„Õnn on see, kui juhus kohtub ettevalmistusega. Mitte ükski teine õppekava maailmas ei vähenda juhuse osakaalu selles võrrandis rohkem kui füüsika, mis loob maailmast tervikliku arusaama. See haridus võimaldab teha peale lõpetamist ükskõik millise karjäärivaliku, kuna sa oled omandanud meeletu õppimisvõime ja taustteadmised maailma toimimisest. Laborist, kus ma tegin oma lõputöö, sai vaid neli kuud hiljem minu unistuste töökoht. See, mida ma nüüd tegelikult teen, on avastamine inimkonna teadmiste piiril. Selle tulemusena on tulevik reaalselt parem.“
Sa spetsialiseerud astrofüüsika, teoreetilise füüsika, tahkisefüüsika, eksperimentaal- ja rakendusfüüsika või keskkonnafüüsika suunale.
Teise semestri alguseks oled valinud endale juhendaja, kes suunab ja abistab sind lõputöö kirjutamisel sulle huvipakkuval teadussuunal. Erialaainetega tihedalt seotud magistriseminaris õpid koostama teadustöö põhjal ettekannet ja saad ülevaate töörühma teiste liikmete teadustööst.
Valikainete moodul võimaldab valida sinu õppesuuna vajaduste alusel aineid kõikide loodus- ja täppisteaduste valdkonna ainete seast.
Õpingute jooksul sooritad menetluspraktika mõnes teises teadusasutuses, näiteks Euroopa Tuumauuringute Keskuses CERN või Lundi Ülikooli juures tegutsevas sünkrotronkiirguse keskuses MAX-Lab, või hoopis mõnes ettevõttes.
Paljud meie üliõpilased on kaasatud Teadusbussi tegemistesse ja Ahhaa keskuse töösse. Tänu sellele saavad nad suurepärase võimaluse avastada ja demonstreerida põnevaid nähtusi nii oma erialalt kui ka naaberaladelt.
Eesti tudengisatelliidi programmi eesmärk on projekteerida, koostada, testida ja edukalt tööle rakendada Eesti satelliite Maa orbiidil.
Fotoonikaklubi on lävepakk kõrgtehnoloogilisse tööstusse. Seal on üliõpilastel võimalus saada kogemusi optika- ja fotoonikainsenerina, harjutada meeskonnatööd ning viia ellu oma lennukad ideed.
Loomulikult on su haridus universaalne selles mõttes, et füüsikud on rahvusvaheliselt nõutud ja kõrgepalgalised spetsialistid ka aladel, mis ei ole otseselt füüsikaga seotud, näiteks projekteerimises, infotehnoloogias ja panganduses, samuti õpetaja- ja õppejõuametis üldharidus-, kutse- ja kõrgkoolis.
Sul on võimalik jätkata õpinguid nelja-aastases doktoriõppes, et saada süvendatud erialane haridus ning teha iseseisvat teadus- ja arendustööd.
Kui oled lõpetanud või lõpetad mõne teise õppekava ja soovid teada, kas vajalik eeldusainete maht on täidetud, siis võta meiega ühendust aadressil laurits.puust@ut.ee.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse eelmise õppeastme keskmist hinnet (100%).
NB! Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse ülikooli ÕIS-ist, teistest ülikoolidest kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada akadeemilise õiendi skann.
Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Vastuvõtu tagab 75-punktise lävendi ületamine. Ülejäänud õppekohad täidetakse pingerea alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
Tutvu 2021/2022. õppeaasta õppekavaga õppeinfosüsteemis (ÕIS)
Tutvu Füüsika instituudiga
Tutvu meie vilistlaste statistikaga