„Me ühendame robootika ja andmeteaduse rakendused, et luua targad ja innovaatilised robotid. Nad suudavad töötada tõhusalt reaalses keskkonnas, lahendada keerulisi automatiseerimise ülesandeid, mõelda, õppida ja otsustada.“
Sa omandad laiapõhjalised teadmised andmete analüüsist, visualiseerimisest ja masinõppest. Uusi andmeteaduse oskusi rakendad tööstuslike ja muude robotite programmeerimisel, lisades neile autonoomsust ja otsustusvõimet.
Lisaks õpid prototüüpima robootikaseadmeid, kasutades 3D-printereid ja teisi eriotstarbelisi seadmeid. Samuti õpid lahendama probleeme nutilahenduste tehnoloogiaga.
Õpe hõlmab nii loenguid kui ka praktilisi laboritöid nüüdisaegsetes robootikalaborites.
Sind õpetavad ja juhendavad kogenud doktorikraadiga õppejõud ning valdkonna tunnustatud praktikud.
Väärtuslikku kogemust saad omandada praktikaprojektides, mille viime ellu koostöös Ida-Virumaa ettevõtetega.
Õpingud kestavad sessioonõppena kaks aastat. Sessioonõppe vorm tagab paindlikud võimalused õppimiseks töö ja muude kohustuste kõrvalt.
Õpingute lõpus tuleb kaitsta magistritöö.
Pakume inspireerivat õppekeskkonda ja mitmekülgseid võimalusi nii õppimiseks kui ka eneseteostuseks.
Narva kolledž on Tartu Ülikooli kindel osa, hoides ja arendades akadeemilisi traditsioone Kirde-Eestis.
Kolledži uusimad laborid ja robootikaseadmed pakuvad üliõpilastele suurepäraseid võimalusi praktiliseks õpinguteks.
Narva üliõpilaselu on aktiivne ning meie üliõpilasesindus toetab üliõpilaste algatusi ja ideid. Kolledžis toimuvad filmiõhtud, kontserdid, näitused, festivalid ja muud kultuuriüritused ning konverentsid.
Meie õppehoone on ilus ja kaasaegne ja 2020. aastal valmis kolledži uus basseiniga majutushoone.
Narva suurimad kultuuri- ja spordiüritused on Station Narva festival ja Narva linna jooks.
Magistrikraadi omandanud saavad asuda tööle robootika ja rakendusliku andmeteaduse valdkondades suure lisandväärtusega ametikohtadel. Neist võivad saada näiteks robootikatehnoloogid, andmeanalüütikud ning andmeteaduse ja rakendusliku masinõppe spetsialistid.
Meie vilistlased on nõutud nii Eestis kui ka muu maailma tööturul tänu nende oskusele lahendada keerukaid tehnoloogilisi katsumusi.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse järgmisi tulemusi:
NB! Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse TÜ ÕIS-ist, teistest ülikoolidest kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada akadeemilise õiendi skann.
Iga vastuvõtutingimuse eest on võimalik saada kuni 100 punkti. Kandideerimise punktisumma arvutamisel korrutatakse iga vastuvõtutingimuse eest saadud punktid sulgudes märgitud protsentuaalse osakaaluga ja seejärel liidetakse.
Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
juuli 2025 Narvas
Erialakatseks on intervjuu ning selle eesmärk on kindlaks teha kandidaadi valmisolek järjepidevaks õppimiseks, erialaseks arenguks ning tööks robootika ning andmeteaduse valdkonnas.
Erialakatse põhjal hinnatakse kandidaadi sobivust antud erialal õppimiseks järgmiste kriteeriumide alusel:
Iga kriteeriumit hinnatakse maksimaalselt 25 punktiga. Erialakatse maksimaalne punktisumma on 100. Erialakatse loetakse sooritatuks, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.