Ettevõtlus ja projektijuhtimine

Rakenduskõrgharidusõpe

12. juuni

Algab avalduste vastuvõtt

28. juuni

Lõpeb avalduste vastuvõtt

11. juuli

Esimesed vastuvõtuotsused

4. september

Õppeaasta algus
Õppeaste
rakenduskõrgharidusõpe
Õppekeel
eesti keel
Õpingute kestus ja maht
3 aastat , 180 EAP
Õppevorm
päevaõpe, sessioonõpe
Toimumiskoht
Pärnu
Õppekohtade arv
päevaõppes 30, sessioonõppes 30
Õppetasu
päevaõpe tasuta, sessioonõpe 1100 € semestris või 60 €/EAP

See on ainus kõrgharidustaseme projektijuhtimise õppekava Eestis. Peale projektijuhtimise teadmiste ja oskuste omandad oma ettevõtte rajamise pädevuse, tänu millele on see ainus omataoline kõrghariduse omandamise võimalus kogu maailmas. Lisaks saad hea ettevalmistuse töötamiseks juhtival kohal ettevõtetes ja võid leida edu saavutamiseks veel mõne võimaluse. 

„Pärnu kolledžist saab mõnusa ettevõtluspisiku koos laiapõhjaliste praktiliste teadmistega, mille najal teha karjääri või alustada ettevõtlusega ükskõik millises valdkonnas.“ 

Lauri Kepler, vilistlane, Seven & Sons Hospitality Groupi turundusjuht, Nukka Consulti turunduse projektijuht, M&K Valgekrae TÜ (Valgekrae Särgitrakside) omanik
Image

Meil on nii päevaõpe (tasuta) kui ka sessioonõpe (tasuline, tasu makstakse ainepunktipõhiselt või semestritasuna). Kuna päevaõppes on täiskoormus, kestab õpe kolm aastat. Seevastu sessioonõppes õpitakse tavaliselt töö kõrvalt ja seetõttu on planeeritud õppeaeg neli aastat. 
 

Õppesessioonideks kogunevad üliõpilased Pärnusse kord kuus kaheks kuni neljaks päevaks (kolmapäevast pühapäevani) ning ülejäänud ajal õpivad iseseisvalt. Osa õpet toimub Moodle’i keskkonnas e-õppena (sh Zoomis ja Panoptos).  

Esmalt omandad sa teadmised ja oskused sotsiaal- ja majandusteaduste alustest, seejärel õpid tundma ettevõtluskeskkonda laiemalt, muu hulgas õpid selleks põhjalikult inglise ärikeelt. Sa õpid ettevõtlust protsessipõhiselt ning läbid praktilise eelinkubatsiooniprogrammi, milles kaitsed kõigepealt ärimudelit ja siis äriplaani. 

Õppe käigus võid luua üliõpilasfirma ja taotleda projektirahastust, et tegutseda päriselt ettevõtluses. Selleks on sul suurepärane võimalus saada Pärnu kolledžis asuva Pärnumaa Arenduskeskuse SA ettevõtlusinkubaatoris lisanõustamist.  

Sa saad tegutseva ettevõtte juhtimise ja arendamise pädevuse, kaitstes ettevõtte arenduskava. Kindlasti omandad sa ka projektijuhtimise pädevuse, sealhulgas õpid koostama rahataotlusi.  

Meie üliõpilased läbivad ettevõtetes kolm praktikat ja valivad praktikakohad ise.  

Valikaineid saad läbida ka kas väliskõrgkoolis õppides või välismaal praktika sooritades (vt täpsemalt). Meie üliõpilased on selleks kasutanud Erasmuse programmi tuge, aga käinud välismaal (eelkõige Ameerika Ühendriikides) õppimas ka muude programmide vahendusel. Vabaained saad sooritada täiesti enda soovi järgi Pärnu kolledžis või mõnes teises kõrgkoolis.  

Õpe lõpeb lõpueksami või lõputööga, mille üle saad samuti otsustada ise. 

Oleme õpetama kutsunud nii Tartu Ülikooli teiste erialade õppejõude kui ka loomulikult praktikuid.

Image

Õppetasu

Sessioonõppes õppides on õppetasu võimalik tasuda kas ainepunkti hinna alusel vastavalt registreeritud ainete mahule semestris või semestritasuna. Õppetasu maksmise aluseks on õppekulude hüvitamise leping, mis sõlmitakse kahe nädala jooksul pärast immatrikuleerimist.

