Eripedagoogika ja logopeedia
Breadcrumb
Breadcrumb
12. juuni
28. juuni
11. juuli
4. september
Eripedagoogika bakalaureuseõppes põimuvad haridusteadusega psühholoogia, filoloogia ja meditsiin. Nende erialade alusteadmised aitavad eripedagoogil mõista ja väärtustada iga inimese isikupära ning saada ülevaate erivajadustega inimeste tugisüsteemist. Tartu Ülikoolis on eripedagooge ja logopeede kui tugispetsialiste õpetatud juba üle poole sajandi. Neil on väga hea suhtlemisoskus ning nad valdavad suurepäraselt eesti keelt, isiksuseomadustest on olulised leidlikkus, loovus ja järjekindlus.
„Tartu Ülikoolis eripedagoogikat õppides hakkad mõistma, hindama ja toetama väikeste sammude suurt tähtsust.“
Bakalaureuseõppes õpivad üliõpilased tundma inimese psühholoogilist arengut ja võimalikke kõrvalekaldeid sellest. Erivajaduste põhjusi ning tänapäevaseid ravi- ja teraapiavõimalusi tutvustavad meditsiinivaldkonna õppejõud. Teadmised keelest ja kõne arengust loovad aluse selleks, et mõista kommunikatsiooniprobleeme ja toetada kõne arengut.
Pedagoogiliste praktikate (11 EAP) käigus külastavad üliõpilased tulevasi töökohti ning assisteerivad eripedagooge ja logopeede.
Kuna õppekavas on mitme eriala aineid, õpivad meie üliõpilased peale haridusteaduste instituudi uue hoone (Jakobi 5) ka paljudes teistes ülikooli hoonetes.
Kohustuslike õppeainete kõrvale saad valida meelepäraseid valik- ja vabaaineid. Soovi korral saad läbida kõrvaleriala ja sooritada osa õppeainetest välismaal.
Meie üliõpilased on asutanud Eripedagoogika ja Logopeedia Tudengite Seltsi, mis korraldab nii erialaselt harivaid kui ka seltskondlikke üritusi. Juba õpingute ajal on üliõpilased oodatud astuma erialaliitudesse: Eesti Eripedagoogide Liitu ja Eesti Logopeedide Ühingusse.
Pädeva mentori juhendamisel suudab bakalaureuseõppe lõpetanu tulla toime abiõpetaja või assistendi tööülesannetega haridus- ja sotsiaalhoolekandeasutustes. Alusteadmised psühholoogiast, meditsiinist, keeleteadusest ja pedagoogikast võimaldavad tal mõista erivajadustega inimeste olukorda ning orienteeruda neile mõeldud tugisüsteemides.
Eripedagoogi ja logopeedi kutsepädevuse omandamiseks tuleb bakalaureuseõppe järel läbida ka magistriõpe, st õppida kokku viis aastat. Kõik magistriõppe lõpetajad saavad koos ülikooli lõpudiplomiga vastavalt lõpetatud harule kas eripedagoogi või logopeedi 7. taseme kutse. Nad kantakse kutseregistrisse.