Rektorikandidaadid kohtuvad loodus- ja täppisteaduste valdkonna perega

5. aprillil kell 16.00 kohtuvad rektorikandidaadid Omicumis (Riia 23b-105) loodus- ja täppisteaduste valdkonna töötajate ja üliõpilasesindajatega. Debatti juhib loodus- ja täppisteaduste valdkonna dekaan Leho Ainsaar.

Rektorikandidaatidele saab valdkonnapere küsimusi esitada 3. aprillini  veebivormis ja kohapeal.  

Tutvu ka rektorikandidaatide valimisprogrammidega:

Jaak Vilo valimisprogramm ja valimisprogrammi üksikasjalikum kirjeldus.

Toomas Asseri valimisprogramm ja ülevaade 2018. aastal rektori valimistel sõnastatud Tartu Ülikooli eesmärkide saavutamisest.

Raul Eametsa valimisprogramm ja valimisprogrammi üksikasjalikum kirjeldus.

Rektori valib 20. aprilli valimiskoosolekul viieks aastaks valimiskogu, kelle nimekiri kinnitatakse 3. aprilli seisuga. 20. aprilli koosolekul osalevad vaid valimiskogu liikmed: ülikooli nõukogu, senati, valdkondade nõukogude ja üliõpilasesinduse liikmed ning professorid, kelle töökoormus ülikoolis on professorina vähemalt 20 tundi nädalas. Valimiskogusse ei arvata professoreid, kes viibivad 3. aprilli seisuga kehtiva kokkuleppe järgi valimispäeval tasustamata puhkusel. Valimiskogusse ei arvata ka isikuid, kes on esitatud kandidaadiks.   

Valimised toimuvad kohapeal ja hääletada saab üksnes pabersedeliga. Valituks osutub kandidaat, kes kogub üle poole valimiskogu häältest.    

Loe rektori valimistest lähemalt ülikooli kodulehelt.