Eripedagoogika ja logopeedia

Bakalaureuseõpe

12. juuni

Algab avalduste vastuvõtt

26. juuni

Lõpeb avalduste vastuvõtt

12. juuli

Esimesed vastuvõtuotsused

2. september

Õppeaasta algus

Uuel õppeaastal alustavatel üliõpilastel on võimalik kandideerida erialastipendiumile,
mille suurus on kuni 400 eurot kuus.

Vaata täpsemat stipendiumite infot 
 

Õppeaste
bakalaureuseõpe
Õppekeel
eesti keel
Õpingute kestus ja maht
3 aastat , 180 EAP
Õppetöö vorm
päevaõpe, sessioonõpe
Toimumiskoht
Tartu
Õppekohtade arv
päevaõppes 31, sessioonõppes 41
Õppetasu
tasuta

Tartu Ülikoolis on eripedagooge ja logopeede õpetatud aastast 1968. Meie bakalaureuseõppes põimuvad haridusteadusega psühholoogia, filoloogia ja meditsiin. Nende erialade alusteadmised aitavad sul mõista ja väärtustada iga inimese isikupära.

„Tartu Ülikoolis eripedagoogikat õppides hakkad mõistma, hindama ja toetama väikeste sammude suurt tähtsust.“

Lea Pilme, vilistlane, Rakvere Põhikooli direktor

Eripedagoogika ja logopeedia bakalaureuseõppes saavad haridusteadusega kokku psühholoogia, filoloogia ja meditsiin. See õppekava sobib inimesele, kellel on väga hea suhtlemisoskus ja kes valdab suurepäraselt eesti keelt. Isiksuseomadustest on olulised leidlikkus, loovus ja järjekindlus.

Õppekavas on tähtsal kohal õppeained, mis puudutavad inimese psühholoogilist arengut ja õppimist ning võimalikke kõrvalekaldeid sellest. Erivajaduste põhjusi ning tänapäevaseid ravi- ja teraapiavõimalusi tutvustavad meie üliõpilastele meditsiinivaldkonna õppejõud.

Teadmised keelest ja kõne arengust loovad aluse selleks, et sa suudaksid edaspidi oma erialases töös mõista kommunikatsiooniprobleeme ja toetada kõne arengut. Pedagoogiliste praktikate (11 EAP) käigus külastavad meie üliõpilased tulevasi töökohti ning assisteerivad eripedagooge ja logopeede.

Image
eripedagoogika foto

Haridusteaduste instituudi õppehoone asub Tartu peahoone kõrval aadressil Jakobi 5, kus üliõpilaste käsutuses on ka tudengituba ja rikkaliku valikuga raamatukogu. Teiste valdkondade õppeainete loengud ja seminarid toimuvad ülikooli muudes õppehoonetes.

Kohustuslike õppeainete kõrvale saad valida endale meelepäraseid valik- ja vabaaineid ning kõrvaleriala. Samuti võid sooritada osa õppeainetest välismaal.

Meie üliõpilased on asutanud Eripedagoogika ja Logopeedia Tudengite Seltsi. Juba õpingute ajal oled oodatud astuma erialaliitudesse: Eesti Eripedagoogide Liitu ja Eesti Logopeedide Ühingusse.

Image
eripedagoogika foto

Mentori juhendamisel suudab bakalaureuseõppe lõpetanu tulla toime abiõpetaja või õpetaja assistendi tööülesannetega haridusasutuses, aga ka kasvataja või tugiisikuna sotsiaalhoolekandeasutuses. Alusteadmised psühholoogiast, meditsiinist, keeleteadusest ja pedagoogikast võimaldavad meie vilistlasel mõista erivajadustega inimeste olukorda ning orienteeruda neile mõeldud tugisüsteemides.

Eripedagoogi ja logopeedi kutsepädevuse omandamiseks tuleb bakalaureuseõppe järel läbida ka eripedagoogika ja logopeedia magistriõppekava.

Tule tudengivarjuks

Sisseastumine bakalaureuseõppesse

Stipendium ja tasuta õpe

Mari Pärn
Haridusteaduste instituut
Tugitalitus
õppekorralduse spetsialist
Jakobi 5-A128
+372 737 5919
+372 526 8044 (5919)
Küsi sisseastumise ja avalduse esitamise kohta
737 5625

Osale infotunnis

14. juuni kl 15 toimub eripedagoogika ja logopeedia õppekava infotund Zoomis.

Registreeri end infotundi veebivormis.

Liitu infotunniga Zoomis

Lisalugemist

Taskuhääling eripedagoogika ja logopeedia üliõpilastega ja intervjuu "Eripedagoogi ja logopeedi töös üksluisust pole", 2024.

"Logopeedid ja eripedagoogid tähistasid sünnipäeva", Õpetajate Leht, 2023.

"Miks on lasteaeda ja kooli vaja eripedagoogi?", Õpetajate Leht, 2018.

"Logopeedide nappusest logopeedide pilgu läbi", Õpetajate Leht, 2018.

#sisseastumine
Rahvusvahelise teenusedisaini päeva puhul toimub 1. juunil kella 11 Pärnu kolledžis „Teenusedsaini päev", kus toimub ka Pärnu kolledži „Teenuste disaini ja juhtimise" magistriõppekava infotund.
09.05.2024
#sisseastumine
Valmistume koos Pärnu kolledžisse õppima tulekuks! Pärnu kolledži õppekavade infotundides räägitakse täpsemalt õppekavade sisust, tutvustatakse sisseastumistingimusi ning osalejatel on võimalik küsida õppetöö ning õppekava kohta küsimusi õppekava programmijuhilt.
03.05.2024
#tudengile #õppimine #sisseastumine
Matemaatika- ja informaatikaõpetaja magistriõppekava infoõhtu toimub 14. mail algusega kell 16.00
23.04.2024
#sisseastumine
Info Tartu Ülikooli eesti keele B2-taseme testi kohta.
19.04.2024