Ettevõtlikkus majanduspoliitika kujundamises
Breadcrumb
Breadcrumb
1. september
15. september
10. oktoober
6. veebruar
Õppides saad endale kaasaegsed majandusteadmised, oled innovaatiline ja ettevõtlik avalikus sektoris ning suudad muutuvas majanduskeskkonnas ja ühiskonnas edukalt hakkama saada. Saad kaasa eduks vajalikud kaasaegsed teadmised ja tulevikuoskused töötamaks nõutud avaliku sektori spetsialistina nii Eestis kui ka välismaal.
Õppekaval õppides omandad mitmekülgsed teadmised majanduse arengust, juhtimisest, poliitikast ja rahvusvahelistest trendidest ning tugevad analüüsioskused kujundamaks kohaliku tasandi, riigi ja globaalseid poliitikaid. Saad keskenduda eelkõige just majanduspoliitikate mõjude käsitlemisele integreerides seda teadmust ka seotud valdkondadega (nt küberturvalisus jmt).
Õppekava eripäraks on üheltpoolt majandusliku vaate ja teiselt poolt ettevõtlikkuse õpetamine.
Lisaks spetsiifilistele valdkonna teadmistele pannakse õppes rõhku ka valdkonnaülestele teadmistele nagu oskus eristada olulist ebaolulisest või strateegiline ja kontseptuaalne mõtlemine, head läbirääkimis- ja konfliktide juhtimisoskused, innovaatilisus jpm.
Õppejõududena on kavasse kaasatud nii Tartu Ülikooli majandusteaduskonna õppejõud, kui ka mitmed praktikud. Lisaks tehakse koostööd erinevate ülikooli allüksuste, asutuste ja organisatsioonidega (nt Johan Skytte poliitikauuringute instituut, Eesti Rakendusuuringute Keskus Centar, rahandusministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, haridus- ja Teadusministeerium, maaeluministeerium jt).
Õpingute jooksul õpid kujundama majanduspoliitikat digiajastul ja läbid avaliku sektori meistriklaasi läbid mitmeid põnevaid aineid
Õppimine on paindlik ja võimaldab ühildada töö- ja ülikoolielu.
Õppimine Euroopas ainulaadses õppe-, teadus- ja innovatsioonikeskuses soodustab erialade vahelist koostööd ning kokkupuudet ettevõtjate ja laiemalt ühiskonnaga. Üliõpilastele leidub siin muuhulgas rohkesti mugavaid ruume nii individuaal- kui ka rühmatööde tarvis.
Üliõpilasi õpetavad Tartu Ülikooli tunnustatud õppejõud, kaasatakse ka teiste Eesti ülikoolide õppejõude, ettevõtete majanduspraktikuid ja külalisõppejõude välismaalt. Nii auditoorses kui ka iseseisvas õppetöös kasutatakse mitmekesiseid õppematerjale, sh virtuaalkeskkonda ja muid e-õppe võimalusi. Kuna õpperühm on väike, tekib iga magistrandi kogemuste, oskuste ja ideede analüüsi põhjal ühtne teemakeskne tervik ning sünnivad vastastikku rikastavad arutelud. Õppekorraldus võimaldab aktiivsemat suhtlust ja personaalsemat lähenemist, mis omakorda tagab õppe kõrge kvaliteedi ning mitmekesise jagatud kogemuste pagasi.
Kandideerimisavalduse saad esitada, kui sul on
-
majandus- ja ärindusalane bakalaureusekraad ja vähemalt 5-aastane töökogemus VÕI majandus- ja ärindusalane magistrikraad VÕI muu bakalaureuse- või magistrikraad ja vähemalt 5-aastane töökogemus erialaga seotud valdkonnas, kus on vaja süvendatud teadmisi majanduspoliitikate kujundamisest.
- inglise keele oskus vähemalt B2-tasemel. Vaata inglise keele oskuse tõendamiseks sobivaid teste ja testitulemusi
Koos avaldusega tuleb SAIS-i lisada ka motivatsioonikiri ja CV.
Motivatsioonikirjas avab magistriõppesse kandideerija oma eesmärgid magistriõppes. Motivatsioonikirjast peaks selguma kandidaadi motivatsioon astuda magistriõppesse ning see, kuidas õppekaval õppimine seostub tema varasema töökogemusega ning tööalaste eesmärkidega. Motivatsioonikirjas võib osundada kitsamatele valdkondadele, millele kandidaat õppides kõige enam keskenduda soovib ning millel näeb oma tööalases tegevuses kõige paremaid rakendusvõimalusi.
Motivatsioonikiri peaks avama järgmisi aspekte:
- Põhjendus, millised õppekavas õpetatavad teemad seostuvad kandidaadi senise erialase tegevusega.
- Kuidas õppekava läbiminine aitab kaasa erialase karjääri edenemisele ja ettevõtte/organisatsiooni arendamisele.
- Kas ja milliseid väljakutseid näeb kandidaat oma arenguteel.
Motivatsioonikiri peab olema kirjutatud inglise keeles. Soovituslik pikkus on 3000-3500 tähemärki koos tühikutega.
Motiovatsioonikirja hindamine (max 100 punkti)
- Senise erialase tegevuse refleksioon õppekava valguses (max 30 p)
- Argumenteeritud käsitlus erialase karjääri edenemisest ja oma ettevõtte/organisatsiooni arendamisest (max 30 p)
- Oma arengutee kriitiline refleksioon (max 30 p)
- Kirjaliku eneseväljenduse oskus (max 10 p)
Minimaalne positiivne tulemus motivatsioonikirja eest on vähemalt 51 punkti.
Erialast töökogemust hinnatakse CV põhjal (näidisvorm).
Erialane töökogemus annab maksimaalselt 100 punkti. Hindamisel võetakse arvesse töökogemuse pikkust ning seotust erialaga, kuhu kandidaat kandideerib.
Minimaalne positiivne tulemus erialase töökogemuse eest on vähemalt 51 punkti.
Kandidaadi hindamine
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
- motivatsioonikirja 70% ulatuses
- erialast töökogemust 30% ulatuses
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.