Autor:
Pixabay

Enlight Rise kutsub osalema teaduse ja teadustöötajate vastutustundliku hindamise veebitöötoas

Teaduskoostööle ja noorteadlastele keskenduva projekti Enlight Rise teadustöö hindamise töörühm kutsub kõiki Tartu Ülikooli juhtkonna liikmeid, personalitöötajaid, grandikeskuse töötajaid, teadustöö arendus- ja tugispetsialiste ning analüütikuid osalema teaduse ja teadustöötajate vastutustundliku hindamise veebitöötoas, mis toimub 19. septembril kl 11–16. 

Ülikoolide, teadusrahastajate ja teiste asjaomaste organisatsioonide kasvav rahvusvaheline kogukond taotleb praeguste teadusuuringute hindamissüsteemide põhjalikku muutmist, mille keskmes on Euroopa teadusuuringute hindamise reformimise ning edendamise kokkulepped. Arutelu fookuses on vajadus kvalitatiivsema hindamise järele ja kvantitatiivsete näitajate vastutustundlik kasutamine. 

Veebitöötoas saavad osalejad uurida praeguste reformide mõju oma institutsioonidele ning arutleda selle üle, mida võiks kohalike ja rahvusvaheliste suundumuste ning arengu põhjal teadustöö ja teadlaste hindamises oodata selline rahvusvaheline projekt nagu Enlight Rise. 

Registreeruda ja programmi vaadata saab Genti Ülikooli veebilehel. Registreerumise tähtpäev on 12. september. Loe rohkem Enlighti kohta. 

Soome lipp

Soome president Alexander Stubb külastab Tartu Ülikooli

Jalgratas on klassiruumis tahvlitaustal

Ülikool otsib koos Tartu linnaga lahendusi kestliku liikumise arendamiseks

Lilled aulas

Lõpuaktuste ajakava 2024