Klassiõpetaja
Breadcrumb
Breadcrumb
12. juuni
28. juuni
11. juuli
4. september
Klassiõpetaja viieaastane õppekava annab sulle nii magistrikraadi kui ka õpetajakutse. Meie vilistlasena saad õpetada koolis nii põhiaineid kui ka anda inglise keele või käsitöö ja kodunduse tunde juhul, kui valisid need oma lisaerialaks. Algklassides õpetades on su päevad täis tegutsemislusti ja loomisrõõmu.
„Klassiõpetaja õppekava alusel õppimine annab viie aasta jooksul sulle teadmised erinevatest valdkondadest, mis võimaldab sul kujundada enda tulevast karjääri mugavalt. Minu õpingutele andis lisaväärtuse MTÜ Noore õpetaja huviklubis liikme ja hiljem juhatuse liikmena tegutsemine ning Erasmus+ õpirände ja välispraktika võimaluste kasutamine. Õpe võimaldas mul arendada ennast mitmekülgselt ja toetab minu praegust tööd õpetajana.“
Klassiõpetaja õppekava on integreeritud õppekava, mis tähendab, et selles on ühendatud bakalaureuse- ja magistriõpe. Õpingud kestavad seepärast viis aastat ja lõpevad magistrikraadi saamisega.
Klassiõpetajaks saad õppida päevaõppes.
Loengutele, seminaridele ja praktikumidele lisandub iseseisev töö, näiteks õppevahendite valmistamine ning õpimappide ja tunnikonspektide koostamine.
Soovijad võivad veeta semestri vahetusüliõpilasena välismaal.
Klassiõpetaja õpetab algklassides, tavaliselt eesti keelt ja matemaatikat ning loodus- ja kunstiaineid. Esimeses ja teises kooliastmes õpetamiseks vajad sa head suhtlus- ja eneseväljendusoskust, leidlikkust ja loovust ning valmidust ise pidevalt õppida ja areneda.
Peale aineteadmiste omandamise õpid mõistma lapse kasvamist ja arengut. Nii oskad sa luua tema arengut toetava õpikeskkonna ja muuta tunnid põnevaks, samuti saad ettevalmistuse erivajadustega laste õpetamiseks.
Lisaerialaks võid valida kas inglise keele või käsitöö, kodunduse ja kunsti.
Meie üliõpilased õpivad peamiselt Tartu kesklinnas asuvas üliõpilaslinnakus, ülikooli kõige värskemalt renoveeritud õppehoones Jakobi tänaval. Peale tänapäevase füüsilise keskkonna ja väga heade tehniliste võimaluste on meil seal nõustamisklass ja raamatukogu.
Et nüüdisaegne õpe ei piirdu klassiruumiga, siis näeb meie klassiõpetajaid tihti õues, õppekäigul muuseumis või kursusekaaslastega matkarajal loodusõpetuse välipraktikal. Õpingute algusest peale käib teooria käsikäes praktikaga koolides.
Klassiõpetaja viieaastase õppekava täies mahus läbinud üliõpilane saab haridusteaduse magistri kraadi ja õpetajakutse. See eriala annab tugeva pedagoogilise ettevalmistuse ja mitmekülgsed oskused.
Meie vilistlasi töötab peaaegu kõigis Eestimaa koolides ja paljud neist on pärjatud aasta õpetaja tiitliga. Samuti on meie lõpetajate seas haridusjuhte ja kõrgkoolide õppejõude.
Et luua endale uusi karjäärivõimalusi ja ennast täiendada, võid jätkata õpinguid näiteks põhikooli mitme aine õpetaja, eripedagoogika või haridusinnovatsiooni õppekava alusel.
Kui sulle pakub huvi haridusteadus, oled oodatud kandideerima doktoriõppesse.
Kandideerimisavalduse saad esitada, kui sul on
-
keskharidus või sellele vastav haridustase (nt kutsekeskharidus)
-
tehtud eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksam
-
tehtud matemaatika (kitsas või lai) riigieksam
Kandideerimisel tuleb sooritada erialakatse.
Erialakatse toimub 6. juuli 2023 algusega kell 9.00 aadressil Jakobi 5, Tartu (ruumides A202, A206, A207 ja A303).
Erialakatse toimub paarisintervjuuna, mille eesmärk on välja selgitada üliõpilaskandidaadi sobivus tulevaseks tööks õpetajana ja ülevaate saamine üliõpilaskandidaadi arutlus- ja eneseväljendusoskusest. Erialakatse kestab umbes 15 minutit.
Hindamine
Erialakatse käigus hinnatakse järgmisi aspekte:
- sobivus tööks õpetajana (erialavaliku põhjendamise sisukus, motivatsioon valitud erialal töötada jm) - 40 punkti
- arutlus- ja eneseväljendusoskus - 60 punkti.
Erialakatse eest on võimalik saada kuni 100 punkti. Erialakatse on sooritatud, kui tulemus on vähemalt 51 punkti.
Kandidaadi hindamine
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
- erialakatset 30% ulatuses
- eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami tulemust 35% ulatuses
- matemaatika (kitsas või lai) riigieksami tulemust 35% ulatuses
Kui oled teinud riigieksami laias matemaatikas või enne 2014. aastat, lisame tulemusele 16 punkti, kuid suurimaks võimalikuks summaks jääb 100 punkti.
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Oled kohe ülikooli vastu võetud, kui su punktisumma on vähemalt 80. Ülejäänud õppekohad täidame pingerea alusel. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.