Pärnu on õppimiseks suurepärane koht. Pärnu kolledžil on linna rannarajooni kesklinnapoolses osas nüüdisaegne ja huvitavas stiilis õppehoone ning tipptasemel raamatukogu.  

Kolledžihoones tegutsevad ka ettevõtluse arendajad (sh Pärnumaa ettevõtlusinkubaator) ja me teeme koostööd ettevõtjatega. Ettevõtlikel õppuritel aitavad teoreetilisi teadmisi ellu rakendada Starter@Pärnumaa, konkurss „Ettevõtlik pärnakas“ ja telesaade „Ajujaht“.  

Õppetöö kõrval on kolledžis meeleolukas üliõpilaselu. Igal aastal on meil traditsiooniline rebastenädal ja jõulupidu ning me tähistame emakeelse ülikooli aastapäeva.  

Väärt teadmisi pakuvad Pärnust pärit ja Pärnuga seotud haritlasi koondava Academia Pernaviensise mõttekojad. 

Pärnu kolledžis tegutsevad tudengiteater K-äng2, üliõpilasesindus, videoklubi ja üliõpilaste pallimänguvõistkonnad.  

Image

Sa saad rakendusliku majanduskõrghariduse bakalaureusekraadi, mis tagab sulle ettevõtluseks ja projektijuhtimiseks vajalikud pädevused.  

Meie lõpetajad asuvad sageli tööle spetsialistina, aga ka finants-, personali-, turundus-, müügi-, arendus-, teenindus- või muu valdkonna juhina ettevõtetes ning loomulikult projektijuhtidena. Osa neist on rajanud oma ettevõtte.  

Kuigi enamik meie vilistlasi töötab erasektoris, on nad leidnud järjest sagedamini tööd ka avalikus ja vabasektoris, kus samuti vajatakse nende projektijuhtimise teadmisi ja oskusi. Õppekava üks läbinutest on Kaja Kallase valitsuse sotsiaalminister Tanel Kiik, kes lõpetas cum laude. 

Pärast lõpetamist saad jätkata haridusteed magistriõppes näiteks Pärnu kolledžis õppekava „Teenuste disain ja juhtimine“ või „Heaolu ja spaateenuste disain ja juhtimine“ alusel. Oled oodatud ka Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ja teiste ülikoolide sarnaste õppekavade magistriõppesse. 

Eesti Projektijuhtimise Assotsiatsioon on loodud Pärnu kolledžis. Selle juhatuse esimees on meie õppekava projektijuhtimise õppejõud Taavi Tamberg ja tegevjuht meie praktikakorralduse spetsialist Gözell Haug 

Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon  

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS)  

Forwardspace: koostöötamiskeskus Pärnus  

KredEx  

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium  

Pärnu linn  

Pärnumaa Arenduskeskus  

Riigi Tugiteenuste Keskus  

Starter@Pärnumaa  

Tartu Ülikooli ettevõtluskoostöö  

Video „Miks valida ettevõtluse ja projektijuhtimise sessioonõpe?“ (Priit Värv, ettevõtluse ja projektijuhtimise sessioonõppe üliõpilane, ettevõtja) 

Urve Tammann
õppekorralduse peaspetsialist
445 0547 
Küsi sisseastumise ja avalduse esitamise kohta
737 5625
#sisseastumine
2023. aasta kevadel toimub esimest korda vastuvõtt Tartu Ülikooli Pärnu kolledži uue ja Eestis ainulaadse magistriõppekava „Persoonibrändipõhine ettevõtlus“ alusel.
27.04.2023
#sisseastumine
Kõrgharitud koolipsühholoogide suure puuduse tõttu võtab Tartu Ülikooli psühholoogia instituut koostöös Pärnu kolledžiga sel aastal vastu lisakursuse jagu koolipsühholoogia magistrante. 
20.04.2023
#õppimine #sisseastumine
Kui sa soovid oma õpinguid jätkata andmeteaduse magistriõppes, siis oled oodatud infotunnile, mis toimub 17. mail algusega kl 16 Zoomis.
10.04.2023
#sisseastumine
Sisseastujale olulised kuupäevad 2023. aastal.
05.04.2023