„Magistrikava on suure tulevikuperspektiiviga ning õpingute rahvusvaheline mõõde tagab õppekvaliteedi. Õpingud andsid mulle võimaluse rahvusvaheliseks karjääriks heaolu- ja tervise valdkonnas, mis on kiirelt kasvavas innovaatiline sektor suurte ärivõimalustega.“
Õppekava tugisambad on viis õppemoodulit: ühiskond, inimene, turism, disain ja ettevõtlus. Neid ühendab heaolu- ja spaateenuste teema, mis läbib kõiki õppeaineid.
Sind ootavad loengud ja seminarid, aktiivne rühmatöö ja praktilised õppekäigud ettevõtetesse, aga ka e-õpe ja iseseisev uurimistöö. Sind hakkab juhendama tunnustatud õppejõudude ja ekspertide rahvusvaheline meeskond. Väikesed õpperühmad võimaldavad läheneda isiklikult igale õppijale.
Esimese kahe semestri jooksul omandad põhjalikud teadmised ja oskused jätkusuutliku arengu põhimõtetest, heaolu- ja spaateenuste disainist ja kvaliteedist, inimeste, teenuste ja protsesside juhtimisest ning turundusest ja ettevõtlusest. Kolmandal semestril on sul võimalus täiendada end teistes ülikoolides ja sooritada Eestis või välismaal praktika.
Kuurortlinn Pärnu on igati sobiv koht, kus õppida heaolu- ja spaateenuste disaini ja juhtimist. Õpet toetab siinne rahulik ja looduslähedane elukeskkond ning mugav õpikeskkond. Linnas tegutseb arvukalt heal tasemel heaolu- ja ravispaahotelle ning tervisekeskusi, lisaks saavad üliõpilased vabal ajal külastada kultuuriüritusi ja kasutada muid meelelahutusvõimalusi.
Üliõpilasesinduse liikmena oled oodatud julgelt rääkima kaasa Pärnu kolledži tegemistes. Kolledži õppehoones tegutsevad ka Pärnumaa Arenduskeskus ja inkubaator, mille toel saad huvi korral alustada ettevõtlusega juba õpingute ajal.
Omandatud teadmised ja oskused avavad sulle uksed töömaailma, kus sind ootavad spaad, tervise- ja heaolukeskused, kliinikud ja spordiklubid, disaini- ja arhitektuurifirmad, aga ka kohalike omavalitsuste ja regioonide arendusosakonnad. Samuti saad tegutseda iseseisvalt konsultandina.
Sul on võimalus jätkata õpinguid doktoriõppes.
bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase (eeldusaineid ei ole õppekaval kehtestatud)
NB! Ka siis, kui lõpetad ülikooli alles suvel, saad kevadel juba kandideerida. Sel juhul tuleb sul vastuvõetuks osutumisel suvel tõestada, et oled bakalaureusekraadi omandanud.
inglise keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata inglise keele oskuse tõendamiseks sobivaid teste ja testitulemusi
Koos avaldusega tuleb SAIS-i lisada ka motivatsioonikiri. Lisaks tuleb kandideerimisel sooritada erialakatse.
Üliõpilaskandidaadil tuleb kirjutada ingliskeelne motivatsioonikiri, mis sisaldab maksimaalselt 4600 tähemärki ja milles
Motivatsioonikirja alusel hinnatakse üliõpilaskandidaadi analüüsi- ja arutlusoskust. Samuti hinnatakse eneseväljendusoskust inglise keeles. Hinde kujunemine:
Ainult kandidaadid, kes saavad motivatsioonikirja tulemuseks 51 punkti, kutsutakse erialakatsele.
Erialakatse toimub vestluse vormis Zoomi vahendusel järgmistel aegadel:
11.04.2022
21.04.2022
22.04.2022
25.04.2022
Täpsem kuupäeva ja kellaaeg täpsustatakse iga kandidaadiga eraldi.
Zoomi vestlusel hinnatakse kandidaadi puhul järgmisi aspekte:
- motiveeritust magistriõppes õppimiseks ning õppekava edukaks ja tähtaegseks läbimiseks;
- motiveeritust, huvi ja valmisolekut valitud valdkonnas töötamiseks;
- üldist eneseväljendusoskust.
Maksimaalne tulemus on 100 punkti ja minimaalne positiivne tulemus on 51 punkti. Ainult kandidaadid, kes saavad motivatsioonikirja tulemuseks 51 punkti, kutsutakse erialakatsele.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Väikseim edasipääsemiseks vajalik punktide arv on iga osa puhul 51. Motivatsioonikirja eest vähemalt 51 punkti saanud kandidaadid kutsutakse erialakatsele. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.