„Euroopa õpingute õppekava ei ole suunatud ainult Euroopa Liidu veendunud austajatele ega nii-öelda maailmakodanikele. See õpe pakub mitmekülgseid teadmisi, huvitavaid tutvusi ja väärt mõtteainet igaühele. Euroopa Liidu ajaloo, juhtimisstruktuuri ning poliitika tundmaõppimine aitab paremini mõtestada igapäevaseid sündmusi ja arengusuundi meie ümber nii Eestis, Euroopas kui ka mujal maailmas.“
„Teadmised on olulised, kuid üleilmastunud maailmas ainult nendest ei piisa, sest konkurentsirohkel tööturul hinnatakse ka rahvusvahelist kogemust. Skytte instituudis on õpe nii eesti- kui ka ingliskeelne, professorid ja üliõpilased erinevatest riikidest ning oma ala tippspetsialistidest külalislektoreid näeb tihtipeale „Aktuaalses kaameras“. Seminarides hindan kõige rohkem õppejõu ja üliõpilaste interaktiivset arutelu, tänu millele on õpitulem tavalisest palju efektiivsem.“
Sa saad ülevaate Euroopa Liidu ajaloolisest kujunemisest, praegusaja toimimisest, poliitikast ja institutsioonidest. Mitme valdkonna õppeained moodustavad kokku valdkonnaülese õppekava, mis annab teadmisi nii majandus- ja õigusteadusest kui ka riigiteadustest, lisaks projektikirjutamise oskuse. Meie eesmärk on pakkuda sulle kõigi nende teemade isiklikku läbitunnetamist ja praktiseerimist.
Õppes on keskne arenguseminar, mille eesmärk on valmistada sind ette magistritöö kirjutamiseks, toetada sind teadmiste ja oskuste omandamisel ning aidata sul siduda loengutes õpitu ühtseks tervikuks. Selline meetod loob motiveeriva õppekeskkonna, kus arendame muu hulgas akadeemilist kirjutamist, tegeleme kursuseprojektidega ning käime õppereisidel tutvumas põnevate inimeste ja organisatsioonidega.
Euroopa õpingute üliõpilastele annavad loenguid Johan Skytte poliitikauuringute instituudi hinnatud õppejõud, aga ka teised sotsiaalteaduste valdkonna eksperdid. Nende seas on lektorid majandus- ja õigusteaduskonnast: külalisprofessor Siim Kallas, makroökonoomika professor Raul Eamets, e-valimiste ekspert Mihkel Solvak ning võrdleva poliitika kaasprofessor Piret Ehin. Sind õpetavad kogenud õppejõud ja praktikud nii Eestist kui välismaalt, kes toovad klassiruumi uusi trende ja uudiseid maailmas toimuvast.
Korraldame üliõpilastele regulaarselt avalikke loenguid, seminare, konverentse ja teisi harivaid üritusi, kuhu kutsume esinema tippspetsialiste kõikjalt maailmast. Sul on võimalus lüüa instituudi tegemistes kaasa näiteks praktikat tehes ja üritusi korraldades.
Kuna õpe on nii eesti kui ka inglise keeles, võimaldab see sul parandada oma inglise keeles väljendumise oskust ja omandada erialast sõnavara.
Väga tähtis on õppematerjalide iseseisev läbitöötamine ja rühmatöö. Meie õppejõud kasutavad aktiivõppemeetodeid, mille eesmärk on arendada üliõpilaste kriitilist mõtlemist ja oskust lahendada probleeme nii iseseisvalt kui ka meeskonnatööna.
Johan Skytte poliitikauuringute instituut on Tartu ülikooli kõige rahvusvahelisem üksus. Meie magistrantidele on loodud hulk stipendiumivõimalusi enesetäiendamiseks Euroopa, Ameerika Ühendriikide ja teistes maailma ülikoolides. Näiteks saab igaüks soovi korral osaleda Erasmus+ programmi kaudu üliõpilasvahetuses, õppida semestri välismaal või käia seal õppevisiidil.
Uuematest teadussuundadest ja -uuringutest saad osa instituudi juures tegutsevate teaduskeskuste vahendusel:
Euroopa õpingute õppekava vilistlaste seas leidub nii riigiametnikke, ettevõtjaid, ajakirjanikke, teadlasi, poliitikuid, kohalike omavalitsuste töötajaid kui ka kodanikuorganisatsioonide eestvedajaid, kes töötavad Eestis, Euroopas ja mujal maailmas. Nad on aktiivsed ühiskonnaliikmed, kellel on lai silmaring, hea kohanemisvõime ja oskus näha suuremat pilti.
Meie tuntuimate vilistlaste hulka kuuluvad teleajakirjanik Astrid Kannel, Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet, Eesti Ekspressi ühiskonnateemade vastutav toimetaja Erik Moora, Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets, Catapult Filmsi tegevjuht ja portaali poliitika.guru toimetaja Tõnis Leht ning MTÜ Naisinvestorite Klubi asutaja Kristi Saare.
Pärast Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste magistrikraadi saamist on sul võimalik jätkata õpinguid doktoriõppes.
bakalaureusekraad või sellele vastav haridustase (eeldusaineid ei ole õppekavale kehtestatud).
Kandideerimisel tuleb sooritada erialakatse. Koos avaldusega tuleb SAIS-i lisada ka motivatsioonikiri ja CV.
Erialakatse koosneb kolmest osast: motivatsioonikiri, CV ja intervjuu.
Motivatsioonikiri ja CV tuleb lisada koos avaldusega SAIS-i.
Motivatsioonikirjas (4600 tähemärki) palume välja tuua
Hindamine
Motivatsioonikirja ja intervjuud hinnatakse sajapunktisüsteemis ning positiivne tulemus on vähemalt 51 punkti. Tulemus kujuneb järgmiselt:
Intervjuu toimub 7. juulil 2022 aadressil Lossi 36 või veebi teel. Vajadusel toimub lisavoor 8. juulil 2022.
Sisseastumisintervjuu käigus vesteldakse üldteemadel, sh motivatsioonikirjas ja CV kajastatud teemadel.
Avalduste hindamisel arvutame välja sinu punktisumma ja koha pingereas. Arvestame
NB! Tartu Ülikooli üliõpilaste tulemusi näeme otse TÜ ÕIS-ist, teistest ülikoolidest kandideerijatel tuleb SAIS-i avaldusele lisada akadeemilise õiendi skann.
Hindame kõiki osi saja punkti skaalal. Eri osade eest saadud punktid korrutatakse ettenähtud protsentuaalse osakaaluga. Saadud korrutised liidetakse kokku ja summa jagatakse sajaga. Pingeritta pääsemiseks vajalik väikseim kogusumma on 66 punkti. Vastuvõtt toimub paremusjärjestuse alusel. Loe lähemalt punktide arvutamise kohta.