Mahukate ülesannete kavandamine ja hindamine

Toimumise aeg
Maht
1 EAP (26 tundi)
Õppetöö vorm
põimõpe
Toimumiskoht
Tartu
Hind
tasuta
Õppejõud
Kaire Uiboleht
Õppekava rühm
Hariduse interdistsiplinaarne õppekavarühm
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Innustada õppejõude arendama õppeainetes kasutatavaid mahukamaid ülesandeid (esseed, analüüsid, projektid jne) ja jagada ideid mahukamate ülesannete osas.
Sihtrühm:
Õppejõud, praktikumide juhendajad ja teised ülikooli töötajad, kelle tööülesandeks on õppijatele mahukamate ülesannete arendamine, sõnastamine ja nende hindamine.
Kursuse õpiväljundid:
Täiendusõppeprogrammi läbinud õppejõud:
- mõistab, millised on õppimist toetavad mahukamad ülesanded*;
- koostab õppimist toetavaid mahukamaid ülesandeid;
- valib õpiväljundi saavutamiseks sobivat tüüpi ülesande;
- sõnastab mahukamale ülesandele hindamiskriteeriumid.

*Mahukam ülesanne on õppejõu poolt sõnastatud kindla eesmärgiga õpitegevus, millel on oodatav tulemus ja nõuab õppijalt kas individuaalselt või grupis töötades pikema aja vältel pingutust.
Õppejõud:
Kaire Uiboleht - õpetamisoskuste konsultant, PhD
Content:
Teema Maht Õppejõud
1. 1. seminar:
Mahukama ülesande roll õppimisel ja seos õpiväljunditega.
Ülesannete tüübid ja õppimist toetava ülesande tunnused.
Osalejate kaasa võetud mahukamate ülesannete analüüs ja arutelu.
2. 2. seminar:
Osalejate koostatud mahukamate ülesannete analüüs ja arutelu.
Ülesannete läbipaistvus.
Näidete analüüs.
Ülevaade hindamismaatriksite tüüpidest.
3. 3. seminar
Mahukama ülesande roll hindemudelis.
Osalejate koostatud hindamiskriteeriumite analüüs ja arutelu.
4. Iseseisvad ülesanded:
töö õppematerjalidega;
mahukama ülesande koostamine ja selle analüüs;
ülesandele hindamiskriteeriumite sõnastamine ja selle analüüs.
14 Kaire Uiboleht

Hinnainfo:
Tartu Ülikooli õppejõududele on kursus tasuta, registreerumiisel märkida maksjaks Tartu Ülikool.
Toimumiskoha info:
Tartu linn Tartu, Lossi 36-103
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
Kohtumised toimuvad kolmapäeviti 06.11, 13.11 ja 20.11 kell 09.15-12.30
Nõuded lõpetamiseks:
Koolituse jooksul osaleja arendab, analüüsib ühte mahukama ülesande juhist ja selle ülesande hindamiskriteeriume.
Osaleja annab tagasisidet kaasosaleja arendatud mahukamale ülesandele ja selle hindamiskriteeriumitele.
Õpiväljundite saavutatuse hindamise viis:
Eristamata (arv, m.arv, mi)
Hindamismeetodid:
Praktiline töö:
1) mahukama ülesande koostamine, hindamiskriteeriumite sõnastamine ja nende eneseanalüüs;
2) kaasosaleja mahukama ülesande analüüs-tagasisidestamine.
Hindamiskriteeriumid:
Mahukam ülesanne vastab õppimist toetava ülesande tunnustele. Ülesande kirjeldusele on lisatud seletuskiri, mis avab ülesande tausta, eesmärki ja eduka soorituse tunnuseid. Ülesande hindamiskriteeriumid võimaldavad hinnataval mõista, millised on ootused ülesande tulemusele.
Väljastatav dokument:
tunnistus/tõend
Registreerumise tähtaeg:
04.11.2024
Täiendav info:
Kaire Uiboleht, kaire.uiboleht@ut.ee, +372 +3725243435
Programmi kood:
P2OE.TK.012
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090

Samas õppevaldkonnas on algamas veel

Toimumise aeg: 29.01.2025 - 12.02.2025 Maht: 1 EAP (26 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 17.09.2024 - 03.12.2024 Maht: 3 EAP (78 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 24.09.2024 - 26.03.2025 Maht: 6 EAP (156 tundi) Õppetöö vorm: põimõpe Keel: Eesti

Toimumise aeg: 05.09.2024 - 06.09.2024 Maht: 1 EAP (26 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Inglise

Toimumise aeg: 21.08.2024 - 22.08.2024 Maht: 0.5 EAP (16 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti
#täiendusõpe
Lähiajal algavad koolitused.
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele