Otsi uudist

28.–30. juunini toimusid Kääriku spordikeskuses üliõpilaste XXIV suvemängud, kus üldvõidu noppis Tartu Ülikool.
  • #sport
  • uudis
Eesti Teadusagentuur (ETAG) avas 2024. aasta üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi.
  • uudis
Eesti teadlaste tehtud mahukast uuringust selgub, et kohalikud eksperdid kalduvad eelistama end juba tõestanud lahendusi.
  • uudis
26. augustil kell 14.15 kaitseb Liis Ermus doktoritööd „The phonetic variation of plosives in Estonian" („Sulghäälikute häälduse varieerumine eesti keeles“).
  • uudis
Sel aastal kandideerib Tartu Ülikooli eestikeelsesse õppesse 9393 inimest, kes esitasid kokku 12 811 avaldust.
  • uudis
1.–7. juulini toimub Tartus rahvusvaheline geoinformaatika konverents „Free and Open Source for Geospatial (FOSS4G) Europe 2024“,
  • pressiteade
10.–12. juulil korraldab TÜ füüsika instituut rahvusvahelist konverentsi „Nordic Baltic Femtochemistry Conference 2024“, mis koondab Põhja- ja Baltimaade ülikiire spektroskoopia asjatundjad.
  • uudis
26. juuni südaööni võeti vastu avaldusi Tartu Ülikooli esimese astme ja magistritaseme õppesse.
  • uudis
Möödunud õppeaastal läbis Pärnu linna giidina töötav Ann Eichhorts Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli ja Eesti Kunstiakadeemia ühise mikrokraadiprogrammi „Baltisaksa kultuuripärand“.
  • #täiendusõpe
  • uudis
25. juunil sõlmisid Tartu Ülikool ja OÜ Kauss Arhitektuur õigusteaduskonna Tallinna õppehoone (Kaarli pst 3) rekonstrueerimise ja krundi hooviala kujundamise projekteerimislepingu.
  • #ülikoolist
  • uudis
Juunis lõppes projekt, mille käigus loodi 26 ülikooli õppe- ja teadushoone üldaladele ning köögi- ja puhkenurkadesse lisavõimalusi prügi sorteerimiseks.
  • uudis
Juuni lõpus tähistab Tartu Ülikooli botaanikaaed 221. aastapäeva. Laupäeval, 29. juunil kell 11 toimub ekskursioon näitusel „Looduse loor“ ja kell 13 muusikaline ekskursioon botaanikaaias, et tähistada väärikat iga ja tutvuda avamaa kollektsioonidega.
  • #kultuur
  • uudis
Luksemburgi kunstniku Justine Blau ja kuraatori Fanny Weinquini näitusel „Looduse loor“ uuritakse praeguse keskkonnakriisi valguses mitmesuguste dokumentide, illusioonide ja jutustuste abil inimese suhet loodusega ja loodushoiutavasid. Ekskursioonid näitusel toimuvad igal laupäeval 22. juunist kuni 20. juulini ja näituse viimasel päeval, 28. juulil.
  • #andmebaasid
  • #Tartu2024
  • #kultuur
  • uudis
Sellelt lehelt leiad info, mida vajad Tartu Ülikooli esmakursuslasena õpingute edukaks alustamiseks.
  • #tudengile
  • uudis
19.–23. juunini toimus Eesti aukonsulite konverents, mille käigus väisasid 21. ja 22. juunil Tartu Ülikooli ligi 120 Eesti aukonsulit kogu maailmast.
  • uudis
Enlight on kümne Euroopa ülikooli võrgustik, mis edendab kõrghariduse ümberkujundamise kaudu õiglast elukvaliteeti, kestlikkust ja avatust maailmale, lisades väärtust nii üliõpilaste, õppejõudude, teadlaste kui ka tugitöötajate õpi- ja tööelule. Projekti kuus põhivaldkonda on tervishoid ja heaolu, digitaalsed lahendused, kliimamuutus, energia ja ringmajandus, võrdsus ning kultuur ja loovus.
  • #koostöö
  • #õpetamine
  • uudis
Tartu Ülikooli teaduskooli programmis „Talendid Tartusse!“ teismeliste keelt uuriv Rando Lukk õpib bakalaureuseastmes esimesel kursusel eesti ja soome-ugri keeleteadust.
  • uudis
Kuigi Eesti meediamaastikul pühendatakse keskkonnateemadele rohkem tähelepanu kui kümne aasta eest, takerduvad ajakirjanikud nende käsitlemisel sageli kobarprobleemidele iseloomulikku keerukusse.
  • #ühiskonnale
  • uudis
15. juunil lõpetab Narva kolledžis klassiõpetajate ümberõppekursuse 26 Narva, Kohtla-Järve ja Tallinna õpetajat, kes soovivad hakata järgmisest õppeaastast õpetama eesti keeles.
  • #täiendusõpe
  • pressiteade
Selle aasta esimeses pooles on lõpetatud vana anatoomikumi (Uppsala 10), botaanikaaia aiamaja (Lai 40) ja tähetorni kõrval asuva astronoomi maja (Uppsala 6) renoveerimistööd. Selle tulemusena on suure kultuuriväärtusega hooned saanud värske ilme ja energiatõhusad lahendused.

Tartu Ülikooli taskuhäälingusaated