„Meie magistriõppes saad teada, kuidas luua iga lapse ja õpilase jaoks selline õpikeskkond, et ta tunneks end õppides hästi, turvaliselt ja sisemiselt motiveeritult. Eesti tööturg vajab spetsialiste, kes on kursis haridusteaduse uuemate suundadega ja oskavad võtta Eesti hariduselus kasutusele parimad lahendused.“
Sa saad teadmised ja oskused erinevate vajadustega õppijate toetamise kohta. Tähelepanu all on õppija areng ja õppimise alused, õppija vajadused ning tema emotsionaalse ja sotsiaalse heaolu toetamine, samuti sel eesmärgil õpikeskkonna kohandamine. Lisaks keskendume õpetaja professionaalsele arengule ja teaduspõhisele õpetamisele.
Meil õpitakse sessioonidena, st loengud, seminarid ja praktikumid on Tartus kord kuus neljapäevast pühapäevani. Suure osa õppest moodustab üliõpilase iseseisev töö.
Õpe on üles ehitatud nii, et sa saaksid iseseisvate praktiliste ülesannete tegemiseks kasutada oma töökohta, kaasates sellega õppetöösse ka oma õppeasutuse ja andes panuse selle arengusse.
Õpingute lõpus kaitsed magistritöö või sooritad magistrieksami.
Sa hakkad õppima haridusteaduste instituudi äsja renoveeritud tänapäevases õppehoones Tartu kesklinnas. Siin õpivad ka tulevased lasteaia- ja kooliõpetajad, eripedagoogid, logopeedid ning haridusuuendajad.
Meie üliõpilastel on võimalus astuda üliõpilas- ja erialaorganisatsioonide liikmeks, luua suhteid vilistlastega ning nautida Tartu tudengielu kogu selle rikkuses.
Magistrikraadi saanul on võimalus saada 7. taseme vanemõpetaja kutse koos valitava kompetentsiga „Hariduslike erivajadustega õppija toetamine õppeprotsessis“. See kinnitab, et sa oskad toetada nüüdisaegses rühma- ja klassiruumis iga õppijat ning teha koostööd paljude osalistega, et tagada kõigile lastele õpitugi ja eduelamus. Selliste oskustega õpetajad on väga oodatud kõigis koolides ja lasteaedades üle Eesti.
sul on magistrikraad või sellega võrdsustatud kvalifikatsioon või 4-aastase nominaalajaga õpetajakoolituse õppekaval omandatud rakenduskõrgharidus, bakalaureusekraad või sellega võrdsustatud kvalifikatsioon (240 EAP mahus);
sul on vähemalt viieaastane töökogemus õpetaja või eripedagoogi ametikohal;
Koos avaldusega tuleb SAIS-i lisada elulookirjeldus. Kandideerimisel tuleb sooritada erialakatse.
Erialakatse toimub intervjuu vormis 5. juuli 2022 kell 11.00-17.00; 6. ja 7. juuli 2022 kell 10.00 - 16.00 aadressil Jakobi 5, Tartu.
NB! Erialakatsele pääsemise tingimuseks on elulookirjelduse esitamine, millest lähtuvalt on kandidaadil
Elulookirjeldus tuleb esitada koos avaldusega SAIS-is. Nõuetele vastav elulookirjeldus on aluseks erialakatse intervjuule.
Erialakatse
Erialakatse eesmärk on selgitada välja kandidaadi huvi ja valmisolek rakendada kaasava hariduse põhimõtteid oma õpetajatöös.
Erialakatse toimub intervjuu vormis. Erialakatse eesmärk on välja selgitada kandidaadi valmisolek magistriõpinguteks Kaasava hariduse erialal, motivatsioon ja hoiakud kaasava hariduse rakendamiseks ning orienteerumine hariduselu puudutavates küsimustes. Intervjuu toimub järgmiste teemade raames:
Intervjuu läbiviimisel tugineb komisjon ülalmainitud teemadele ning kandidaadi elulookirjeldusele. Intervjuu kestab 20-30 minutit.
Hindamine
Vastuvõtukomisjon hindab (100-punkti süsteemis) kandidaadi sobivust magistriõppes osalemiseks järgmiste kriteeriumite alusel:
Lõplik punktisumma kujuneb komisjoniliikmete keskmise hinde alusel. Kandideerimiseks vajalik minimaalne punktisumma on 66 punkti.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.