„Õppe eesmärk on soodustada loovust ja tekitada innovatsiooni, mis teatavasti sünnib eri valdkondade lõikumise kohtades. Valmistame ette analüütikuid, kes loovad uut, ühendades edukalt infotehnoloogiapädevuse muudel erialadel omandatud teadmiste ja oskustega.“
Õppekava on mõeldud neile, kellel puuduvad IT-teadmised ja oskused, kuid kes on huvitatud nendega oma olemasoleva eriala ja töökogemuse täiendamisest.
Põhiosa meie õppematerjale on vabalt kättesaadavad veebis. Me filmime loenguid ja need on järelvaadatavad.
Magistriõpe algab sissejuhatavate ainetega, mis hõlmavad programmeerimise põhioskuste omandamist ja algoritmilise mõtlemisega seotud ülesannete lahendamist. Seejärel teevad magistrandid valiku digitaalse ärianalüüsi, digitoodete ja IT-juhtimise ning andmeteaduse valikmooduli vahel.
Arvutiteaduse instituudis väärtustatakse omandatud teadmiste ja oskuste elulist kasutamist, mistõttu on õppes suur rõhk praktikal. Selle saad sooritada oma tööandja juures või mõnes instituudi partnerettevõttes.
Tartu Ülikool on infotehnoloogia erialadel Baltimaade juhtiv ülikool, mis kuulub arvutiteaduse alal mainekas Times Higher Educationi ülikoolide edetabelis maailma 200 parima ülikooli hulka. Siin tehakse IT-valdkonnas murrangulist ja rahvusvaheliselt tunnustatud teadustööd, millesse annab tugeva panuse rahvusvaheline töötajaskond, kellest mitmed kuuluvad oma erialal maailma tippude hulka.
Magistriõppe esimese aasta üliõpilastel on kevadsemestril võimalus kandideerida IT-tööstusmagistrantuuri kohale. Kui sa osutud valituks, veedad osa oma teisest õppeaastast ühe Tartu Ülikooli partnerettevõtte juures ja koostöö tipneb magistritöö kirjutamisega ettevõttele olulisel teemal. IT-tööstusmagistrantuuris õppijad saavad stipendiumi 1000 eurot kuus.
Õppetasu on võimalik tasuda kas ainepunkti hinna alusel vastavalt registreeritud ainete mahule semestris või semestritasuna. Ainepunkti alusel makstes on õppetasu 120 eurot ainepunkti eest ning semestritasu on 2000 eurot.
Õppetasu maksmise aluseks on õppekulude hüvitamise leping, mis sõlmitakse kahe nädala jooksul pärast immatrikuleerimist.
Arvutiteaduse instituut
Tartu Ülikool on infotehnoloogia vallas Eesti parim ülikool ja Euroopa Liidus 50–60 parima hulgas. Arvutiteaduse instituudis tehakse IT-valdkonnas murrangulist ja rahvusvaheliselt tunnustatud teadustööd. Mitu meie teadlast kuulub oma erialal maailma tippude hulka.
Instituudi traditsioonilistel üritustel saad teha koostööd teadlaste, õppejõudude ja ettevõtjatega. Instituudi päeval tutvustavad meie uurimisrühmad oma teadustööd ja pakuvad üliõpilastele välja lõputöö teemasid. Iga kevadsemestri alguses toimuval Delta karjääripäeval on võimalus kohtuda mõjukate IT-ettevõtete ja teiste tööandjatega.
Lisaks on instituudil pikaajaline tava korraldada andmeteaduse seminare, konverentse ja teisi avalikke üritusi, kus ülikoolide ja ettevõtete esindajad jagavad teadmisi pidevalt arenevast tehnoloogiavaldkonnast. Ka üliõpilaselu on instituudis vilgas, sest Matemaatika-Informaatika Tudengiselts (MITS) korraldab regulaarselt ühisüritusi ja mentorprogrammi.
Arvutiteaduse instituudi kohta leiad lisateavet instituudi kodulehelt.
Tartu Ülikooli Delta keskus
Arvutiteaduse instituut asub Tartu Ülikooli Delta keskuses, kus on moodne keskkond õppimiseks ja teadustööks ning koostööks ettevõtete ja kaasõppijatega. Siin õpib üle 2500 üliõpilase ning töötab ligikaudu 500 teadustöötajat, õppejõudu ja ülikooli tugitöötajat, lisaks umbes 400 ettevõtete töötajat.
Tartu Ülikooli Delta keskusega tutvu lähemalt siin.
Sa võid tõestada end IT-sektoris näiteks protsesside juhtijana, analüütikuna või konsultandina. Sinust võib aga saada ka hoopis süsteemianalüütik, kes oskab hankida huvirühmadelt infot ja sõnastada nõuded loodavatele IT-süsteemidele selle kohta, kuidas peavad need inimeste tööd toetama.
Samuti oskad sa omandatud teadmiste ja oskuste abil optimeerida tööprotsesse, vähendades ajakulu või luua täiesti uusi lahendusi.
Meie vilistlasi töötab paljudes mainekates ettevõtetes ja asutustes, näiteks STACC-is, Tartu Ülikooli Eesti geenivaramus ja Feelingstreamis.
Õpinguid võid jätkata doktorantuuris.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse järgmisi tulemusi:
NB! Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse ülikooli ÕIS-ist, teistest ülikoolidest kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada akadeemilise õiendi skann.
Iga vastuvõtutingimuse eest on võimalik saada kuni 100 punkti. Kandideerimise punktisumma arvutamisel korrutatakse iga vastuvõtutingimuse eest saadud punktid sulgudes märgitud protsentuaalse osakaaluga ja seejärel liidetakse.
Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
tuleb esitada koos avaldusega SAISis hiljemalt 1. juulil 2025
Palun kirjutage lühike motivatsioonikiri (eesti keeles, maksimaalselt 6000 tähemärki koos tühikutega) soovitavalt juhindudes järgmistest küsimustest.
Hindamine
Motivatsioonikirja hindamiskriteeriumid on järgmised:
Motivatsioonikirja maksimaalne tulemus on 100 punkti. Edasi kandideerimiseks tuleb motivatsioonikirja eest saada vähemalt 51 punkti.
27.01.2025
09.12.2024
09.05.2024