Autor:
Pixabay

Enlight kutsub kandideerima õpi- ja teadusrände stipendiumile

Tartu Ülikooli teadlasi oodatakse kandideerima ülikoolide võrgustiku Enlight õpi- ja teadusrände stipendiumidele. Taotlusvoor kestab 15. detsembrini, kuid stipendiume jagub vaid kiirematele!

Kokku antakse välja kakskümmend kuni 1000-eurost stipendiumi, et toetada ja edendada uusi või käimasolevaid Enlighti teadus- ja innovatsiooniprojekte ning soodustada teadlaste koostööd. Projekt peab olema seotud Enlighti viie põhivaldkonnaga ja meeskonda peavad kuuluma teadlased vähemalt kahest Enlighti ülikoolist.

Kandideerimiseks tuleb täita ingliskeelne vorm ja saata see PDF-vormingus e-posti aadressile rise@ugent.be

Projektid, mida hakatakse stipendiumiga toetama, kandideerivad ka Enlighti teadus- ja innovatsiooniauhinnale, millega rahastatakse võitjate osalemist projekti teemaga seotud konverentsidel, töötubades või programmides kuni 5000 euro ulatuses. Loe rohkem stipendiumi ja Enlighti kohta.

Huy Qui Vinh Nguyen kaitseb doktoritööd „Süsinikule sadestatud Pt-CeO2 katalüsaatorite väljatöötamine prootonvahetusmembraan kütuseelementidele“

16. augustil kell 11.15 kaitseb Huy Qui Vinh Nguyen oma doktoritööd „Süsinikule sadestatud Pt-CeO2 katalüsaatorite väljatöötamine prootonvahetusmembraan kütuseelementidele“.

Kerli Martin kaitseb doktoritööd „Recognition of carboxylates by synthetic receptors - from structure-affinity studies to solid-contact anion-selective electrode prototyping“

7. augustil kell 10.15 kaitseb Kerli Martin doktoritööd „Recognition of carboxylates by synthetic receptors - from structure-affinity studies to solid-contact anion-selective electrode prototyping“.

Kelli Solmelar-Duracz kaitseb doktoritööd „The molecular and cellular mechanisms of brain plasticity impairing factors”

27. augustil 2024 kell 15.00 kaitseb Kelli Solmelar-Duracz oma doktoritööd „The molecular and cellular mechanisms of brain plasticity impairing factors” („Aju plastilisust kahjustavate tegurite molekulaarsed ja rakulised mehhanismid”).