„Sain kolledžis õppides süvendatud teadmisi keelekümblusest kui ühest tõhusaimast keeleõppemeetodist. Peale pedagoogiliste teadmiste omandasin selgema arusaama sihtkeele filoloogiast, et tunda ennast õpetajana töötades kindlalt. Kus mujal veel õppida võõrkeeleõpetajaks kui mitte Narvas, kus on mitmekeelne ja -kultuuriline kolledž!“
Kolm aastat kestva päevaõppe käigus saab omandada kaks võrdse kaaluga eriala: esimeseks neist võib valida eesti või inglise keele, teisel erialal õpetame peale vene keele ka keelekümblust, mida mujal Eestis erialana ei õpetata.
Eesti keele eriala üliõpilaste õpingute osa on õpiränne Tartusse. Esimese õppeaasta kevadsemestril õpitakse üheksa nädalat Tartus eesti ja üldkeeleteaduse instituudis.
Meie juures saavad õppima asuda ka inimesed, kes on omandanud keskhariduse välismaal ega oska veel eesti keelt. Meie õppejõud on hinnatud selle poolest, et õpetavad eesti keele ühe aastaga nii selgeks, et õpinguid saab jätkata juba eesti keeles.
Lisaks süvendatud keeleõppele keskendutakse õpingutes kirjandusele, keele- ja kultuuriajaloole ning kultuuridevahelisele suhtlusele. Lisaks saab omandada teadmisi tõlkimisest ja suhtlemispsühholoogiast, tutvuda pedagoogika ja kasvatusteadustega. Meie õppe osa on ka tutvumis- ja vaatluspraktika, mis aitab jõuda otsusele, kas jätkata õpinguid magistriõppes pedagoogika või keeleteaduse erialal või asuda kohe oma teadmisi koolis rakendama.
Meie õppejõudude hulgas on nii akadeemilise taustaga haridus- ja keelevaldkonna eksperte kui ka tegevõpetajaid ja koolijuhte üle Eesti.
Oma õpikogemuse ja suhtlusvõrgustiku rikastamiseks on sul võimalik õppida semester või kaks välismaal.
Lõpetamiseks tuleb kaitsta bakalaureusetöö.
Pakume inspireerivat õpikeskkonda ja mitmekülgseid võimalusi nii õppimiseks kui ka eneseteostuseks.
Kolledž on tihedalt seotud Tartu Ülikooliga, hoides ja arendades akadeemilisi traditsioone Kirde-Eestis.
Narva üliõpilaselu on aktiivne, kolledži üliõpilasesindus toetab tudengite algatusi ja ideid. Kolledžis toimuvad filmiõhtud, kontserdid, näitused ja festivalid, kultuuriüritused ja konverentsid.
Meie õppehoone on ilus ja kaasaegne ning 2020. aastal valmis kolledži uus basseiniga majutushoone.
Narva suurimad kultuuri- ja spordiüritused on Station Narva ja Narva linna jooks.
Tartu Ülikooli Narva kolledži diplom on tõestus kvaliteetsest haridusest, mis annab tööturul konkurentsieelise.
Hea keelteoskus tagab meie vilistlastele huvitava ja meelepärase töö paljudes eluvaldkondades. Lisaks keeleõpetaja ametile võid leida tööd nõuniku, toimetaja või keelespetsialistina nii Eesti kui ka välismaa ettevõtetes.
Soovi korral oled teretulnud jätkama õpinguid Narva kolledži magistriõppekava „Keeleõpetaja mitmekeelses koolis“ alusel.
keskharidus või sellele vastav haridustase (nt kutsekeskharidus) ja
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse sisseastumisinterjuu tulemust (100%).
Lisapunktid antakse Eestis keskhariduse kuld- või hõbemedaliga või kutsekeskhariduse kiitusega lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
1. või 2. juulil 2024 kell 9.00 Narvas aadressil Raekoja plats 2 ruumides 215 ja 217
Sisseastumisintervjuu eesmärk on selgitada välja üliõpilaskandidaadi
Eksamikeel on eesti või inglise keel (vastavalt valitud erialale: "Eesti keel" või "Inglise keel").
Sisseastumisintervjuu struktuur:
Eneseväljenduse ja eesti keele oskust hinnatakse kõigis varasemates tegevustes.
Sisseastumisintervjuu temaatika:
Hindamine
Hinde kujunemine
Iga komisjoniliige hindab kandidaati vestluse käigus viie ülaltoodud kriteeriumi alusel. Koondhinne kujuneb eksamikomisjoni liikmete hindepunktide kesmisena. Iga kriteerium hinnatakse maksimaalselt 20 punktiga, intervjuu maksimumpunktid on 100. Kandideerimiseks vajalik minimaalne positiivne tulemus on 66 punkti.
Keeled ja mitmekeelsus koolis õppekavale saab kandideerida eritingimustel olümpiaadi või võistluse tulemusega.
NB! Eritingimuse täitjana kandideerimine tähendab, et avalduse esitamise järel ei pea sa sooritama sisseastumiseksameid ning sinu avalduse puhul ei arvestata ka riigieksamite tulemusi. Eritingimusel kandideerimiseks pead esitama kandideerimistähtajaks SAIS-is avalduse nagu kõik teised kandidaadid ning märkima avaldusele, et soovid kandideerida eritingimusel. Tõendit olümpiaadil või võistlusel osalemise kohta SAIS-i avaldusele lisama ei pea. Pärast seda kui oled avalduse esitanud, vaatab vastuvõtutöötaja selle üle. Kui kõik on korras, siis sisestatakse avaldusele punktisumma, mis tagab vastuvõtu ülikooli. Loe lähemalt eritingimusel kandideerimisest.
Tartu Ülikooli teaduskooli kursuste ja Tartu Ülikooli vaba juurdepääsuga e-kursuste (MOOC) eduka läbimise puhul on võimalik saada lisapunkte. Lisapunkte andev kursus:
NB! Kursuse eest lisapunktide taotlemiseks tähista SAIS-is avaldusel märkeruut "Taotlen eritingimusel vastuvõttu" ning märgi seejärel ära vastav lisapunktide väli. Kursuse läbimist nõutud tulemusele kontrollib ülikool õppeinfosüsteemist, koopiat tunnistusest ei ole vaja esitada. Loe lähemalt lisapunktide kohta.