Autor:
TÜ õpirände keskus

Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände lisakonkurss 2025. aasta kevadsemestriks

Lisakonkurss 2025. aasta kevadsemestriks toimub septembri alguses, avaldusi saab esitada 2. kuni 13. septembrini 2024.


Kui soovid õppida välismaal, on veel võimalus teha plaane 2024/2025. õppeaasta kevadsemestriks. Kandideerida saab neisse kõrgkoolidesse, kuhu jäi põhikonkursi tulemusel vabu kohti ja mis võtavad veel TÜ konkursi järel avaldusi vastu.

Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände programm annab võimaluse õppida vahetusüliõpilasena oma erialaüksuse partnerkõrgkoolis Euroopas. Erasmuse programmis võid osaleda mitu korda, kokku kuni 12 kuud ühes õppeastmes. Pane tähele, et 1. õppeastme 1. aasta ehk alles alustavad üliõpilased ei saa veel lisakonkursil kandideerida, kuna õpirände alguseks peab olema 1. õppeaasta kodukõrgkoolis läbitud. 
Lisaks tasuta õppele väliskõrgkoolis ja sealse õppetöö arvestamisele TÜ õppekava osana, on kõigile osalejatele tagatud Erasmus+ stipendium. Toetuse suurus sõltub sihtriigist (550, 606 või 674 eurot kuus) ning vähemate võimalustega üliõpilastele on ette nähtud lisatoetus* (+250 eurot kuus). Kõigile osalejatele makstakse ühekordset reisitoetust. Rohelise reisiviisi lisatoetusega on soositud keskkonnasõbralikum reisiviis.

Kandideerimisdokumendid

  • elektrooniline avaldus SoleMOVE'i süsteemis (saab esitada perioodil 02.0913.09.2024)
  • motivatsioonikiri;
  • õppetulemuste tõend - praeguse õppekava kohta, küsi õppekorraldusspetsialistilt/dekanaadist. Esimese aasta ehk alustavad magistrandid saavad esitada eelmise õppeastme akadeemilise õiendi;
  • keeleoskust kinnitav tõend (sinu õppetöö keele kohta väliskõrgkoolis).

Lisadokumendid tuleb üles laadida SoleMOVE'i avalduse juurde.

SoleMOVE'i avalduse esitamise juhiseid ja üldiseid soovitusi dokumentide koostamiseks vaata SIIT.

Märkides avaldusele kaks huvipakkuvat kõrgkooli (eelistust), suurendad oma võimalusi välja valituks saada. Veendu, et eelistused on avaldusele märgitud soovitud järjekorras.
Avaldused vaatab läbi vastava akadeemilise üksuse Erasmuse õpirände koordinaator, otsuse välja valimise kohta teeb erialaüksus hiljemalt septembri lõpuks.

Uuri lisa

* Vähemate võimalustega osalejaks loetakse Erasmus+ programmis üliõpilast, kes:

  • saab vajaduspõhist õppetoetust/vajaduspõhist eritoetust
  • on alaealise lapse/laste vanem
  • on asenduskodu või eestkostja kodu taustaga
  • on vähenenud töövõimega
  • on tervise erivajaduse/kroonilise haigusega
Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!