„Pärnu kolledžist saab mõnusa ettevõtluspisiku koos laiapõhjaliste praktiliste teadmistega, mille najal teha karjääri või alustada ettevõtlusega ükskõik millises valdkonnas.“
Õppesessioonideks kogunevad üliõpilased Pärnusse kord kuus kaheks kuni neljaks päevaks (kolmapäevast pühapäevani) ning ülejäänud ajal õpivad iseseisvalt. Osa õpet toimub Moodle’i keskkonnas e-õppena (sh Zoomis ja Panoptos).
Esmalt omandad sa teadmised ja oskused sotsiaal- ja majandusteaduste alustest, seejärel õpid tundma ettevõtluskeskkonda laiemalt, muu hulgas õpid selleks põhjalikult inglise ärikeelt. Sa õpid ettevõtlust protsessipõhiselt ning läbid praktilise eelinkubatsiooniprogrammi, milles kaitsed kõigepealt ärimudelit ja siis äriplaani.
Õppe käigus võid luua üliõpilasfirma ja taotleda projektirahastust, et tegutseda päriselt ettevõtluses. Selleks on sul suurepärane võimalus saada Pärnu kolledžis asuva Pärnumaa Arenduskeskuse SA ettevõtlusinkubaatoris lisanõustamist.
Sa saad tegutseva ettevõtte juhtimise ja arendamise pädevuse, kaitstes ettevõtte arenduskava. Kindlasti omandad sa ka projektijuhtimise pädevuse, sealhulgas õpid koostama rahataotlusi.
Meie üliõpilased läbivad ettevõtetes kolm praktikat ja valivad praktikakohad ise.
Valikaineid saad läbida ka kas väliskõrgkoolis õppides või välismaal praktika sooritades (vt täpsemalt). Meie üliõpilased on selleks kasutanud Erasmuse programmi tuge, aga käinud välismaal (eelkõige Ameerika Ühendriikides) õppimas ka muude programmide vahendusel. Vabaained saad sooritada täiesti enda soovi järgi Pärnu kolledžis või mõnes teises kõrgkoolis.
Õpe lõpeb lõpueksami või lõputööga, mille üle saad samuti otsustada ise.
Oleme õpetama kutsunud nii Tartu Ülikooli teiste erialade õppejõude kui ka loomulikult praktikuid.
Sessioonõppes õppides on õppetasu võimalik tasuda kas ainepunkti hinna alusel vastavalt registreeritud ainete mahule semestris või semestritasuna. Ainepunkti alusel makstes on õppetasu 55 eurot ainepunkti eest ning semestritasu on 1000 eurot.
Õppetasu maksmise aluseks on õppekulude hüvitamise leping, mis sõlmitakse kahe nädala jooksul pärast immatrikuleerimist.
Kolledžihoones tegutsevad ka ettevõtluse arendajad (sh Pärnumaa ettevõtlusinkubaator) ja me teeme koostööd ettevõtjatega. Ettevõtlikel õppuritel aitavad teoreetilisi teadmisi ellu rakendada Starter@Pärnumaa, konkurss „Ettevõtlik pärnakas“ ja telesaade „Ajujaht“.
Õppetöö kõrval on kolledžis meeleolukas üliõpilaselu. Igal aastal on meil traditsiooniline rebastenädal ja jõulupidu ning me tähistame emakeelse ülikooli aastapäeva.
Väärt teadmisi pakuvad Pärnust pärit ja Pärnuga seotud haritlasi koondava Academia Pernaviensise mõttekojad.
Pärnu kolledžis tegutsevad tudengiteater K-äng2, üliõpilasesindus, videoklubi ja üliõpilaste pallimänguvõistkonnad.
Meie lõpetajad asuvad sageli tööle spetsialistina, aga ka finants-, personali-, turundus-, müügi-, arendus-, teenindus- või muu valdkonna juhina ettevõtetes ning loomulikult projektijuhtidena. Osa neist on rajanud oma ettevõtte.
Kuigi enamik meie vilistlasi töötab erasektoris, on nad leidnud järjest sagedamini tööd ka avalikus ja vabasektoris, kus samuti vajatakse nende projektijuhtimise teadmisi ja oskusi. Õppekava üks läbinutest on Kaja Kallase valitsuse sotsiaalminister Tanel Kiik, kes lõpetas cum laude.
Pärast lõpetamist saad jätkata haridusteed magistriõppes näiteks Pärnu kolledžis õppekava „Teenuste disain ja juhtimine“ või „Heaolu ja spaateenuste disain ja juhtimine“ alusel. Oled oodatud ka Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ja teiste ülikoolide sarnaste õppekavade magistriõppesse.
Eesti Projektijuhtimise Assotsiatsioon on loodud Pärnu kolledžis. Selle juhatuse esimees on meie õppekava projektijuhtimise õppejõud Taavi Tamberg ja tegevjuht meie praktikakorralduse spetsialist Gözell Haug
Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS)
Forwardspace: koostöötamiskeskus Pärnus
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Tartu Ülikooli ettevõtluskoostöö
Video „Miks valida ettevõtluse ja projektijuhtimise sessioonõpe?“ (Priit Värv, ettevõtluse ja projektijuhtimise sessioonõppe üliõpilane, ettevõtja)