„Kindlustus- ja finantsmatemaatika eriala õpingud andsid mulle kindluse ning võimaluse töötada mitmesugustel ametikohtadel. Lisaks paljude valdkondade teadmistele pean Tartu Ülikoolist saadud suurimaks väärtuseks oskust õppida, analüüsida ja lahendada uusi probleeme, mis mul elus ja töös ette tulevad.“
Kindlustus- ja finantsmatemaatika üks keskne põhimõte on hästi sõnastatud rahvatarkuses „Ära pane kõiki mune ühte korvi“. Sa omandad selle õppekava alusel õppides suurepärased teadmised riskidega ümberkäimisest finantsturul ja kindlussektoris.
Õppetöö algab tõenäosusteooria ja statistilise baasi kinnistamisega, kuid õppe tuum peitub kindlustus- ja finantsmaailma meetodite ja mudelite omandamises nii teoorias kui ka praktikas. Sa tutvud nüüdisaegsete kvantitatiivsete mudelitega ja rakendad neid praktiliste ülesannete lahendamisel.
Õppe käigus saad ka töökogemuse mõnes Eesti finants- või kindlustussektori ettevõttes, et rakendada õpitu enda kasuks ellu.
Sa hakkad õppima Tartu Ülikooli uuenduslikus Delta keskuses, kus on ideaalsed õppetingimused. Ettevõtlusmajas tegutsevad paljud organisatsioonid, kuhu üliõpilased saavad praktikale minna.
Aktiivne Matemaatika-Informaatika Tudengiselts ehk MAT-INF korraldab traditsioonilisi üritusi, mille seas on ka ühisüritused teiste üliõpilasseltsidega.
Meie vilistlaste ametinimetuste hulgast leiab nii ärianalüütiku, aktuaari, statistilise programmeerija, tarkvarainseneri, finantsdirektori kui ka ülikooli doktorandi.
Ettevõtetest pakuvad meil õppinuile tööd näiteks ERGO kindlustus, Eesti Energia, Swedbank, Bigbank, Facebook, StatFinn OY ja Tarkvara Tehnoloogia Arenduskeskus.
Koos avaldusega tuleb SAIS-i lisada ka motivatsioonikiri.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
NB! Kui lõpetad eelmist õppeastet alles suvel, arvestame hindamisel avalduse esitamise ajaks saadud tulemusi. Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse ülikooli ÕIS-ist, teistest ülikoolist kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada õpitulemuste väljavõte, kus on kirjas kandideerimise ajaks läbitud ained ja tulemused. Väljavõte peab olema väljaandva ülikooli esindaja digiallkirjastatud.
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Motivatsioonikiri tuleb esitada koos avaldusega SAISis hiljemalt 15. märtsiks.
Motivatsioonikirja kirjeldus inglise keeles:
Please write a brief motivation letter (in English, maximum of 6000 characters with spaces) focusing on the following points:
Evaluation criteria:
The maximum score for motivation letter is 100 points and the result is positive only if the applicant gains 51 points or more.
Intervjuu viiakse läbi kandidaatidega, kelle motivatsioonikirja on hinnatud positiivselt (vähemalt 51 punkti 100st).
Vestluseks kvalifitseeruvate kandidaatidega lepitakse vestlusajad kokku kohe pärast motivatsioonikirjade hindamist. Intervjuud toimuvad vahemikus 7.-17.04.2025.
Intervjuu kirjeldus inglise keeles:
The interview will be conducted in English and will last approximately 20‐30 minutes. It can be conducted either online or in person, depending on the candidate's location.
Candidates should be prepared to:
Engage in professional dialogue to showcase fluency, clarity, and coherence in spoken English.
Evaluation criteria