Autor:
Andres Tennus

Tartu Ülikool ja Cybernetica AS koolitavad sügisest ühiselt teadmussiirdedoktorante

Tartu Ülikool ja Cybernetica AS sõlmisid lepingu teadmussiirdedoktorantide koolitamiseks, et leida teaduspõhiseid lahendusi infotehnoloogia arendusküsimustele. Sügisel alustas Cybernetica AS-is lepingu alusel teadustööd kolm doktoranti.

Teadmussiirdedoktorantuur on koostöövorm, mis võimaldab ettevõtetel ja teistel organisatsioonidel luua ühes ülikooliga uusi teadmisi ning täiendada töötajate oskusi. Cybernetica on Eesti IT-ettevõte, kus pööratakse erilist tähelepanu teadus- ja arendustegevusele nii infoturbe, e-riigi arendamise, krüptograafia, tehisaru kui ka neid puudutavate ühiskondlike aspektide vallas.

Image
Dan Bogdanov

Cybernetica infoturbeinstituudi direktori Dan Bogdanovi sõnul on ettevõtte töö maailma riikide e-valitsuste ja infoturbetoodete ehitamisel proovilepanev ning eeldab seepärast parimaid teadmisi ja oskust teha keerulist teadustööd. „Doktorikraadiga töötajate osakaalu suurendamine on Cybernetica teadusinstituudile selge eesmärk, seega olime valmis uute doktoriõppekohtade loomisse investeerima. Koostöölepe Tartu Ülikooliga annab mulle lootust, et Eesti IT süvatehnoloogiline võimekus kasvab kiiresti. Olen ka ise Tartu Ülikoolis doktorikraadi omandanud ja selle üle siiralt õnnelik,“ ütles Bogdanov.

Koostöölepe Tartu Ülikooliga annab mulle lootust, et Eesti IT süvatehnoloogiline võimekus kasvab kiiresti.

Dan Bogdanov, Cybernetica AS-i infoturbeinstituudi direktor

Tartu Ülikoolil on tippteaduslik võimekus paljudes valdkondades ühiskonnateadustest ja humanitaariast loodusteaduste ja meditsiinini. Ülikooli teadusprorektori professor Mari Moora sõnul on IT kõigi nende valdkondadega tihedalt põimunud, mispärast on koostöö teaduskompetentsi mitmekesistamiseks ja kasvatamiseks mõlemale poolele väärtuslik.

Septembrist alustavad teadmussiirdedoktorandid tegelevad nii andmekasutusega seotud õiguslike probleemide lahendamise, sündmuste, inimeste ja esemete asukohtade tõendamise kui ka privaatsust säilitava tehisaru turvalisuse suurendamisega. Projekte juhendavad Cybernetica teadurid, kellel on pikaajaline kogemus teadustulemuste praktikasse viimisel. Ülikoolipoolsed juhendajad on nii õigusteaduse kui ka arvutiteaduste instituudi teadlased.

Cybernetical on Tartu Ülikooliga viljakas koostöö, mis väljendub nii magistrantide stipendiumiprogrammis, doktoritööde juhendamises kui ka tihedas IT-alases teaduskoostöös. Samuti on mõlemad 2024. aastal loodud Eesti tehisintellekti tippkeskuse liikmed. Ülikooliga sõlmitud raamleping hõlbustab ülikoolis teadmussiirdedoktorantuuri õppekohtade ja Cybernetica AS-is nooremteaduri ametikohade loomist ning poolte koostööd doktoriõppe ajal.

Loe teadmussiirdedoktorantuuri võimaluste kohta lisa.

Kas leidsite vajaliku informatsiooni? *
Aitäh tagasiside eest!
Kohtumine Kyoto Ülikooli rektor Dr Nagahiro Minatoga

Tartu Ülikooli rektor ja teadlased tutvustasid Jaapanis Eesti teadustööd

2023. aasta konkursi parimad

Teaduste akadeemia ingliskeelsel kolme minuti loengute galal osaleb viis Tartu Ülikooli välisdoktoranti

Tudengid laboris

Teaduspoliitika konverentsil esinevad Tartu Ülikooli teadlased