Robootika ja andmeteaduse rakendused

Magistriõpe

1. veebruar

Algab avalduste vastuvõtt

1. juuli

Lõpeb avalduste vastuvõtt

18. juuli

Esimesed vastuvõtuotsused

1. september

Õppeaasta algus
Õppeaste
magistriõpe
Õppekeel
eesti keel
Õpingute kestus ja maht
2 aastat
120 EAP
Õppevorm
sessioonõpe
Toimumiskoht
Narva
Õppekohtade arv
21
Õppetasu
tasuta

Kui sind paeluvad nutikad masinad ja andmepõhine otsustamine ning sa soovid luua midagi, mis päriselt töötab ja maailma muudab, siis on see õppekava just sulle. Uuenduslikus magistriõppes on ühendatud praktiline tehnoloogiaarendus ja andmeteadus. See annab sulle tugeva vundamendi edukaks karjääriks nii töötlevas tööstuses, muus ettevõtluses kui ka teaduses.

Sa õpid looma tarku ja innovaatilisi roboteid, mis suudavad töötada tõhusalt reaalses keskkonnas, lahendada keerulisi automatiseerimise ülesandeid, mõelda, õppida ja otsustada – just nagu inimesed –, tehes seda tehisintellekti toel.

Erika Lorents
programmijuht
Image
Kaksiklogod

Sind ootab sessioonõpe Tartu Ülikooli Narva kolledžis ja seepärast sobib see õppekava hästi ka töö kõrvalt läbimiseks. Kohtumised Narvas toimuvad kord kuus neljapäevast pühapäevani. Valmis tuleb olla üksikuteks veebiloenguteks ja konsultatsioonideks ka sessioonidevälisel ajal.

Õppe keskmes on praktiliste oskuste omandamine robootikasüsteemide, masinõppe ja andmeanalüüsi rakendamiseks. Sa õpid juhtima nutiseadmeid, töötlema sensoriandmeid ja looma tööstuslikke rakendusi, mis kombineerivad roboteid, tehisintellekti ja andmehõivet.

3D-modelleerimine, prototüüpimine, masinnägemine ja ROS-tarkvararaamistiku kasutamine – kõik see aitab sul õppida arendama roboteid, mis on võimelised iseseisvalt infot koguma, otsuseid tegema ja keskkonnaga suhtlema.

Õppetöös on teooria ja praktika tasakaal: kavas on rohkesti laboritöid ja projektõpet. Üliõpilased saavad palju praktilisi kogemusi tipptehnoloogiaga. Nii ei jää 3D-printimine, nutiseadmed ja andmehõive ainult teooriatundidesse, vaid jõuavad ka üliõpilaste reaalsetesse projektidesse.

Teisel õppeaastal saad valida, kas lähed mõnda kohalikku ettevõttesse praktilist probleemi lahendama või asud õppima Tartus, kus süvendad oma teadmisi kitsamas valitud valdkonnas (matemaatika, robootika, tehisintellekt vm).

Nii praktika kui ka õppetöö võid osaliselt läbida ka välismaal.

Õppekava versioon:

See on õppekava viimati kinnitatud versioon. Järgmise õppeaasta versioon sisestatakse õppeinfosüsteemi hiljemalt 15. aprilliks. Õppekava tähtsaimatest muudatustest antakse enne teada siin veebilehel.
Rohkem infot: ÕIS

Narva kolledž on Tartu Ülikooli tugev ja kindel osa Kirde-Eestis. Hoiame au sees akadeemilisi traditsioone ning siinne õppekeskkond on inspireeriv ja toetav. Meil on ilus tänapäevane õppehoone, uusimate seadmetega robootikalaborid ja ujumisbasseiniga majutushoone.

Narva tudengielu on elav ja mitmekesine, sest meil toimuvad filmiõhtud, näitused, kontserdid, festivalid ja teaduskonverentsid. Station Narva, Narva linna jooks ja teised linna suursündmused toovad tudengiellu rahvusvahelise mõõtme.

Üliõpilasesindus toetab tudengite ideede elluviimist ja korraldab meeldejäävaid üritusi.

Just Narvas saad ühendada teaduse, tehnoloogia ja loovuse, et kujundada oma tulevik.

Image
Robootika ja andmeteaduse rakendused magistriõppekava

Vilistlasena oled valmis töötama robootika- ja tehisintellektispetsialistina tootmises, iduettevõtetes, avalikus sektoris ja haridusvaldkonnas. Sinu oskusi hinnatakse, sest sa oskad juhtida arendusprojekte, disainida nutiseadmeid ja kasutada andmeid uute lahenduste loomiseks.

Samuti on sul võimalus jätkata teadmiste omandamist doktoriõppes või luua oma tehnoloogiaettevõte.


Kandideerimiseks peab sul olema

  • bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase,
  • varasemate õpingute käigus läbitud vähemalt 30 EAP mahus matemaatika, statistika või informaatika õppeaineid ja
  • eesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata eesti keele oskuse tõendamiseks sobivaid dokumente ja eksamitulemusi.

    Eeldusainete nõuetele vastavad bakalaureuseõppekavad on näiteks
    • Tartu Ülikool: „Informaatika”, „Arvutitehnika”, „Matemaatika”, „Matemaatiline statistika”, „Infotehnoloogiliste süsteemide arendus”, nende õppekavade kõrvaleriala või 30 EAP mahus arvutiteaduse instituudi või matemaatika ja statistika instituudi õppeaineid;
    • Tallinna Tehnikaülikool: „Informaatika”, „Elektroenergeetika ja mehhatroonika”, „Riistvara arendus ja programmeerimine”, „IT-süsteemide administreerimine”, „IT-süsteemide arendus”, „Küberturbe tehnoloogia”, „Äriinfotehnoloogia”.

Vastuvõtutingimused

Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse järgmisi tulemusi:

  • erialakatse (70%),
  • eelmise õppeastme keskmine hinne (30%).

NB! Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse TÜ ÕIS-ist, teistest ülikoolidest kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada akadeemilise õiendi skann.

Iga vastuvõtutingimuse eest on võimalik saada kuni 100 punkti. Kandideerimise punktisumma arvutamisel korrutatakse iga vastuvõtutingimuse eest saadud punktid sulgudes märgitud protsentuaalse osakaaluga ja seejärel liidetakse.

Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.

Erialakatse

10. või 11. juulil 2025 Narvas aadressil Raekoja plats 2 ruumis 307 või 308

Erialakatseks on intervjuu ning selle eesmärk on kindlaks teha kandidaadi valmisolek järjepidevaks õppimiseks, erialaseks arenguks ning tööks robootika ning andmeteaduse valdkonnas.

Erialakatse põhjal hinnatakse kandidaadi sobivust antud erialal õppimiseks järgmiste kriteeriumide alusel:

  • huvi, motiveeritus ja sobivus eriala läbimiseks,
  • programmeerimiskeelte oskus,
  • eelnev teoreetiline ja praktiline IT-alane ja/või matemaatikaalane tase,
  • analüüsi-, arutlus- ja üldistusoskus ette antud IT-alastel ja/või matemaatikaalastel teemadel.

Iga kriteeriumit hinnatakse maksimaalselt 25 punktiga. Erialakatse maksimaalne punktisumma on 100. Erialakatse loetakse sooritatuks, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.

Tule tudengivarjuks

Sisseastumine magistriõppesse

Tasuta ja tasuline õpe

Erika Lorents
Programmijuht
Küsi sisseastumise ja avalduse esitamise kohta
737 5625

Virtuaalne infotund 12. juunil kell 19 Microsoft Teamsis