Skip to main content

Ettevõtlus ja projektijuhtimine

Rakenduskõrgharidusõpe

13. juuni

Algab avalduste vastuvõtt

29. juuni

Lõpeb avalduste vastuvõtt

12. juuli

Esimesed vastuvõtuotsused

29. august

Õppeaasta algus
Õppeaste
rakenduskõrgharidusõpe
Õppekeel
eesti keel
Õpingute kestus ja maht
3 aastat, 180 EAP
Õppevorm
päevaõpe, sessioonõpe
Õppetöö asukoht
Pärnu
Õppekohtade arv
päevaõppes 30, sessioonõppes 30
Õppetasu
päevaõpe tasuta, sessioonõpe 1100 € semestris või 60 €/EAP

See on ainus kõrgharidustaseme projektijuhtimise õppekava Eestis. Peale projektijuhtimise teadmiste ja oskuste omandad oma ettevõtte rajamise pädevuse, tänu millele on see ainus omataoline kõrghariduse omandamise võimalus kogu maailmas. Lisaks saad hea ettevalmistuse töötamiseks juhtival kohal ettevõtetes ja võid leida edu saavutamiseks veel mõne võimaluse. 

„Pärnu kolledžist saab mõnusa ettevõtluspisiku koos laiapõhjaliste praktiliste teadmistega, mille najal teha karjääri või alustada ettevõtlusega ükskõik millises valdkonnas.“ 

Lauri Kepler, vilistlane, Seven & Sons Hospitality Groupi turundusjuht, Nukka Consulti turunduse projektijuht, M&K Valgekrae TÜ (Valgekrae Särgitrakside) omanik

Õppetöö

Meil on nii päevaõpe (tasuta) kui ka sessioonõpe (tasuline, tasu makstakse ainepunktipõhiselt või semestritasuna). Kuna päevaõppes on täiskoormus, kestab õpe kolm aastat. Seevastu sessioonõppes õpitakse tavaliselt töö kõrvalt ja seetõttu on õppeaeg neli aastat. 

Õppesessioonideks kogunevad üliõpilased Pärnusse kord kuus kaheks kuni neljaks päevaks (kolmapäevast pühapäevani) ning ülejäänud ajal õpivad iseseisvalt. Osa õpet toimub Moodle’i keskkonnas e-õppena (sh Zoomis ja Panoptos).  

Esmalt omandad sa teadmised ja oskused sotsiaal- ja majandusteaduste alustest, seejärel õpid tundma ettevõtluskeskkonda laiemalt, muu hulgas õpid selleks põhjalikult inglise ärikeelt. Sa õpid ettevõtlust protsessipõhiselt ning läbid praktilise eelinkubatsiooniprogrammi, milles kaitsed kõigepealt ärimudelit ja siis äriplaani. 

Õppe käigus võid luua üliõpilasfirma ja taotleda projektirahastust, et tegutseda päriselt ettevõtluses. Selleks on sul suurepärane võimalus saada Pärnu kolledžis asuva Pärnumaa Arenduskeskuse SA ettevõtlusinkubaatoris lisanõustamist.  

Sa saad tegutseva ettevõtte juhtimise ja arendamise pädevuse, kaitstes ettevõtte arenduskava. Kindlasti omandad sa ka projektijuhtimise pädevuse, sealhulgas õpid koostama rahataotlusi.  

Meie üliõpilased läbivad ettevõtetes kolm praktikat ja valivad praktikakohad ise.  

Valikaineid saad läbida ka kas väliskõrgkoolis õppides või välismaal praktika sooritades (vt täpsemalt). Meie üliõpilased on selleks kasutanud Erasmuse programmi tuge, aga käinud välismaal (eelkõige Ameerika Ühendriikides) õppimas ka muude programmide vahendusel. Vabaained saad sooritada täiesti enda soovi järgi Pärnu kolledžis või mõnes teises kõrgkoolis.  

Õpe lõpeb lõpueksami või lõputööga, mille üle saad samuti otsustada ise. 

Oleme õpetama kutsunud nii Tartu Ülikooli teiste erialade õppejõude kui ka loomulikult praktikuid. 

Image

Õppeained

Õppekeskkonna kirjeldus

Pärnu on õppimiseks suurepärane koht. Pärnu kolledžil on linna rannarajooni kesklinnapoolses osas nüüdisaegne ja huvitavas stiilis õppehoone ning tipptasemel raamatukogu.  

Kolledžihoones tegutsevad ka ettevõtluse arendajad (sh Pärnumaa ettevõtlusinkubaator) ja me teeme koostööd ettevõtjatega. Ettevõtlikel õppuritel aitavad teoreetilisi teadmisi ellu rakendada Starter@Pärnumaa, konkurss „Ettevõtlik pärnakas“ ja telesaade „Ajujaht“.  

