Autor:
Andres Tennus

Tartu Ülikoolis alustab sel sügisel õpinguid 4689 üliõpilast

Esmaspäeval, 2. septembril kella 10.00 algas peahoone ees Tartu Ülikooli 2024/2025. õppeaasta avaaktus, mis on järelvaadatav UTTV-s.

Tänavu alustab õpinguid 4689 uut üliõpilast, neist 2823 kõrghariduse esimesel astmel. Kokku õpib Tartu Ülikoolis 15 673 üliõpilast. „On hea meel tõdeda, et selle aasta alustajate hulgas on võrreldes paari eelneva aastaga rohkem magistrante ja doktorante, õpetajaks õppijaid ja välistudengeid,“ rääkis Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk. „Soovin kõigile uutele üliõpilastele rõõmsaid ja arendavaid arutelusid õppejõudude ja kaasõppijatega. Olge julged leidma oma inimesi, kellega koos õppida, järgmised 50 aastat vilistlaspidusid pidada ning oma ülikooli tagasi tulla.“

Aktuse juhatas sisse rektor Toomas Asseri avakõne. Seejärel sai sõna Tartu linnapea Urmas Klaas. Üliõpilaste nimel tervitasid aktusel osalejaid Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Renar Kihho ja sotsiaalteaduste valdkonna õigusteaduse õppekava esimese aasta üliõpilane Maret Hallik.

Ansambel Lonitseera
Ansambel Lonitseera (autor: Ekvilibrist)

Üles astusid Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor ja alternatiivse popmuusika ansambel Lonitseera. Viis aastat tagasi singer-songwriter’i projektist välja kasvanud bänd üllatas kuulajat teravate laulutekstide ja tundliku koosmänguga.

Kaisa Kuslapuu – vokaal, klaver; muusika ja tekstide autor
Katariina Tirmaste – flööt, taustavokaal
Kristin Kaha – taustavokaal
Mart Nõmm – kontrabass
Tõnis Kirsipu – löökpillid

Peahoone vasakul küljel paiknes meenepoe müügitelk, kust sai soetada ülikooli meeneid ja trükiseid.

Üritusel oli ingliskeelne sünkroontõlge, mille kuulamiseks sai soovi korral kõrvaklapid meenetelgi juurest. Isiklike kõrvaklappide ja nutiseadme abil oli sünkroontõlkega aktust võimalik väikse viivitusega vaadata ka UTTV-st.

Aktus kestis ligikaudu tund aega.

Info kõigi valdkondade õppeaasta avaürituste kohta leiab ülikooli veebilehelt.

Uuele üliõpilasele

:,: Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus! :,:

Post iucundam iuventutem,

post molestam senectutem

:,: nos habebit humus. :,:

:,: Vivat academia, vivant professores! :,:

Vivat membrum quodlibet,

vivant membra quaelibet,

:,: semper sint in flore! :,:

:,: Vivat et res publica et qui illam regit! :,:

Vivat nostra civitas,

maecenatum caritas,

:,: quae nos hic protegit! :,:

Doktorant kolme minuti loengute konkursil esinemas

Kolme minuti loengute konkursile registreerumine lõpeb 19. septembril

Tudengid õppimas

Rotalia stipendiumi sai 24 Tartu Ülikooli üliõpilast

Tartu kõrgkoolide esindajad Tartu liikuvusnädala rattasõidul.

Osale rattaretkel Delta ja Maarjamõisa õppehoonete vahel