Otsi uudist

Forte ja Eesti ülikoolide rubriigi „Tunne teadlast“ seekordses loos tutvustame TTÜ rakendusliku keeletehnoloogia juhti ja tänavust Vabariigi Presidendi noore IT- teadlase preemia laureaati Liisa Rätsepat.
  • meist mujal
Suvisel fotonäitusel on võimalik tutvuda kunstniku Heikki Leisi fotolavastustega, mis räägivad Tartu Ülikooli lugu. Muhedad tekstid on loonud kirjanik Mart Kivastik.
  • #ülikoolist
  • #muuseum
  • meist mujal
22. augustil kl 10.15 kaitseb Arun Kumar Devarajan doktoritööd „Microbes and climate change: insights from plant-microbe interactions in rice phyllosphere and soil microbiomes in subarctic grasslands“.
  • uudis
Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna koosseisu luuakse Eesti vähikeskus, mille eesmärk on kiirendada rahvusvahelises koostöös vähi ennetamist ja ravi Eestis.
  • pressiteade
Narva kolledži õppedirektor Piret Kärtner kirjutab Postimehes, kuidas valmistada ette häid õpetajaid, eriti Ida-Virumaal.
  • #õpetamine
  • arvamus
Õppekoha pakkumise sai 3294 kandidaati, kellel tuleb valik õppima tulemise kohta langetada hiljemalt 14. juulil.
  • #sisseastumine
  • uudis
28. augustil kl 10.15 kaitseb Reti Ranniku doktoritööd „Impact of environmental conditions and soil microbiome on greenhouse gas fluxes from soil and tree stems in hemiboreal drained peatland forest“.
  • uudis
22. augustil kell 10.45 kaitseb David Knapp doktoritööd „The relationship between residential segregation, school segregation and family context“.
  • uudis
Viimastel aastatel on toimunud Eesti pargihoolduses nihe, mis soodustab mitmekesisema taimestiku teket, kuid selle hooldamiseks sobivate nippide omandamine võtab veel aega.
  • meist mujal
Eesti ja Läti keeleauhinna pälvis sel korral Tartu Ülikooli eesti keele ajaloo ja murrete professor Karl Pajusalu.
  • #rahvusvaheline
  • #tunnustamine
  • uudis
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus toetab ligi kahe miljoni euroga projekti, mille raames töötatakse välja uudne eestikeelne vaimset tervist toetav rakendus, et inimesed saaksid ise ja endale sobival viisil hakata ennetama võimalikke vaimse tervise probleeme.
  • #avatud teadus
Hea ülikoolipere
  • #ülikoolist
  • uudis
Riik ootab noortelt eriala ja kooli valiku läbimõeldust, aga ei suuda vastata selle aasta põhikoolilõpetajale, kas tulevikus tema esimene kõrgharidus Eestis on õppemaksuta meie ühisest maksubaasist.
  • uudis
Haridus- ja Teadusministeerium (HTM) toetab Tartu Ülikooli 2,34 miljoni euroga, et suurendada hoonete energiatõhusust.
  • uudis
Mikrokraadiprogramm toetab tööalast arengut.
  • #täiendusõpe
  • uudis
Inimese rahalises heaolus saab eristada kolme suurt komponenti: kindlustunnet, vabadust ja naudinguid.
  • uudis
28.–30. juunini toimusid Kääriku spordikeskuses üliõpilaste XXIV suvemängud, kus üldvõidu noppis Tartu Ülikool.
  • #sport
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • #õppimine
  • uudis
Eesti teadlaste tehtud mahukast uuringust selgub, et kohalikud eksperdid kalduvad eelistama end juba tõestanud lahendusi.
  • uudis
26. augustil kell 14.15 kaitseb Liis Ermus doktoritööd „The phonetic variation of plosives in Estonian" („Sulghäälikute häälduse varieerumine eesti keeles“).

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated