Ruumiline planeerimine ja keskkond

-

Toimumise aeg
Maht
28 EAP (728 tundi)
Õppetöö vorm
põimõpe
Toimumiskoht
Tartu
Hind
1960 EUR
Õppejõud
Ainete eest vastutavad õppejõud töötavad Tartu Ülikooli geograafia osakonnas professorite, kaasprofessorite, teadurite, dotsentide ja lektoritena ning neil on oma erialal doktorikraad. Õppeainetes osalevad kutsutud külalisõppejõududena ka praktikud.
Õppekava rühm
Keskkond, mujal liigitamata
Õppekeel
Eesti
Eesmärk:
Programmi eesmärk on valmistada ette spetsialiste, kes on pädevad ruumiplaneerimise protsesse juhtima või kes osalevad planeerimisprotsessis mõnes teises võtmerollis (oma valdkonna ekspert). "Ruumiline planeerimine ja keskkond" täiendusõpe on kujundatud lähtuvalt kompetentsidest, mis on loetletud Eesti Planeerijate Ühingu koordineeritavas "ruumilise keskkonna planeerija" kutsestandardis. Programmiga antakse ruumiplaneerijale teadmised ja oskused kolmes valdkonnas - ühiskonnageograafia, keskkonnateadused ja geoinformaatika - ning protsessi koordineerimiseks vajalikud juhtimis- ja koostööoskused. Programm võimaldab tulevasel planeerijal seostada kohalikku ja regionaalset arengut adekvaatselt ühiskondlike suundumuste ja globaalsete keskkonnamuutustega ning toetab planeerijat digiplaneerimise oskustega. Kogumaht tundides 728
Sihtrühm:
(1) kohaliku ja regionaalse planeerimise valdkonnaga seotud ametnikud ja spetsialistid riigiasutustes, kohalikes omavalitsustes, omavalitsusliitudes, maakondlikes arendusorganisatsioonides ja konsultatsiooniettevõtetes; (2) teiste erialade (avalik haldus, majandus, õigus, keskkond jm) õppijad, kes soovivad oma tulevases töös osaleda planeerimisprotsessis ja olulistes elukeskkonda kujundavates otsustes.
Kursuse õpiväljundid:
Täiendusõppeprogrammi läbinud õppija (1) oskab seostada koha arengut üleilmsete ühiskondlike ja majanduslike muutustega, mõistab koha rolli globaalsetes kliima- ja keskkonnamuutustes, (2) oskab identifitseerida planeerimislahenduse leidmiseks tarvilikku andme- ja analüüsivajadust, (3) valdab ruumianalüüsi ja visualiseerimise võtteid ning on valmis eest vedama planeerimisalast innovatsiooni kaasaegses digitaliseerivas ühiskonnas, (4) tunneb ruumiplaneerimise korralduslikku raamistikku Eestis ja mujal maailmas ning on valmis korraldama multi-distsiplinaarse planeerimismeeskonna tööd.
Õpingute alustamise tingimused:
Õppima saavad asuda vähemalt bakalaureusekraadiga täiendõppijad. Vajalik on oma isikliku arvuti olemasolu. Vajalik täiendav tarkvara antakse geograafia osakonna poolt.
Õppejõud:
Ainete eest vastutavad õppejõud töötavad Tartu Ülikooli geograafia osakonnas professorite, kaasprofessorite, teadurite, dotsentide ja lektoritena ning neil on oma erialal doktorikraad. Õppeainetes osalevad kutsutud külalisõppejõududena ka praktikud.
Hinnainfo:
Kogu programmi maksumus on 1960 eurot (28 EAPd). (Juhul kui mõni konkreetne programmis sisalduv aine on õppijal eelnevalt läbitud, lepitakse lepigu sõlmimisel kokku selles ulatuses hinnaalandus programmile ning aine on võimalik üle kanda.)
Toimumiskoha info:
Tartu linn Auditoorne õppetöö toimub valdavalt Tartus, Vanemuise 46 õppehoone auditooriumides. Iga õppeaine kohta on ÕISis kättesaadav detailne informatsioon ajakava ja toimumiskoha kohta.
Õppekeskkonna kirjeldus:
Õppetöö toimub koolituse läbiviimiseks sobivates õpperuumides, mis on varustatud vajaliku õppetehnikaga ja vastavad tervisekaitse- ja ohutusnõuetele. Kõigil ainekursustel on e-tugi TÜ Moodle’i keskkonnas.
Toimumise ajakava ja lisainfo:
"Ruumiline planeerimine ja keskkond" täiendusõppeprogrammi õppeained jaotuvad 1 õppeaastale (2 semestrile). Tunniplaan näeb ette 13 EAP mahus õpet sügis- ja 15 EAP mahus kevadsemestril (varieeruvus mahus tuleneb õppeainete toimumisest koos tasemeõppe üliõpilastega).
Nõuded lõpetamiseks:
Läbitud on 28 EAP täiendusõppeprogrammi aineid.

