„Õpingud andsid mulle võimaluse süveneda helimaailma ning samal ajal sain palju teadmisi visuaaltehnoloogiast. Magistriprogrammi raames anti mulle vabad käed eksperimenteerida surround-heliga, tegin sel teemal ka oma lõpuprojekti. Ja lisaks kirjutasin ma oma esimese rahastatud Eesti Kultuurkapitali projekti!“
Õppekava toetab tehniliste oskuste omandamise kõrval ka üliõpilaste loovust ja julgeid ideid. Esimesel õppeaastal on selline puutepunkt aine „Heli- ja visuaaltehnoloogia loominguline projekt“, kus paljudes ainetes omandatud teadmised vormuvad praktiliseks tulemiks.
Sind ootavad muu hulgas intensiivnädalad, praktikabaaside külastamine ja koostöö teiste erialade üliõpilastega. Õpingute käigus arendad ka oma meeskonnatööoskusi, juhtimispädevusi ja projektijuhtimisoskust.
Üliõpilasi juhendavad nii kogenud õppejõud kui ka praktikud ettevõtetest.
Õpingute lõpetamiseks tehakse kas loominguline magistriprojekt või klassikaline uurimistöö.
Kuna Viljandi kontserdielu on väga elav, on üliõpilastel võimalik osaleda kontsertidel ning džässi- ja pärimusjämmidel nii kuulajate kui ka kaasalööjatena. Visuaaltehnoloogia erialasuunal toimuvad regulaarsed VJ-jämmid.
Üliõpilaselu lahutamatu osa on üliõpilasesinduse korraldatud üritused: avapidu, talvepidu ja rebastenädal. Ka Viljandis tegutsev üliõpilasklubi Wimka korraldab regulaarselt mitmesuguseid sündmusi.
Meie partnerkoolide võrgustik soosib üliõpilasvahetust, tänu millele veedavad paljud üliõpilased vähemalt ühe semestri välismaal.
Praktikale saad minna nii meie välispartnerite juurde kui ka Eesti avalikku sektorisse ja ettevõtetesse.
Meie lõpetajad leiavad tööd teatrites ja helistuudiotes ning tele- ja raadiojaamades.
Et erialaoskuste kõrval on nad omandanud ka juhtimis- ja meeskonnatööpädevused, on neil võimalik asuda tööle veel näiteks kultuuri- ja etendusasutuste juhtidena.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Väikseim edasipääsemiseks vajalik punktide arv on iga osa puhul 51. Motivatsioonikirja tulemus peab olema vähemalt 51 punkti, et portfooliot hinnataks. Erialakatsele kutsutakse ainult need kandidaadid, kelle motivatsioonikirja ning portfooliot on hinnatud vähemalt 51 punktiga. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Motivatsioonikiri tuleb kirjutada inglise keeles ja esitada koos avaldusega SAIS-is 15. märtsiks.
Motivatsioonikirja pikkus on maksimaalselt 4600 tähemärki koos tühikutega. Motivatsioonikirjas on soovitav vastata järgnevatele küsimustele:
• põhjendage oma huvi õppekava vastu;
• miks valisite just Viljandis pakutava õppekava, kuidas seostub see teie huvide ja varasema kogemusega;
• millist väljundit näete oma erialavaldkonnas peale magistriõpingute lõppemist;
• kas olete mõelnud akadeemilise karjääri peale oma valdkonnas.
Motivatsioonikirja hindamisel arvestame järgmisi kriteeriume:
• üliõpilaskandidaadi eesmärkide ja õppekava sisu sobivus (50%);
• tulevikunägemus (30%);
• eneseväljendusoskus (20%).
Portfoolio tuleb koostada inglise keeles ning esitada koos avaldusega SAIS-is 15. märtsiks.
Portfoolio on kandidaadi elulookirjeldus (CV) ja kogumik üliõpilaskandidaadi varasematest erialastest projektidest, mis esitatakse kandidaadi poolt lingina, kust on võimalik tervikportfoolio alla laadida. Hinnatakse loomingulisust ja professionaalseid oskusi.
Erialakatse toimub intervjuu vormis aprillis, täpne toimumisaeg lepitakse kandidaatidega kokku individuaalselt. Tudengikandidaadid, kes ei saa intervjuu päeval kohal viibida, saavad selle sooritada interneti vahendusel.
Komisjon esitab üliõpilaskandidaadi poolt esitatud materjalide alusel täiendavaid küsimusi kandidaadi varasema õpi- ja/või töökogemuse ning tulevikuplaanide kohta.