„Kui soovid olla enesekindlam õpetaja, kes seob teoreetilised teadmised praktikaga, siis sobib põhikooli mitme aine õpetaja õppekava just sinule. Paindlik õpe võimaldab ühendada õpingud töötamisega, et rakendada õpitut kohe praktikas. Lisaks on garanteeritud toredad kursusekaaslased!“
Kui üliõpilane otsustab valida kaks eriala, peab üks neist olema sama, mida ta õppis bakalaureuseõppes. Soovijal on võimalus valida ka kolm eriala, et rikastada oma õpetajakarjääri võimalusi nii ainedidaktikas kui ka -praktikas.
Neil, kes soovivad õppida sessioonõppes, tuleb spetsialiseeruda sotsiaalpedagoogika ja inimeseõpetuse erialale. Teiste erialade omandamiseks tuleb osaleda päevaõppes, kuid tänu paindlikule õppekorraldusele on ka see olnud töötavale õpetajale enamasti jõukohane.
Meie üliõpilastel on nüüdisaegne ja toetav õppekeskkond haridusteaduste instituudi värskelt renoveeritud õppehoones Tartu kesklinnas Jakobi 5. Seal õpivad kõik instituudi bakalaureuse- ja magistriüliõpilased.
Tartu Ülikooli üliõpilasena saad kogeda põnevat tudengielu koos selle paljude akadeemiliste traditsioonidega. Õpetajakoolituse üliõpilasi ja noori õpetajaid ühendab näiteks MTÜ Noore õpetaja huviklubi. Olles aktiivne, on sul võimalus rääkida kaasa ka hariduselu kujundamises.
Kui oled saanud haridusteaduse magistri kraadi (põhikooli mitme aine õpetaja) ja õpetajakutse (tase 7), on sul õigus õpetada üldhariduskooli teises ja kolmandas astmes, kus kasvab vajadus õpetajate järele pidevalt. Sotsiaalpedagoogika eriala valinu saab lõpetamisel sotsiaalpedagoogi 6. taseme kutse.
Mitme aine õpetaja, kes kujundab oma karjääri õpingute käigus ise, leiab tööturul rakendust enamasti õpetaja või tugispetsialistina, sest tänapäeva õpetajaamet on mitmekülgne ja võimalusterohke.
Edukatel lõpetanutel on võimalus jätkata õpinguid doktoriõppes.
bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase
läbitud nõutud eeldusained
Eeldusainete nõuetele vastavad õppekavad on
EMÜ: Loodusvarade kasutamine ja kaitse, Keskkonnakaitse
Muu õppekava lõpetajana saad kandideerida, kui oled läbinud vähemalt 45 EAP ulatuses ühe aine õpinguid. Ainete sobivuse üle otsustab hindamiskomisjon.
eesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata eesti keele oskuse tõendamiseks sobivaid dokumente ja eksamitulemusi.
Kandideerimisel tuleb sooritada erialakatse.
Erialakatse toimub intervjuu vormis 5. juulil 2023 kell 10.00–16.00, 6. juulil 2023 kell 10.00–16.00 ja 7. juulil kell 10-16 aadressil Jakobi 5-201, Tartu.
Erialakatse eesmärk on välja selgitada üliõpilaskandidaadi:
Erialakatse toimub intervjuu vormis järgmiste teemade raames:
Hinnatakse:
Iga kriteeriumit hinnatakse maksimaalselt 25 punktiga. Erialakatset hinnatakse 100-punkti süsteemis ja katse on sooritatud, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
NB! Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse ülikooli ÕIS-ist, teistest ülikoolidest kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada akadeemilise õiendi skann.
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.