„Olen praktik ja ambitsioonikate plaanidega alustav ettevõtja. Ettevõtluse ja digilahenduste õppekava toetab väga praktiliselt minu eesmärkide teostamist ning hoiab mind kiiresti muutuvas maailmas digikursil.“
Õppekava on üles ehitatud nii, et esimesel aastal omandab üliõpilane ettevõtlust ja majandust puudutavad põhiteadmised, millele järgnevad praktilisemad ja elulähedased eelinkubatsiooniga seotud õppeained. Meie üliõpilaste tausta, vajadusi ja huve arvestades on õppekava üks põhilisi eripärasid see, et õppija saab ise valida oma õpingute fookuse.
Meie üliõpilased õpivad Tartu Ülikooli Narva kolledžis, kus neil on suurepärased võimalused eneseteostuseks, sest nad saavad osaleda mitmesugustel üritustel ja lüüa kaasa nende korraldamises. Silmaringi avardavad külalisloengud ja muud kultuurisündmused nii kolledžihoones kui ka kolledži partnerorganisatsioonides.
Narva kolledž on mitmekultuuriline ja rahvusvaheline. Meil on koostööpartnereid üle maailma ja nii saame tagada rahvusvaheliselt tunnustatud õppekvaliteedi.
Nii oled pädev tegutsema kiiresti muutuvas üleilmses majandusruumis arendus-, toote-, kvaliteedi, turundus- või projektijuhina. Osa meie vilistlasi loob oma ettevõtte.
Meie lõpetajad on oodatud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistriõppesse. Peale selle on õpinguid võimalik jätkata teiste ülikoolide sarnaste magistritaseme õppekavade alusel.
keskharidus või sellele vastav haridustase (nt kutsekeskharidus)
eesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata eesti keele oskuse tõendamiseks sobivaid dokumente ja eksamitulemusi.
Kandideerimisel tuleb sooritada erialakatse ja osaleda sisseastumisintervjuul.
Erialakatse toimub 7. juulil 2023 kell 10–12.00 Narva Kolledžis aadressil Raekoja plats 2, Narva, ruumis 321 (arvutiklass).
Erialakatse on test, mis koosneb kahest osast:
Test on eesti keeles ja kestab kuni 60 minutit.
Erialakatsega hinnatakse
Erialakatse suurim võimalik tulemus on 100 punkti ja erialakatse loetakse sooritatuks, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.
Intervjuud toimuvad 7. juulil 2023 kell 11–17 Narva Kolledžis aadressil Raekoja plats 2, Narva, ruumides 306 ja 323.
Sisseastumisintervjuu eesmärk on välja selgitada
Intervjuu toimub eesti keeles, kuid komisjon küsib küsimusi ka inglise keeles, veendumaks, et üliõpilase inglise keele oskus on piisav (vähemalt B1-tasemel) omandamaks teadmisi ja oskusi kõrgharidusõppes. Intervjuu kestab 15 min.
Sisseastumisintervjuu teemad:
Hindamine
Sisseastumisintervjuuga hinnatakse:
Läbivalt hinnatakse eneseväljendus- ja analüüsioskust.
Sisseastumisintervjuu maksimumtulemus on 100 punkti ja sisseastumisintervjuu loetakse sooritatuks, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.