Nii sügis- kui ka kevadsemestril on võimalus programmis ühe aine osas teha valik (sügissemestril saab valida kas aine LTOM.02.065 Sotsiaalne ja ruumiline planeerimine või LTOM.02.062 Rakendusklimatoloogia ja kliimamuutustega kohanemine; kevadsemestril saab valida kas aine LOOM.02.053 Ruumiandmete analüüs või LOOM.02.110 Linnaplaneerimise projekt).
Väljastatav dokument:
tunnistus/tõend
Tulumaksutagastus füüsilisest isikust maksjale:
Jah
Registreerimise lisainfo:
Täiendõppele registreerimine on avatud perioodil 03.06-21.08.2024. Esitada tuleb järgmised materjalid e-maili teel: (1) kõrgharidust tõendavate dokumentide koopiad (mitme tunnistuse või kraadi korral kõik), (2) motivatsioonikiri (kuni 500 sõna), (3) praktilise ruumiplaneerimise kogemuse kirjeldus (kuni 200 sõna). Dokumendid saata hiljemalt 18.08.2024 e-mailile: ruumilineplaneerimine@ut.ee Dokumentide vastavuse kontrollimise järel toimub kandidaatidega ka vestlus veebi vahendusel programmiga seotud ootuste kohta (vestlus pole hindamisprotsessi osa). (Kui olete omandanud kõrghariduse Tartu Ülikoolis, ei pea esitama kõrgharidust tõendavat dokumenti. Kontrollime seda ise. Kui kõrgharidus ei ole omandatud Tartu Ülikoolis, tuleb esitada haridust tõendav dokument, mille saab haridusportaalist (seal on andmed 2004. aastal ja hiljem Eestis lõpetanute kohta). Laadige alla digitempliga fail ja saatke kontaktisikule. Kui haridusportaalis andmed puuduvad, tuleb esitada haridust tõendava dokumendi lihtkoopia. Ülikool ei säilita hariduse tõendamiseks esitatud dokumente pärast nende kontrollimist.)
Registreerumise tähtaeg:
21.08.2025
Täiendav info:
Mirjam Veiler, mirjam.veiler@ut.ee, +372 7375817
Programmi kood:
LTOM.TK.043
Täiendusõppe üldinfo:
Elukestva õppe keskus
Ülikooli 18, Tartu, 50090
+372 737 6213

Samas õppevaldkonnas on algamas veel


Toimumise aeg: 16.09.2024 - 11.10.2024 Maht: 1 EAP (26 tundi) Õppetöö vorm: veebiõpe Keel: Inglise

Toimumise aeg: 04.11.2024 - 01.12.2024 Maht: 1 EAP (26 tundi) Õppetöö vorm: veebiõpe Keel: Inglise

Toimumise aeg: 16.08.2024 - 16.08.2024 Maht: 0.25 EAP (4 tundi) Õppetöö vorm: lähiõpe Keel: Eesti
#täiendusõpe
Vaata 22. aprillil üle veebi Tartu Ülikooli väärikate ülikooli 15. tegutsemisaasta konverentsi.
10.04.2024
#rahvusvaheline #täiendusõpe
Erasmus+ Euroopa-sisese õpirände eesmärk on toetada kõigi kõrgkooli töötajate professionaalset arengut välismaal õpetamise või koolituste abil.
22.01.2024
#tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Teadvelolek on kunst olla käesolevas hetkes koos lahke ja uudishimuliku tähelepanuga. Sa pöörad tahtlikult, praeguses hetkes ja hinnanguvabalt tähelepanu oma mõtetele, tunnetele ning käitumisele
27.11.2023
#kestlikkus #tudengile #kooliõpilasele #õppimine #täiendusõpe #esmakursuslane
Inimesed haaravad psühhoaktiivsete ainete järele just rasketel hetkedel. Selle tagajärg on – vastupidiselt oodatule – probleemide süvenemine ja/või pikaajaliste terviseriskide kasv.
01.10.2023