„Narva kolledži IT-eriala on sümpaatne selle poolest, et siinsed õppejõud on noored, käivad ajaga kaasas ja mõistavad, et IT-maailm areneb kiiresti. Tänu sellele on siin õpe tõhusam ja huvitavam kui mujal.“
IT ja majanduse alusteadmiste kõrval omandad programmeerimise ning infosüsteemide ja andmebaaside haldamise oskuse. Meil on palju e-kursusi ja me korraldame põnevaid õppekäike Eesti mainekatesse IKT-ettevõtetesse.
Õppekaval on kolm õppekeelt: eesti, vene ja inglise keel. Neid kõiki saad kolledžis ka juurde õppida. Tähtsal kohal oleva praktika sooritavad üliõpilased enamasti ettevõtetes.
Õpingute lõpetamiseks tuleb kirjutada lõputöö või sooritada lõpueksam.
Õppetööd korraldame koostöös Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudiga.
Kolledži elus on võimalik kaasa rääkida üliõpilasesinduse kaudu. Meie üliõpilastel on suurepärased võimalused eneseteostuseks, sest nad saavad osaleda mitmesugustel kultuuri- ja spordiüritustel ning lüüa kaasa nende korraldamises. Näiteks toimuvad kolledžis silmaringi avardavad loengud ja kohtumised ning klubilised tegevused.
Mobiilsusprogrammide toel saad minna õppima välismaale. Selle kohta jagavad infot meie töötajad ja üliõpilased, kelle hulgas on välismaalasi ning kellel on välismaal õppimise või töötamise kogemus.
Võrreldes Eesti teiste piirkondadega on Ida-Virumaal ettevõtlusaktiivsus üsna väike, tänu millele on siinsetel oma ala asjatundjatel väga hea võimalus saavutada edu. Meie vilistlased on oodatud tööle nii IT-ettevõtetesse kui ka teistesse organisatsioonidesse, kes vajavad IT-spetsialiste.
Sa omandad ka oma ettevõtte rajamiseks vajalikud teadmised ja oskused.
Lõpetajad on oodatud jätkama õpinguid nii Tartu Ülikooli arvutiteaduste instituudis kui ka näiteks sotsiaalteaduste valdkonnas, muu hulgas sealse ühiskonna ja infoprotsesside analüüsi õppekava alusel.
keskharidus või sellele vastav haridustase (nt kutsekeskharidus)
Kandideerimisel tuleb sooritada erialakatse ja osaleda sisseastumisintervjuul.
Erialakatse toimub:
Erialakatse eesmärk on välja selgitada üliõpilaskandidaadi sobivus erialale. Kandidaatidel tuleb lahendada valikvastustega test arvutus- ning loogikaülesannetega. Testi lahendamiseks kalkulaatorit vaja ei ole.
Hindamine
Erialakatsel hinnatakse:
Hinne kujuneb testitulemustest, kus kõik vastused annavad võrdse arvu punkte. Testi eest võib saada maksimaalselt 100 punkti, erialakatse loetakse sooritatuks, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.
Intervjuud toimuvad:
Sisseastumisintervjuu toimub eesti keeles, kuid komisjon jätab endale õiguse kontrollida inglise keele oskust. Intervjuu kestab 15 minutit.
Sisseastumisintervjuu eesmärk on välja selgitada
Sisseastumisintervjuu teemad:
Sisseastumisintevrjuu hindamiskriteeriumid
Intervjuul hinnatakse kandidaadi motivatsiooni asuda õppekaval õppima ning teadmisi ja arusaama valdkonnast, kuhu ta soovib õppima asuda. Maksimaalne võimalik punktisumma intervjuu eest on 100 punkti ning see loetakse sooritatuks, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Infotehnoloogiliste süsteemide arenduse õppekavale saab kandideerida eritingimustel olümpiaadi või võistluse tulemusega.
NB! Eritingimuse täitjana kandideerimine tähendab, et avalduse esitamise järel ei pea sa sooritama sisseastumiseksameid ning sinu avalduse puhul ei arvestata ka riigieksamite tulemusi. Eritingimusel kandideerimiseks pead esitama kandideerimistähtajaks SAIS-is avalduse nagu kõik teised kandidaadid ning märkima avaldusele, et soovid kandideerida eritingimusel. Tõendit olümpiaadil või võistlusel osalemise kohta SAIS-i avaldusele lisama ei pea. Pärast seda kui oled avalduse esitanud, vaatab vastuvõtutöötaja selle üle. Kui kõik on korras, siis sisestatakse avaldusele punktisumma, mis tagab vastuvõtu ülikooli. Loe lähemalt eritingimusel kandideerimisest.