29.–31. jaanuarini toimub üheksas ettevõtlusfestival Startup Day. Tartu Ülikool esitleb demoalal oma ettevõtlusväljundiga teadustegevust, arutleb pealaval süvatehnoloogia äristamisega seotud müütide üle ning juhib ja korraldab nii seminare kui ka kõrvalüritusi.
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudis pakutakse võimalust õppida IT-tööstusmagistrantuuris. See on praktiline õppeprogramm, mis toob kokku ettevõtted ja instituudi targad magistrandid.
Laura Elise Arvisto on Tartu Ülikooli hargettevõtte GaltTec kaasasutaja, juhatuse liige ning kaastegevjuht müügi ja suhete alal. Sel sügisel pääses ta Berliinis toimunud välkkõnevõistlusel parimate hulka ja pälvis publiku lemmiku auhinna.
Teisipäeval, 15. oktoobril kohtusid Tartu Ülikooli ettevõtlusvaldkonna juhid Eesti Energia juhtidega, kes tutvustasid ettevõtte uusi arengusuundi ja võimalikke koostöökohti.
Eesti Biogaasi tegevjuht Kristjan Stroom Eesti püüdlustest suurendada energiasõltumatust ja võtta omaks rohelisemad alternatiivid, mis toovad esile biometaani ehk kodumaise biogaasi potentsiaali.
Delta X on Tartu Ülikooli igaastane interdistsiplinaarne võistlus, mis on loodud selleks, et tuua kokku erinevate valdkondade tuleviku tegijad – nii ülikooliõpilased kui ka gümnasistid.
10. oktoobril jagati Athena keskuses auhindu Tartu parimatele ettevõtjatele. Tartu Ülikooli 2024. aasta hargettevõtte tiitli pälvis tervisetehnoloogia valdkonnas tegutsev Vectiopep OÜ.
18. oktoobril otsitakse Tartu Ülikooli kaheksandal vesinikupäeval võimalusi vesinikutehnoloogia investeeringute ja rakenduste kiirendamiseks. Üritust saab jälgida Zoomis.
7.–13. oktoobril toimuva Tartu linna ettevõtlusnädala puhul tutvustab Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus välimeedia kampaaniaga kuut ülikooli hargettevõtet.
4. oktoobril kohtusid Tartu Ülikooli Narva kolledžis ettevõtjad, teadlased ja maakonna noored, et arutleda teaduskoostöövõimaluste ja innovatsiooni üle.
30. septembrist 6. oktoobrini toimub üle-eestiline ettevõtlusnädal „Muutuste aeg 2.0“, nädal hiljem Tartu linna ettevõtlusnädal „Ettevõtlus on kosmos!?“.
Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser ja AS-i Metrosert juhatuse liige Indrek Tulp allkirjastasid 15. juulil õppetööd ning teadus- ja arendustegevust puudutava koostöökokkuleppe.
14. novembril toimub TÜ Narva kolledžis Õiglase Ülemineku Foorum „Nutikast kahanemisest kestliku suurtööstuseni. Ida-Viru tuleviku visandid“. Konverentsile registreerumine algab oktoobris.
Kestlikkusteemasid tõsiselt võtvate ettevõtete ring kasvab hoogsalt ja see valdkond pole enam sugugi pelgalt kiiretest kohanejatest teerajajate erahobi.
Tartu Ülikooli ettevõtlus- ja innovatsioonikeskus ja Soome riskikapitalifond Nordic Science Investmentsi koostöö aitab ülikooli teadusrühmadel oma ideid tõhusamalt ellu viia.
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut ja SEB pank jõudsid lõpule esimeseandmeteaduse Capstone’i projektiga, kus üliõpilased uurisid automaatse andmeanalüüsi ja masinõppe võimalusi.
11. juunil külastasid Tartu Ülikooli SEB Eesti ja Baltikumi esindajad. Kohtumisel rektor Toomas Asseri, arendusprorektor Tõnu Esko, finantsjuht Kalle Heina ja ettevõtlusjuht Mihkel Tammoga tõdeti, et mõlemal poolel on huvi pikaajalist sisukat koostööd edasi arendada.