Innovatsiooni mikrokraad

-

Toimumise aeg
Maht
16 EAP (416 tundi)
Õppetöö vorm
põimõpe
Toimumiskoht
Tartu
Hind
1920 EUR
Õppejõud
Akadeemiline tipptase (professor, kaasprofessor), strateegiline juht (töökogemus), praktiline kogemus (projektijuhtimise koolitus).
Õppekava rühm
Majandusteadus
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Innovatsioonist ja võimekusest innovatsiooniprotsesse juhtida on kujunenud oluline märksõna Eestis, mida seni seostatakse peamiselt start-up ettevõtete, biotehnoloogia ja e-valitsemise temaatikaga. Samas on uudsete lahenduste ja ärimudelite, toodete, teenuste ja tehnoloogiate rakendamine ühiskonna erinevatel elualadel veel lapsekingades. Seega on innoveerimise võimekuse suurendamine just teistel tegevusaladel ühiskonna jaoks suure potentsiaaliga. Samuti on ühiskonda ja majandust murranguliselt mõjutavad tehnoloogiad jõudnud baasteaduse laboritest rakenduslike lahenduste ning laiema ja odavama kättesaadavuseni, näiteks tehisintellekt, andmeteadus- ja analüüsivõimekus, rohetehnoloogiad jne. Need tehnoloogiad vajavad oma potentsiaali avamiseks rakendusprojekte erinevates äri-, juhtimise ja avaliku sektori valdkondades. Innovatsiooni mikrokraad ongi suunatud inimestele, kes on huvitatud innovaatiliste ideede arendamisest rakendusprojektideks erinevates ettevõtetes, organisatsioonides ja eluvaldkondades, ning ka nende üleselt. Innovatsiooni mikrokraadi saab pakkuda nii akadeemilise õppe osana, täiendkoolitusprogrammina kui ka sisekoolitusena erinevates suuremates asutustes (sh Tartu Ülikoolis endas), kuna programmi saab näidete ja kaaslektorite abil suunata erinevatesse rakendusvaldkondadesse.
Sihtrühm:
Programm sobib ettevõtjatele, juhtidele, konsultantidele, ametnikele (nt avaliku sektori teemajuhid), kellel peab olema saavutatud bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase.
Kursuse õpiväljundid:
Innovatsiooni mikrokraadiprogrammi läbinud õppija omab valdkonnaspetsiifilisi teadmisi ja oskusi:
1) mõistab globaalseid arengutrende, seotud võimalusi ja väljakutseid;
2) saab aru, mis on innovatsioon, milleks on see vajalik (pikaajaline konkurentsivõime ja kasum, organisatsiooni missiooni laiem kandepind ja mõju ühiskonnas);
3) omab võimekust oma organisatsioonis ja/või tegevusvaldkonnas innovatsioonistrateegia ning taktikalise plaani kujundamiseks;
4) mõistab, kust ja kuidas tulevad/tekivad ideed (sh ettevõtte seest, väljaspool organisatsiooni või ka koostöös), ja tunneb ideede genereerimise ja sünteesimise ja piloteerimise viise;
5) oskab leida ideede seast parima (valideerimine, eksperimenteerimine, prototüüpimine/piloteerimine, tagasisidestamine);
6) oskab enda ja meeskonnaliikmete ideed projektiks (reaalsuseks) muuta ning sellega seotult meeskonda juhtida, rakendada innovatsiooni- ja ettevõtlusprotsessi oma valdkonnas;
7) oskab näha oma idee seoseid ühiskonnaga laiemalt, samuti mõistab riiklike poliitikate, meetmete ja toetuste (peamiselt ettevõtluse, innovatsiooni, tehnoloogia ja teaduse vallas) olemust ning mõtet muutuste käivitamisel ühiskonnas, majanduses ja konkreetsetes organisatsioonides.
Õpingute alustamise tingimused:
Õpingute alustamise eelduseks on bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase. Mikrokraadiprogramm toimub eesti ja inglise keeles. Inglise keele oskus tasemel B2 on nõutav. Programmile registreerumine toimub motivatsioonikirja alusel.
Õppejõud:
Akadeemiline tipptase (professor, kaasprofessor), strateegiline juht (töökogemus), praktiline kogemus (projektijuhtimise koolitus).
Toimumiskoha info:
Tartu linn Programm toimub sessioonõppes Tartus Delta majas koos veebitoega Moodle keskkonnas. Sessioonõppes õppetöö toimub kombineeritud videoloengute ja veebiseminaride abil, mida toetavad iseseisvad lugemised ja ülesanded Moodle keskkonnas.
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Programm koosneb kolmest õppeainest:
1) Innovatsioonipoliitika 6 EAP (sügissemestril, innovatsiooni ja tehnoloogia juhtimise magistriõppe aine, inglise keeles)
2) Ettevõtlusprojektid I 6 EAP (sügissemestril, kaasaegse majanduse magistriõppe aine)
Sügissemestri tunniplaan
3) Innovatsioon avalikus sektoris ja majanduspoliitika kujundamises 4 EAP (kevadsemestril, strateegilise juhtimise magistriõppe aine). Kevadsemestri õppetöö toimumisajad selguvad detsembris.
Nõuded lõpetamiseks:
Vastavalt ainete läbimise tingimustele. Mikrokraadiprogrammi tunnistuse saamiseks on vaja edukalt läbida 100% ained kogumahuga 16 EAP.
Väljastatav dokument:
tunnistus/tõend
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale:
Jah
Registreerimise lisainfo:
Vastuvõtu aluseks on 1) bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase ning 2) motivatsioonikirja esitamine.

Lühikese motivatsioonikirja palume sisestada kursusele registreerumisel väljale "täiendav info või küsimused seoses koolitusel osalemisega". Palume tuua seal välja oma hariduslik ja tööalane taust ning lühike põhjendus, miks soovite programmis osaleda.

Kui olete eelnevad õpingud lõpetanud väljaspool Tartu Ülikooli, siis on vajalik esitada haridust tõendav dokument. Haridust tõendava dokumendi palume saata aadressil kersti.kurri@ut.ee kursusele registreerumise tähtajaks.
Registreerumise tähtaeg:
21.08.2024
Täiendav info:
Kersti Kurri, kersti.kurri@ut.ee, +372 +372 737 6313
Programmi kood:
SVMJ.TK.065
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090
+372 737 6213

Samas õppevaldkonnas on algamas veel


Toimumise aeg: 02.09.2024 - 31.01.2025 Maht: 12 EAP (312 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 01.11.2024 - 20.06.2025 Maht: 12 EAP (312 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 15.08.2024 - 15.08.2024 Maht: 0.25 EAP (7 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 02.09.2024 - 31.08.2026 Maht: 60 EAP (1560 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 22.08.2024 - 22.08.2024 Maht: 0.5 EAP (12 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti
#täiendusõpe
Lähiajal algavad koolitused.
06.10.2021
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
10.04.2024
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
22.01.2024
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele
27.11.2023