“Õppimine Tartu Ülikooli Narva kolledži õppekava „Keeleõpetaja mitmekeelses koolis“ alusel on andnud mulle palju õpetajatööks olulisi teadmisi ja oskusi. Kasutan oma igapäevatöös lõimitud aine- ja keeleõpet, aktiivõppemeetodeid ja mängustatud õpet, mis meeldivad väga nii õpilastele kui ka täiskasvanud õppijatele. Väga kasulikud on ka vahetusõppejõudude loengud ja seminarid, mis on laiendanud meie silmaringi, andes mitmekesist infot keeleõppe kohta väljaspool Eestit. Lisaks on võimalik tutvuda põnevate kursusekaaslastega ning õppida teistelt tegevõpetajatelt palju huvitavat ja harivat.“
Õppekava põhirõhk on üldpedagoogilis-psühholoogilistel ainetel, didaktikal ja erialametoodikal ning praktikal, mis on omavahel tihedalt seotud.
Meie õppejõudude hulgas on haridus- ja keelevaldkonna eksperte ning tegevõpetajaid ja koolijuhte üle Eesti. Nendelt saab õpingute käigus kasulikke teoreetilisi teadmisi ja praktilisi oskusi, mida kohe rakendada. Praktikal on eriti oluline koht, sest see aitab arendada õpetamisoskusi ja kujundada õpetajaidentiteeti.
Õpingud on kavandatud sessioonidena, mis toimuvad Narvas üle nädala reedest pühapäevani. Sessioonõpe on paindlik ja annab võimaluse ühendada õpingud teiste kohustustega. Samas tuleb arvestada, et iseseisvalt õppimiseks tuleb leida aega ka õppesessioonide vahelisel ajal.
Õpetajakoolituse kutseõpingute alusmoodul ja valdkonna didaktikaained on eesti keeles. Metoodikat saab õppida olenevalt valitud erialast kas eesti, vene või inglise keeles.
Oma õpikogemuse ja suhtlusvõrgustiku rikastamiseks on sul võimalik õppida semester või kaks välismaal.
Lõpetamiseks tuleb sooritada magistrieksam või kaitsta magistritöö, mis annab haridusteaduste magistri kraadi (keeleõpetaja mitmekeelses koolis) ja õpetaja kutse (tase 7).
Pakume inspireerivat õpikeskkonda ja mitmekülgseid võimalusi nii õppimiseks kui ka eneseteostuseks.
Kolledž on tihedalt seotud Tartu Ülikooliga, hoides ja arendades akadeemilisi traditsioone Kirde-Eestis.
Narva üliõpilaselu on aktiivne, kolledži üliõpilasesindus toetab tudengite algatusi ja ideid. Kolledžis toimuvad filmiõhtud, kontserdid, näitused ja festivalid, kultuuriüritused ja konverentsid.
Meie õppehoone on ilus ja kaasaegne ning 2020. aastal valmis kolledži uus basseiniga majutushoone.
Narva suurimad kultuuri- ja spordiüritused on Station Narva ja Narva linna jooks.
Tartu Ülikooli Narva kolledži diplom on tõestus kvaliteetsest haridusest, mis annab nii Eesti kui ka maailma tööturul tugeva konkurentsieelise.
Õpingute järel saad asuda tööle keeleõpetajana mitmekultuurilises ja -keelses haridusasutuses, aga ka muudes ametites, kus on vaja head keeleoskust ning teadmisi ja oskusi õpetamise kohta.
Kui oled huvitatud eriala teaduspõhisest arendamisest, saad pärast magistrikraadi saamist kandideerida doktoriõppesse.
Konkursipunktide arvutamisel võetakse arvesse järgmisi tulemusi:
Iga vastuvõtutingimuse eest on võimalik saada kuni 100 punkti. Kandideerimise punktisumma arvutamisel korrutatakse iga vastuvõtutingimuse eest saadud punktid sulgudes märgitud protsentuaalse osakaaluga ja seejärel liidetakse.
Lisapunktid antakse Eestis kõrghariduse cum laude lõpetanud kandidaatidele. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta. Vastuvõtuotsuseid teeb ülikool paremusjärjestuse alusel. Kandideerimiseks peab punktisumma olema vähemalt 66.
tuleb esitada koos avaldusega SAISis hiljemalt 26. juunil 2024
Motivatsioonikirja (4000–6000 tähemärki koos tühikutega) eesmärk on selgitada välja kandidaadi huvi õpetajatöö vastu ja valmisolek ning sobivus selleks tööks.
Motivatsioonikiri peaks käsitlema järgmisi teemasid:
Läbivalt hinnatakse motivatsioonikirja ülesehitust, analüüsioskust ja keelekasutust.
Motivatsioonikirja puhul hinnatakse:
Motivatsioonikirja hinnatakse 100-punkti süsteemis. Motivatsioonikiri on hinnatud positiivselt, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.
Intervjuu toimub:
Sisseastumisintervjuu ehk kutsesobivusvestluse eesmärk on selgitada välja üliõpilaskandidaadi:
Eksami keel on sõltuvalt valitud erialast eesti ja inglise või vene keel.
Sisseastumisintervjuu struktuur:
Eneseväljendus ja analüüsi oskust hinnatakse kõigis varasemates tegevustes.
Sisseastumisintervjuu teemad:
Sisseastumisintervjuul hinnatakse:
Sisseastumisintervjuud hinnatakse 100-punkti süsteemis.
Hinde kujunemine
Iga komisjoniliige hindab kandidaati erinevate kriteeriumite alusel. Sisseastumisintervjuud hinnatakse 100 punkti süsteemis. Positiivse tulemuse intervjuu eest annab 51 punkti.