Sa õpid looma tarku ja innovaatilisi roboteid, mis suudavad töötada tõhusalt reaalses keskkonnas, lahendada keerulisi automatiseerimise ülesandeid, mõelda, õppida ja otsustada – just nagu inimesed –, tehes seda tehisintellekti toel.
Sind ootab sessioonõpe Tartu Ülikooli Narva kolledžis ja seepärast sobib see õppekava hästi ka töö kõrvalt läbimiseks. Kohtumised Narvas toimuvad kord kuus neljapäevast pühapäevani. Valmis tuleb olla üksikuteks veebiloenguteks ja konsultatsioonideks ka sessioonidevälisel ajal.
Õppe keskmes on praktiliste oskuste omandamine robootikasüsteemide, masinõppe ja andmeanalüüsi rakendamiseks. Sa õpid juhtima nutiseadmeid, töötlema sensoriandmeid ja looma tööstuslikke rakendusi, mis kombineerivad roboteid, tehisintellekti ja andmehõivet.
3D-modelleerimine, prototüüpimine, masinnägemine ja ROS-tarkvararaamistiku kasutamine – kõik see aitab sul õppida arendama roboteid, mis on võimelised iseseisvalt infot koguma, otsuseid tegema ja keskkonnaga suhtlema.
Õppetöös on teooria ja praktika tasakaal: kavas on rohkesti laboritöid ja projektõpet. Üliõpilased saavad palju praktilisi kogemusi tipptehnoloogiaga. Nii ei jää 3D-printimine, nutiseadmed ja andmehõive ainult teooriatundidesse, vaid jõuavad ka üliõpilaste reaalsetesse projektidesse.
Teisel õppeaastal saad valida, kas lähed mõnda kohalikku ettevõttesse praktilist probleemi lahendama või asud õppima Tartus, kus süvendad oma teadmisi kitsamas valitud valdkonnas (matemaatika, robootika, tehisintellekt vm).
Nii praktika kui ka õppetöö võid osaliselt läbida ka välismaal.
Narva kolledž on Tartu Ülikooli tugev ja kindel osa Kirde-Eestis. Hoiame au sees akadeemilisi traditsioone ning siinne õppekeskkond on inspireeriv ja toetav. Meil on ilus tänapäevane õppehoone, uusimate seadmetega robootikalaborid ja ujumisbasseiniga majutushoone.
Narva tudengielu on elav ja mitmekesine, sest meil toimuvad filmiõhtud, näitused, kontserdid, festivalid ja teaduskonverentsid. Station Narva, Narva linna jooks ja teised linna suursündmused toovad tudengiellu rahvusvahelise mõõtme.
Üliõpilasesindus toetab tudengite ideede elluviimist ja korraldab meeldejäävaid üritusi.
Just Narvas saad ühendada teaduse, tehnoloogia ja loovuse, et kujundada oma tulevik.
Vilistlasena oled valmis töötama robootika- ja tehisintellektispetsialistina tootmises, iduettevõtetes, avalikus sektoris ja haridusvaldkonnas. Sinu oskusi hinnatakse, sest sa oskad juhtida arendusprojekte, disainida nutiseadmeid ja kasutada andmeid uute lahenduste loomiseks.
Samuti on sul võimalus jätkata teadmiste omandamist doktoriõppes või luua oma tehnoloogiaettevõte.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse järgmisi tulemusi:
NB! Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse TÜ ÕIS-ist, teistest ülikoolidest kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada akadeemilise õiendi skann.
Iga vastuvõtutingimuse eest on võimalik saada kuni 100 punkti. Kandideerimise punktisumma arvutamisel korrutatakse iga vastuvõtutingimuse eest saadud punktid sulgudes märgitud protsentuaalse osakaaluga ja seejärel liidetakse.
Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
10. või 11. juulil 2025 Narvas aadressil Raekoja plats 2 ruumis 307 või 308
Erialakatseks on intervjuu ning selle eesmärk on kindlaks teha kandidaadi valmisolek järjepidevaks õppimiseks, erialaseks arenguks ning tööks robootika ning andmeteaduse valdkonnas.
Erialakatse põhjal hinnatakse kandidaadi sobivust antud erialal õppimiseks järgmiste kriteeriumide alusel:
Iga kriteeriumit hinnatakse maksimaalselt 25 punktiga. Erialakatse maksimaalne punktisumma on 100. Erialakatse loetakse sooritatuks, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.