„Õpe aitab saada GIS-valdkonna spetsialistiks, kellel on nüüdisaja maailmast laiad teadmised. Õppekava on terviklik ja kursused praktilised. Näiteks „Ruumiandmete stuudio“ ja „Ruumiandmete analüüs Pythoni ja R-iga“ annavad oskused ruumiandmete mõistmiseks ja analüüsimiseks ning „Planeerimise projekt“ tutvustab linnaplaneerimist.“
Suur tähelepanu on praktiliste oskuste arendamisel, mille tulemusena oskab lõpetanu kasutada geoinformaatika tööriistu ja kvantitatiivseid meetodeid.
Õppekava pakub õpingute sisu kujundamiseks paindlikkust. Sa saad valida spetsialiseerumist toetavaid õppeaineid (25% õppekavast), õppida semestri välisülikoolis ja läbida praktika oma valitud töökohal. Ka magistritöö teema- ja meetodivalik on paljuski sinu otsustada.
Õpe toimub peamiselt Tartu kesklinnas ajaloolises õppehoones Vanemuise 46. Siit on ülikooli teised õppehooned ja Raekoja plats jalutuskäigu kaugusel.
Meie üliõpilasi liidab aktiivne üliõpilasorganisatsioon EGEA-Tartu. Sul avaneb sageli võimalus osaleda geograafia osakonna ja Eesti Geograafia Seltsi korraldatavatel konverentsidel, näiteks üritusel Mobile Tartu.
Sulle sobivaid töökohti leidub riigiasutustes, kohalikes omavalitsustes, planeerimis- ja keskkonnakonsultatsiooni ettevõtetes, IT- ja kartograafiaettevõtetes, aga ka ruumiandmete analüüsi ja töötluse teenust pakkuvates ettevõtetes.
Meie vilistlasi töötab näiteks KappaZetas, Positiumis, Reach-U-s, Maa-ametis, Regios ning ettevõttes Hendrikson & Ko.
Koos avaldusega tuleb SAIS-i lisada ka motivatsioonikiri.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
NB! Kui lõpetad eelmist õppeastet alles suvel, arvestame hindamisel avalduse esitamise ajaks saadud tulemusi. Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse ülikooli ÕIS-ist, teistest ülikoolist kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada õpitulemuste väljavõte, kus on kirjas kandideerimise ajaks läbitud ained ja tulemused. Väljavõte peab olema väljaandva ülikooli esindaja digiallkirjastatud.
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Motivatsioonikiri tuleb esitada koos avaldusega SAISis hiljemalt 15. märtsiks.
Motivatsioonikirja kirjeldus inglise keeles:
The motivation letter (in English, maximum of 4600 characters with spaces) should be based on the following points:
Describe what field-related skills and knowledge you have acquired through previous education and working experience (if applicable) and how these match or are relevant to the content of this master´s programme.
Analyse how the master's programme in Geoinformatics for Urbanised Society can contribute to your personal development.
Describe your current ideas about a research topic you would like to focus on during your master's studies.*
* Research topic described in the motivation letter is not binding and may change during your studies
In the evaluation of motivation letter, the following criteria will be considered:
The maximum score for motivation letter is 100 points and the result is positive only if the applicant gains 51 points or more.