kus ta intervjuu ajal viibib, ei ole teisi isikuid ega taustamüra;
  • arvestab, et intervjuu salvestamine ei ole lubatud.

Kandidaadi hindamine
 

Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame 

  • eelmise õppeastme keskmist hinnet 50% ulatuses
  • motivatsioonikirja 20% ulatuses
  • sisseastumisintervjuud 30% ulatuses  

NB! Kui lõpetad eelmist õppeastet alles suvel, arvestame hindamisel avalduse esitamise ajaks saadud tulemusi. Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse ülikooli ÕIS-ist, teistest ülikoolist kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada õpitulemuste väljavõte, kus on kirjas kandideerimise ajaks läbitud ained ja tulemused. Väljavõte peab olema väljaandva ülikooli esindaja digiallkirjastatud.

Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta

Tule tudengivarjuks

Kandideerimine võõrkeelsesse õppesse

Eva Liias
programmijuht
Küsi sisseastumise ja avalduse esitamise kohta
#tudengile #kooliõpilasele #sisseastumine
Miks alustada IT-õpinguid just praegu ja Tartus? Sellele küsimusele vastame 22. jaanuaril Tallinnas Ülemiste City Öpiku konverentsikeskuses, kus toimub esimest korda Tartu Ülikooli IT-päev Tallinnas. Kõik huvilised on oodatud!
09.12.2024
#kooliõpilasele #sisseastumine
Siit leiad 2024/2025. õppeaasta üritused ja muu vajaliku info, millega gümnaasiumiõpilastel tasub enne ülikooli astumist tutvuda.
17.09.2024
#sisseastumine
Rahvusvahelise teenusedisaini päeva puhul toimub 1. juunil kella 11 Pärnu kolledžis „Teenusedsaini päev", kus toimub ka Pärnu kolledži „Teenuste disaini ja juhtimise" magistriõppekava infotund.
09.05.2024
#sisseastumine
Valmistume koos Pärnu kolledžisse õppima tulekuks! Pärnu kolledži õppekavade infotundides räägitakse täpsemalt õppekavade sisust, tutvustatakse sisseastumistingimusi ning osalejatel on võimalik küsida õppetöö ning õppekava kohta küsimusi õppekava programmijuhilt.
03.05.2024