Õppetöö kõrval on kolledžis meeleolukas üliõpilaselu. Igal aastal on meil traditsiooniline rebastenädal ja jõulupidu ning me tähistame emakeelse ülikooli aastapäeva.  

Väärt teadmisi pakuvad Pärnust pärit ja Pärnuga seotud haritlasi koondava Academia Pernaviensise mõttekojad. 

Pärnu kolledžis tegutsevad tudengiteater K-äng2, üliõpilasesindus, videoklubi ja üliõpilaste pallimänguvõistkonnad.  

Image

Peale lõpetamist

Sa saad rakendusliku majanduskõrghariduse bakalaureusekraadi, mis tagab sulle ettevõtluseks ja projektijuhtimiseks vajalikud pädevused.  

Meie lõpetajad asuvad sageli tööle spetsialistina, aga ka finants-, personali-, turundus-, müügi-, arendus-, teenindus- või muu valdkonna juhina ettevõtetes ning loomulikult projektijuhtidena. Osa neist on rajanud oma ettevõtte.  

Kuigi enamik meie vilistlasi töötab erasektoris, on nad leidnud järjest sagedamini tööd ka avalikus ja vabasektoris, kus samuti vajatakse nende projektijuhtimise teadmisi ja oskusi. Õppekava üks läbinutest on Kaja Kallase valitsuse sotsiaalminister Tanel Kiik, kes lõpetas cum laude. 

Pärast lõpetamist saad jätkata haridusteed magistriõppes näiteks Pärnu kolledžis õppekava „Teenuste disain ja juhtimine“ või „Heaolu ja spaateenuste disain ja juhtimine“ alusel. Oled oodatud ka Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ja teiste ülikoolide sarnaste õppekavade magistriõppesse. 

Vastuvõtutingimused

Lisalugemist

Eesti Projektijuhtimise Assotsiatsioon on loodud Pärnu kolledžis. Selle juhatuse esimees on meie õppekava projektijuhtimise õppejõud Taavi Tamberg ja tegevjuht meie praktikakorralduse spetsialist Gözell Haug 

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon  

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS)  

Forwardspace: koostöötamiskeskus Pärnus  

KredEx  

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium  

Pärnu linn  

Pärnumaa Arenduskeskus  

Riigi Tugiteenuste Keskus  

Starter@Pärnumaa  

Tartu Ülikooli ettevõtluskoostöö  

Video „Miks valida ettevõtluse ja projektijuhtimise sessioonõpe?“ (Priit Värv, ettevõtluse ja projektijuhtimise sessioonõppe üliõpilane, ettevõtja) 

Urve Tammann
õppekorralduse peaspetsialist
445 0547 
Küsi sisseastumise ja avalduse esitamise kohta
737 5625
#sisseastumine
Tartu Ülikooli saad kandideerida, kui oled lõpetanud organisatsiooni International Baccalaureate'i (IB) diplomiõppekava ja saanud diplomi, millel on märge Diploma Awarded (märge Course Awarded p…
Jaga
18.01.2022
#sisseastumine
Tartu Ülikooli korraldatava akadeemilise testi eesmärgiks on hinnata valmisolekut ülikooliõpinguteks. Testiküsimustega ei kontrollita gümnaasiumiastmes omandatud teadmisi, vaid pannakse proovile loog…
Jaga
12.01.2022
#sisseastumine
Gümnaasiumi lõpp ja karjäärivaliku tegemine on tihtipeale üks stressirohkemaid aegu noore inimese elus. Selleks et oleks kergem otsustada, oleme sinu jaoks siia kogunud kõik viisid, kuidas saad juba …
Jaga
08.11.2021
#õppimine #sisseastumine
Mitte-eesti õppekeelega kooli lõpetanud üliõpilased saavad kohe pärast ülikooli astumist parandada oma eesti keele oskust maailma keelte ja kultuuride kolledžis toimuvatel eesti keele kursustel. Akad…
Jaga
28.12.2021

Sarnased õppekavad


magistriõpe sotsiaalteaduste valdkond 120 EAP 2 aastat päevaõpe inglise keel

magistriõpe sotsiaalteaduste valdkond 120 EAP 2 aastat päevaõpe inglise keel

bakalaureuseõpe sotsiaalteaduste valdkond 180 EAP 3 aastat päevaõpe inglise keel

rakenduskõrgharidusõpe humanitaarteaduste ja kunstide valdkond 240 EAP 4 aastat päevaõpe eesti keel

magistriõpe sotsiaalteaduste valdkond 120 EAP 2 aastat sessioonõpe eesti keel