„Kutseõpetaja õppekava annab tippspetsialistile pedagoogilise tööriistakasti, mis aitab koolitada kutsekoolides oma ala meistreid. Seminarid, loengud ja grupitööd pakkusid mulle võimaluse minna paljudel teemadel süvitsi ning laiendada silmaringi, saada uusi teadmisi ja tugevdada koostöövõrgustikku.“
Kolmeaastane sessioonõpe on paindlik ja ühildatav töötamisega. Õppesessioonid on Tartus üle nädala reedest pühapäevani. Sellele lisandub iseseisev töö, mida teed oma valitud ajal ja tempos.
Juba esimesel semestril algab teoreetilist õpet toetav praktika, kus sul on võimalik jälgida meisterõpetajate tööd ja täita ka ise õppeülesandeid. Erialaainete raames saad end täiendada peale Tartu Ülikooli mõneski teises kõrgkoolis.
Õppekava sisaldab mitut võõrkeelevalikut ja välisõppemoodulit, mis võimaldab läbida osa õpingutest välismaal.
Kutseõpetaja erialal saad teadmised õppimisest ja õpetamisest, suhtlemisest ja nõustamisest, psühholoogiast, ettevõtluspedagoogikast, karjääriplaneerimisest, infotehnoloogiast ning paljust muust.
Lähtume nüüdisaegsest õpikäsitusest, mis tähendab mõtestatud ja praktilist õpet, õppija aktiivsust ja vastutust ning palju koostööd.
Praktikatunnid on Tartu Kutsehariduskeskuses. Osa praktikast võid soovi korral läbida oma kodukoolis või ettevõttes.
Meie üliõpilastel on kombeks korraldada õpiõhtuid, väljasõite kutsekoolidesse ja muid ühistegevusi. Bakalaureusetööde kaitsmisele tulevad pöialt hoidma nii vilistlased kui ka nooremad õpikaaslased. Omavahel hoitakse sidet ja vahetatakse kogemusi pärast õpingute lõppugi.
Sul on võimalus asuda tööle õpetajana nii kutsekooli kui ka üldharidus- ja huvikooli, samuti ettevõtte praktikajuhendaja ja koolitajana, aga ka kaitseväe instruktorina.
Õpinguid saad jätkata magistriõppes näiteks haridusinnovatsiooni erialal, mille omandamine avab sulle tööturul veelgi laiemad võimalused.
keskharidus või sellele vastav haridustase (nt kutsekeskharidus)
varasem õpi- ja töökogemus
Kandideerimisel tuleb sooritada erialakatse, mille läbimiseks tuleb koos avaldusega SAIS-i lisada ka CV.
Erialakatse toimub vestluse vormis 5. ja 6. juulil 2023 kell 10.00–17.00 veebikeskkonnas Zoom. Erialakatsel hinnatakse kandidaadi kutsesobivust, võttes aluseks kandidaadi CV (varasem õpi- ja töökogemus) ja kutsesobivusintervjuu.
CV tuleb esitada koos avaldusega SAIS-is.
CV alusel hinnatakse kandidaadi varasemat töökogemust. CV eest on võimalik saada kuni 30 punkti. Punktisumma jaguneb järmiselt:
Kutsesobivusintervjuu eesmärk on selgitada välja üliõpilaskandidaadi
Kutsesobivusintervjuu eest on võimalik saada kuni 70 punkti. Punktisumma jaguneb järgmiselt:
Kutsesobivust hinnatakse 100 punkti süsteemis ning positiivne tulemus on vähemalt 51 punkti.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.