„Õpingute jooksul sain spetsialiseeruda mind kõige rohkem huvitanud õppeainele. Omandasin laiapõhjalised teadmised, mis ei piirdunud vaid kooliprogrammis käsitletuga. Saadud oskused näha valdkonnast suuremat pilti ja luua seoseid on minu jaoks praeguses õpetajatöös hindamatu väärtusega.“
Seminarides seod õpitu koolikontekstiga ja praktikumides kinnistad õpitut. Kõike õpitut on sul võimalik süvitsi analüüsida vaatluspraktikal koolis.
Ainepunkte saad lisaks koguda programmeerides, veebilehti luues, aatomi- ja tuumafüüsikat uurides või näiteks looduse tundmise välipraktikal.
Meil on päevaõpe, milles auditoorset õpet toetab e-õpe ja iseseisev töö.
Erialaained läbid koos oma eriala üliõpilastega. Peale selle õpid psühholoogiat ja pedagoogikat, juhtimist ja suhtlemist ning nüüdisaegseid digioskusi.
Õpingud lõpevad bakalaureusetöö kirjutamise ja kaitsmisega.
Soovi korral võid veeta semestri vahetusüliõpilasena välismaal, et oma kogemustepagasit rikastada, kuid ka tudengilinnas Tartus jätkub alati põnevat tegevust. Tulevasi õpetajaid ühendab MTÜ Noore õpetaja huviklubi (NÕHK), kes korraldab nii erialaselt harivaid kui ka meelelahutusüritusi.
keskharidus või sellele vastav haridustase (nt kutsekeskharidus)
tehtud eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksam
tehtud matemaatika riigieksam (kitsas või lai), mida saab asendada erialakatsega
eesti keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata eesti keele oskuse tõendamiseks sobivaid dokumente ja eksamitulemusi.
Erialakatse toimub 3. ja 4. juulil 2023 kell 9–17 veebikeskkonnas Zoom.
Vajadusel saab erialakatset sooritada ka 6. juulil. Kui soovid erialakatset sooritada 6. juulil, võta palun ühendust avaldusel märgitud e-posti aadressil.
Erialakatsele on oodatud kandidaadid, kellel puudub matemaatika riigieksami tulemus või kes soovivad oma tulemust erialakatsega parandada.
Erialakatse toimub vestluse vormis. Vestlus kestab umbes 20 minutit. Selle eesmärk on hinnata sisseastuja eeldusi ja motivatsiooni erialaõpinguteks ja –tööks õpetajana. Erialakatse käigus esitatavad erialased küsimused piirduvad gümnaasiumiastmes omandatud baasteadmistega ning õpetajatöös orienteerumisega.
Erialakatset hindab komisjon lähtudes järgmistest kriteeriumitest:
Erialakatset hinnatakse 100 punkti süsteemis ning positiivne tulemus on vähemalt 51 punkti.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
Kui oled teinud riigieksami laias matemaatikas või enne 2014. aastat, lisame tulemusele 16 punkti, kuid suurimaks võimalikuks summaks jääb 100 punkti.
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Oled kohe ülikooli vastu võetud, kui su punktisumma on vähemalt 80. Ülejäänud õppekohad täidame pingerea alusel. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.
Loodus- ja reaalainete õpetamine põhikoolis õppekavale võetakse lisaks üldistel eritingimustel kandideerijatele eritingimusel vastu ka üliõpilaskandidaat, kes on
NB! Eritingimuse täitjana kandideerimine tähendab, et avalduse esitamise järel ei pea sa sooritama sisseastumiseksameid ning sinu avalduse puhul ei arvestata ka riigieksamite tulemusi. Eritingimusel kandideerimiseks pead esitama kandideerimistähtajaks SAIS-is avalduse nagu kõik teised kandidaadid ning märkima avaldusele, et soovid kandideerida eritingimusel. Tõendit olümpiaadil või võistlusel osalemise kohta SAIS-i avaldusele lisama ei pea. Pärast seda kui oled avalduse esitanud, vaatab vastuvõtutöötaja selle üle. Kui kõik on korras, siis sisestatakse avaldusele punktisumma, mis tagab vastuvõtu ülikooli. Loe lähemalt eritingimusel kandideerimisest.
Kursused, mille läbimise eest on võimalik kandideerimisel lisapunkte saada: